Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Oblecenie pre fretky???

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Richi
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 20.01.2010

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 20:46    Predmet: Oblecenie pre fretky??? Odpovedať s citátom

Co si myslite o obleceni pre fretky???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
meried
Prima
Prima

Založený: 19.04.2009

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

je to podla mna dobra vec.a ak je este zateplene o to lepsie pre fretulu cez zimu (ak s nou chodis von.)
Peggy
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.02.2009

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

My oblecenie nekupujeme, da sa spravit z ponozky ale my sme si usily vlastny kabatik, ked je velmi zima vonku nejdeme , ibaze teraz v ruji chodime casto tak treba Wink raz za cas
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 20.01.2010

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

ved prave preto sa pytam aby sme mohli ist na prechadzku ked bude trosku teplejsie teraz je az moc zima
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

No oblečenie by som použila len pre fretku ktorá chodí na vychádzky tak, že je hlavne na rukach. Pre fretku ktorá noruje v snehu, alebo beha vo vlhkej trave a pod. su oblečky nevhode, pretože sa zamočí a prechladne rýchlejšie ako keby ten pulovrik nemala, ich srst ich pred snehom chrani celkom slušne. Horsie je to už s daždom,ale aj tam je lepsie ked je vlhka ta srst, a fretka sa hýbe, takže jej zima nieje. Hovorím hlavne o rujnych samococh, ktorý vychadzky potrebuju dennodene Wink

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 21:22    Predmet: Odpovedať s citátom

myslím, že oblečení je na vycházky pro fretky zbytečný a většinou ho fretka stáhne dřív, než jí do něj navlečeš... jak píše hena - ve sněhu nebo mokru se jim obleček promáčí a pokud fretka není zvyklá chodit na vycházky i v chladnym počasí, tak jí ani svetřík nepomůže.. co se týče vycházek a nošení fretky na rukách, tak jak vezmu fretku venku na ruku, tak se mi hned vecpe pod bundu, takže bud běhají a nebo se nosí pod bundou...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja na vychádzky von oblečenie nepoužívam, pretože od jesene (keď začne byť zlé počasie) do jari (kým počasie nie je vhodné) som nikdy s freťákom von nechodila (ani keď bol v ruji). Oblečenie mám ušité na viac spôsobov (pre prípad že by bol chorý a stratil srsť) ale i keď chorý bol, našťastie som ho nemusela použiť.
Ako zálohu na extrémne prípady oblečenie mám...ale nepoužívam ho.
Návrat hore
Spoild
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 16.01.2010

PríspevokZaslal: Streda 03.Feb. 2010 19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Oblecenie nepouzivam a ani si nemyslim ze je to velmi vhodne. Fretka si na zimu robi tukove zasoby, a meni srst kt. jej dostatocne staci. Skor si myslim ze je to modny doplnok. Zmysel moze mat iba vtedy ak chovate fretku dnu a potrebujete ju preniest alebo vybehat vonku ked je chladnejsie pocasie. Pripadne ak je F. chora, ako sa spomina vyssie. Inak .... Rolling Eyes
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Prejdi na: