Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ako chranite svoje fretky na prechadzke pred psami
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.01.2005

PríspevokZaslal: Piatok 15.Apr. 2005 23:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzdy,ked ma vidi nejaky mily psickar, da svojmu psovi obojok a vzdiali sa. Ak vidim pobehujuceho (volne) psa, vezmem zvieratko na ruky,kym neprejde. Ak je ten jedinec velky-vela takych som este nevidela-pokusam sa niekde skryt a obist ho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Majka
NEPLATIČ

Založený: 31.10.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 17.Apr. 2005 7:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zabudla som minule dodať. Keď sme u nás na dvore tak zásadne psa zatvárame.To by ste mali počuť a vidieť. Rozzúrený doberman a ignorujúca fretka. Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 17.Apr. 2005 14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Keďže často venčíme Cézara spolu s našim psom, niekedy stačí dať mu dole košík a potom si svojho psa majitel chytí. Keď idem len s fretkami, tak si ich zoberiem na ruky a zostanem stáť, až kým pes neprejde ďalej. Ale stretla som sa už aj so zadubencami, ktorí nepochopili prečo stojím a psa si nechytili. Dokonca mi jedna slečna povedala, že to je dobre, že som si ich zobrala na ruky, lebo si ich treba strážiť. Svojich dvoch veľkých psov si nechytila. Ale fakt je že ju poslúchali a fretky ignorovali.
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.07.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 07.Nov. 2005 20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi nijako.Psickari by si mali chranit psi pred nasimi fretkami.no nie? Laughing Hlavne ked niektore su pirane Very Happy
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 07.Nov. 2005 21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa vašich skusenosti sa psi fretkym vyhybaju,no ja neviem,neverím im.Ked mám fredyho na ruke tak po mne tie malé(Ešte štastie,že su male)vyskakuju,štekaju.Fredo po nich len pozerá,ked velmi štekaju tak sa nervozne mrví a pod.Neviem no neriskovala by som,predsa keby sa niaky pes rozhodol a cvakol by fretku do zubov neviem či by to prežila.A zo svojim psom to je take čudné,máme ho v záhrade za mestom.Vyrastal tam z mačkami,takže s nimi aj spáva,no ked som mu ukazala fredyho len očuchaval,potom si ho nevšímal ked behal popri nom,Fredy podobne,ignoracia prvého stupna!Len ked som ho mala na ruke a Ferdyho chvost trčal dole,moj pes spravil take kamaradske gesto ako CHHHHHNNNAPPP!Neviem či sa s ním chcel len hrať alebo ho žrať.No istota je istota.Ešte sa mi nestalo,že by fredy utočil do psa,väčšinou si ich nevšíma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 07.Nov. 2005 23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Na českém fóru nějaký psovod psal, že psi takto reagují, když před nima tu věc skrýváš. takže když ty vezmeš fretku do náručí a pes ji chce vidět, bude na tebe dotírat, protože mu ji nechceš ukázat. Na druhou stranu pokud máš ale dojem, že ten pes zaútočí, tak je samozřejmé, že ji budeš schovátat. jeho rada byla taková dost neosobní a divná. Podle něj, útočí-li na vás pes, máte fretku pustit na zem a z vodítka. No samozřejmě, kdo by riskoval a dobrovolně psovi dal fretku, že? Prý je ale možnost, že by ji nezakousl. Samozřejmě se mi tomu nechce moc věřit Sad Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 08.Nov. 2005 8:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediná ochrana fretky pred psami je - vyhýbať sa im. Môj freťák má niekoľko psačích kamarátov, spolu behajú, hrabú jamky... Ale zásadne nechodím do miest, kde viem, že sú na voľno pustené nevychované psi veľkých plemien. Samozrejme, že toto nefunguje na 100%, primitíva s nezvládnuteľným psom veľkej rasy môžete stretnúť kdekoľvek. Pustiť fretku pred psom z vodítka, nech si poradí sama je podľa mňa jednoznačná vzažda fretky!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mária.F
Člen SKCHF

Založený: 03.09.2005

PríspevokZaslal: Sobota 12.Nov. 2005 13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja keď chodím s dievčencami von, psov vonku nestretáme,lebo tu ich je pomenej,ale oni majú zato psa doma a to je taký hromotĺk.Keď zistí,že dievčence behajú, vrúti sa medzi nich ako tank.A čo vie v ten moment robiť je,že dvíha labky čo najvyššie,lebo vždy mal Dášku zavesenú na niektorej labke.Dnes ho Dáška už ignoruje a radšej sa stiahne.Kiara,to je taká malá provokatérka.Vie,že Daksi musí sedieť na mieste a ona chodí naschvál pred neho robiť vlnovky.No kto by odolal takej fešande? Razz Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Squelch
NEPLATIČ

Založený: 09.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 22.Nov. 2005 23:31    Predmet: Odpovedať s citátom

treba mat pre fretku bodyguarda. Taka argentinska doga sa mi v celku osvedcila :)
Mirage
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 23.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 06.Dec. 2005 11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

no Samantha kuse vacsinou do noh Smile neviem preco....ale to len nasho psa....ked s nou idem niekam von tak ked vidim psa idem inde...ale u nas ich mavaju na voditkach a ked nie tak maju nahubok...ale ked uz nahodou pride k nam pes tak ju zoberem na ruky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 2 z 6

Prejdi na: