Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Začíname s chovom Mii
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

tazko radit,ako ju mas chytit,ked sa bojis kusnutia/aj ja sa kusnutia bojim Embarassed /,ale ked sama seba presvedcis,ze teraz ma nekusne,ona asi vyciti,ze ta nesmie kusnut....Ak sa nadalej budes bat,tak ja by som tu metodu rukavic uplne nezavrhovala...Pretoze ja som mala rukavice pri mojom prvom fretakovi.Ale mala som iba jednu-na tej ruke,do ktorej som fretaka chytala.A hladkala som ho druhou rukou,na ktorej rukavica nebola.Ale to bolo max.na 2-3dni,potom uz uplne bez rukavic..
On sa naucil,ze do rukavice moze kusat a do ruky nie.Takze ked so mnou chcel bojovat,hrat sa na hryzanu,tak som si dala rukavicu a bojovali sme odusu.A dal sa normalne chytit do ruky bez problemov.Bol to najlepsi fretacik na svete..
Takze hlavu hore,presvedc sama seba,ze ta uz viac nekusne a vyjde to,uvdis Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tunde:
Vdaka. Rukavice zvykne syn, on je taka hlava rodiny, ked manzel nie je doma. Práve teraz sme Miu dali do lavóra alen tak cistou vodou ju opláchli.
priserne hryzie. zakazdým razom. Ale skusime to teda takto, s jednou rukavicou a druhou rukou holou. Asi to cche prekonat strach z bolesti. vcera som nemala ziaden problem ju zobrat na ruky. Dnes ju respektujem ovela viac. Ale aj tak, nemá zaujem o nas. len nori a nucha a ked ju manzel dnes frckoval, ona skace ako diva naspat. Nepomaha to. A potom zacala vydavat take nahnevane zvuky, neviem to definovat. Dcera si nasla vlastný spôsob, ako sa s nou hrat. verime, ze sa to casom zlepsi, Predsa len, je u nas len 24 hodin.
Inak, kolko by mala spat? Mia spi strasne malo. Lenze mne dnes konci dovolenka, manzel zajtra cestuje do prace a deti idu do skoly. V tom case bude musiet byt v klietke. Zvykne si?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 20:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Teda,mala som tú česť byť zo všetkými malými,no poviem ti,nesmieš sa tých kusancov báť.časom si na to zvykneš.Mne už hryzance aj do krvi nevadia.Vieš ako som sa maznala s Miou? dala som si ju na ruky a hladkala.ona sa za rukami zahánala,no ja som si to totálne nevšímala.Ked kusla,roztvorila som jej papuľku a hladkala dalej,ked kusla riadne ,že som to už aj cítila -pustila sa krv,dostala hryzanec aj ona,ranu po nose a pokračovala som.

Skúšaj krmenie z ruky.Má granulky stále k dispozícii? Lebo Quinzi bola zo začiatku veľmi agresívna ked nemala žalúdok plný do puknutia (napr.granulky mala len vo voliere a do bytu som granulky nedala) krmenie z ruky by malo spôsobiť. -aha,však ruka ma aj krmi a nasýti mi hlad.

A hlavné je sa nebáť.S prepáčením Majka ,majka sa od začiatku Nariny bála-a tá samička je dodnes nie poriadne vychovaná.Vraj hryzie,no ja sa s nou ľuľkám a kusla ma len raz a ani to nebolelo.

Mia je teraz vystrašená,lebo je to osobnosť,je fakt po matke.Netreba sa jej báť.Strach nevirieši nič,len ju braťna ruky ,len sa s nou ľuľkať.Poprípade hrýsť do ucha,lebo ako som skúsila po tele to na nu nejak nezaberá.Ináč sestry boli zo začiatku tiež také a teraz hryzie Sara menej ako Quinzi.

Nevedela som,že si po nu prídete tak skoro,Bola by som si ju na 3 dni pred vašim príchodom vzala na prevychovanie.Lebo je veľmi nevychovaná.Ano Majka,treba venovať rovnaký čas všetkým malým,nie len Kastorovi,lebo skúsený človek so silnou povahou si potvoru skrotí ale začiatočník si musí fakt dupnúť riadne nohou.

A Pavluska: nevzdávajte sa,ona bude mazel,zo začiatku to bude bolieť,ale ono sa to spraví a uvidíte,že ju nebudete chcieť dať preč ani za svet.

A malý idú fakt do predčastnej puberty, na Sáre to fakt vidno. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Majka
NEPLATIČ

Založený: 31.10.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 04.Sep. 2006 6:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže... Kastor je maznoš, to sa vie! Laughing Ale to neznamená, že s ostatnými nemám kontakt. Exclamation Problém je snáď už len to, že Kastor má "odvykaciu" kúru. Cool Rozmaznali sme ho a ak sa teraz nie s ním zaoberáme tak žiarli. Trasie dverami od klietky ak si nie jeho vezmem-e na ruky. Ak sa mojkujem s ostatnými chlapcami tak z toho je už totálne hotový. To sa ide sťažovať Ondrovi. Ak sa Ondro zaoberá s iným huncútom tak si odchytí Nestora (ak je v tej chvíli voľný) a spolu to v byte roztočia. Laughing Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 04.Sep. 2006 17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za rdy. Snažíme sa. Hryzie stále, ale zdá sa nám, že už slabšie. Ale je veľmi útočná, no beriem to tak, že bud sa chce hrať, alebo sa cche presadiť. Okrem toho si myslím, že potrebuje čas. Aby si zvykla. Ona na nás a my na nu. Manžel má už hryzance aj na bruchu, ona skrátka skočí vščade. A keď dostane frčku, okamžite útočí spať. Ale verím, že to zvládneme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 04.Sep. 2006 18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Budem držať palce.Musíte si nejak nájsť k sebe cestu.tá cesta stále je,len si ju treba nájsť Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Utorok 05.Sep. 2006 8:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Pavluška. Pred rokom som doniesla domov 4-mesačnú fretku. Hrýzla ako zmyslov zbavená (mala zlých majiteľov a od strachu pred rukami hrýzla. Tým vôbec nechcem povedať na Majku nič zlé, že bola zlý chovateľ). Skoro dva týždne sme používali rukavice, bol to des a hrôza. Stále sme ju hladkali a chovali, aby vedela, že jej neublížime.Potom sme si povedali, že sa to takto nedá, strach z uhryznutia a rukavice museli ísť bokom. A vyšlo to. Máme 3 fretky a jedine ešte táto trošku hryzne, ale nie zákerne, len v rámci hry. No na nešťastie veľmi rada hryzie pod nohavicami do lítok. Ak trochu pritlačí, tak ju upozorním a je to celkom únosné. Krv už netečie. Mne to vlastne už ani nedojde, že fretky hryzú. Už sme zvyknutý doma na bolesť. Za ten čas (6 rokov), čo chovám doma fretky som zistila, že fretka vycíti, keď sa jej bojíš a potom si trúfne. Musí vedieť kto je jej pán. Nevycvičíš ju, ale veľkou dávkou trpezlivosti a odvahy ju určite vychováš. Želám veľa trpezlivosti a ona sa ti za to odvďačí. Vydrž to prosím s ňou a uvidíš, že to bude o.k. Veľmi dobre to poznám. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 05.Sep. 2006 20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a idem sa pochválit. Dnes som konečne aj ja prekonala svoj strach a myslím, že Mia tiež. Síce hrýzť hryzie, ale veď je fretka, nie? Very Happy
ide o to, že už slabšie. Síce to ešte furt bolí jak šľak, ale zvládam to. Zatiaľ. Naučila som sa, kde ju mám chytiť a ofrčkujem. A ona okamžite vyštartuje znova a hryzie silnejšie. Tak dostane frčku a ide do kllietky. Ha, dnes ma aj oblizla a hrala sa s mojou rukou, kým si nezmyslela, že prsty a bruško na dlani nepotrebujem. Tak a mám tam 4 dierky na náušnice. Mad
Veľmi pekne vám ďakujem za rady aj za povzbudenia.
Ďakujem Majke aj Hene, že vďaka nim mám Fretku... (mama a otec Razz )
je naozaj zlatá. idem jej založiť denník... Moja zlatá.
Návrat hore
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 06.Sep. 2006 7:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Niki Napísal:
Mne to vlastne už ani nedojde, že fretky hryzú. Už sme zvyknutý doma na bolesť. Za ten čas (6 rokov), čo chovám doma fretky som zistila, že fretka vycíti, keď sa jej bojíš a potom si trúfne. Musí vedieť kto je jej pán. Nevycvičíš ju, ale veľkou dávkou trpezlivosti a odvahy ju určite vychováš. Želám veľa trpezlivosti a ona sa ti za to odvďačí. Vydrž to prosím s ňou a uvidíš, že to bude o.k. Veľmi dobre to poznám. Wink

Niki, tak s tymto plne suhlasim.

To Pavluska:
Nasa Miska bola presne taka ked bola mala. Nesmies sa jej bat a nedavaj jej prilezitost hryzt do makkych casti na ruke. Ked chce hryzt nastav jej prsty. Ona je este relativne mala a neciti tak odpor pri hryzeni do makkych casti a hryzie o to viac. Musi sa naucit ovladat silu stisku zubkov. Aj nasa Miska stale hryzie pri hre alebo ked sa mazne, tak doslova prejavuje svoju lasku - cim silnejsie zahryzne, tym viac lubi. Smile Fakt to plati. Smile Fretky komunikuju zubkami. Ale krvavy sram som uz nemal ani nepamatam. Miska sa naucila ovladat svoje uhryznutie tak aby neublizila. A to jej poskakovanie a hry - bud rada, ze je taka ziva. A tie utoky si myslim, ze su prejavom jej hier. To je v poriadku. Aj Miska je stale divoska a keby si videla ako sa niekedy klbcime... Smile Ide len o to naucit ju ako silno moze hryzt pri hre, co smie a co nesmie. A na to je len jeden sposob odmena-trest. Odmenovat stale ked urobi to co chces a trestat, ked hryzie. A ten trest to treba zistit co na nu zabera, urcite nie bit, to je pre nu vyzva na suboj, to nie je trest. Mne sa osvedcilo to ako pisala Jordi, fretku znehybnit dokial sa neukludni a nema uz tendenciu "utok" vracat. Musis jej dat najavo, ze Ty si ta co vyhrala a vzdy vyhra, ked sa pokusi o suboj s Tebou. Ze Ty si jej pan, nie ona Tvoj. Ze ona Ta musi posluchat, nie Ty ju. Vybuduje si zdravy respekt k Tebe a bude Ta brat ako autoritu, s ktorou sa moze hrat a blbnut, ale ktoru musi respektovat a nesmie hryzt.

U nas pomohlo znehybnit fretku tak ako to je na videu: Miška-bitkárka http://www.fretka.sk/video.php

A dobre je to krmenie z ruky. Zo zaciatku ju tak mozte krmit stale v case ked ste s nou.

A pozri si aj temy:
http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=110&highlight=hryzenie
http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=354&highlight=hryzenie
http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=512&highlight=hryzenie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Bublinka
E-shop

Založený: 01.12.2004

PríspevokZaslal: Streda 06.Sep. 2006 9:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tu pavluska: ja som mala od Betky dohryzenu ruku,ale preslo to a Betka teraz je po roku uuuplna kukucka :0) strasne ju lubime ako aj nasho Edka a su to nase smradlave zlaticka Laughing Laughing Laughing

tu si pozri ako vyzerala moja ruka viac ako dva mesiace :0)
http://album.fretka.sk/?alb=Bublinka&sstr=1&salb=510&str=1&id=32
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Ďalší
Strana 2 z 12

Prejdi na: