Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ch.st. Ferret Majestik
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jana Źakova
Prima
Prima

Založený: 22.02.2009

PríspevokZaslal: Piatok 14.Máj. 2010 9:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jordi - veterinářka říkala , že Elexis nemá stahy a vlastně ani nerodí. Po píchnutí oxitocinu v této fázi by se mimina udusila dřív než by El porodila. Říkala mi , co přesně se děje v těle po píchnutí oxitocinu , ale já už to nevím. Zeptám se na to znovu a pak to sem napíšu.
Pamatuji si ještě , že se oxitocin má píchat , tak aby nezabil mladý až když začne fretečka rodit. Měl by být na posílení porodních stahů.

Já vím, že bych si to neměla vyčítat. Po bitvě je každý generál a pokud bych nechala píchnout ten oxitocin, tak by miminka taky umřela , ale já bych si pak vyčítala že jsem jim nedala vůbec žádnou šanci.
Elinka by ale neměla rozřezané bříško.
Mají vůbec mladý po císaři možnost přežít pokud je k dispozici kojná?
Má s tím někdo zkušenosti?
Miminka měla 7gramů.
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 14.Máj. 2010 10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jani, ani po oxitocine nie je zarucene, ze by elexis nemuseli robit cisarak. Pokial nie je otvoreny krcek maternice, tak oxytocin skor ublizi ako pomoze, pretoze cesta pre mladata je uzavreta a fretulka sa trapi tlacenim. To je akoby si sa pokusala pretlacit napr. jablko cez nieco, co nema otvor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Andrea.S
Medium
Medium

Založený: 12.05.2008

PríspevokZaslal: Piatok 14.Máj. 2010 10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Sad to me mrzi, co se stalo. Jani ja to mela minuly rok s Inkou, take prenasela, pichli ji oxitocin, ktery nezabral a nakonec musela na cisarak. Mela jen dve mladata, ktera dokrmovali jednu noc na veterine, druhy den ja doma a treti sli ke kojne. Jeden uz byl slabsi a u kojne neprezil a druhej je Cid, ktery prezil.
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Piatok 14.Máj. 2010 12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si myslím, že šanci po císaři přežít mají, ale asi záleží na tom, jak jsou vyvinutá a jaké mají štěstí.

7g není taková tragická váha. Miminka od Ajmi měla, letos 7-10g po narození. Loni mělo jedno mládě 7g a Elvina měla po narození 8g.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Jana Źakova
Prima
Prima

PríspevokZaslal: Piatok 14.Máj. 2010 13:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo , asi to bude hodně i o tom štěstí.
A na Cida jsem zapoměla . Takový blbý začátek a jaký je z něho krásný a zdravý kluk !
Bělinka má taky jednoho kluka který měl 8 gramů při narození. A myslela jsem si , že nepřežije , ale jsou mu tři dny a zatím bojuje.
V nějaké knížce o fretkách se píše , že fretečky přežívají až při porodní váze vyšší než 8 gr.
Tak to asi tak nebude.
Andrea.S
Medium
Medium

Založený: 12.05.2008

PríspevokZaslal: Piatok 14.Máj. 2010 14:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje Chanell, kdyz mela 13 mladat take mela jedno nejmensi 5 gramu holcicku, neodstrkovala ji a tak me ji bylo lito. Mladata jsem rozdelila do dvou skupin a stridala je, at se i to nejmensi dostane k ceciku, navic ceciku mela jen sedm. Nakonec i ta petigramova holcicka se mela k svetu. Smile Ale dalo mi to prace, skoro cely tyden jsem k nim vstavala po dvou hodinach a stridala. Ty, co byli zrovna bez mamky jsem mela ve spisce v lavoru ve vyhrivanem polstari. A sedmi - osmi gramovych v tom vrhu bylo nekolik. Vetsinou to byva, ze kdyz se jich narodi vice jsou mensi a naopak.
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Piatok 14.Máj. 2010 16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak, když je jich víc, bývají menší. další faktor velikosti je i to, jestli jde o fretky s předdispozicí pro menší vzrůst nebo větší. Takže tu informaci "nad 8g" bych brala spíš jako pro normální až větší mláďata a jen jako informativní - Ne tak úplně přesnou. Spíš je třeba brát v úvahu jak mláďta prospívají celkově. Pokud v prvních dnech začne některé výrazně zaostávat, pravděpodobně má nějaký problém. A myslím, že je jedno, jestli mělo po porodu 7 nebo 10 gramů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Jana Źakova
Prima
Prima

PríspevokZaslal: Utorok 08.Jún. 2010 13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak miminka od Cher a Cida mají 7 týdnů.
Strašně rychle to uteklo !
Jsou ůžasný. Už asi před 14 dny jsem své domácí práce omezila na minimum a pořád si spolu hrajeme. Když se ale Míra včera (pravděpodobně demonstrativně ) pokoušel otřít prach z televize a řekl , že nemá vyžehlenou košili do práce , tak jsem teda vynechala raní bojovky s fretkami a uklidila a vyžehlila.
Pořád ještě jsem nepřišla na to , jak se sem vkládají fotky Embarassed
Pokud se ale budete chtít na mimiínka podívat , tak na stránkách v Odchovech 2010 jich je hodně.
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 09.Jún. 2010 8:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Boze, oni su tak sladki!!!! Vsetci! Veru neviem, ktore by som si vybrala. Vsetky su niecim uzasne. Cernochy alebo striebornatka s ciernym nosom! Jooooj! Jani, su veru uzasneeee! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jana Źakova
Prima
Prima

PríspevokZaslal: Pondelok 31.Jan. 2011 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se všem majitelům našich freťátek narozených v červnu 2010 u kterých začíná jejich jméno na písmenko H a Ch , že prozatím neobdrželi ZOP.
Skutečně to není má vina. Všechny své povinosti pro vydání dokladů jsem už dávno splnila a teď už se čeká jen na to, až je někdo udělá.
Věřte , že i pro mne je to situace velmi nepříjemná a jsem z toho velmi zklamaná
Jako poradce chovu jsem v loňské roce kontrolovala asi 14 odchovů. Pokaždé jsem se snažila vyjít vstříc co možná nejvíce jak chovatelům, tak požadavkům klubu. Cesťáky, které činí zhruba 2000 Kč jsem si proplatit nenachala a celou částku jsem klubu "věnovala".( to není výčitka, jen poznámka)
Nevím čím si tedy laxnost a nebo nechuť klubu splinit si své povinosti vysvětlit.
Z důvodu špatné spolupráce a neplnění svých poviností ze strany klubu jsem se rozhodla ukončit v členství a zároveň zrušit registraci své ch.s. u Slovenského klubu.
Doufám, že toto mé rozhodnutí nebude mít vliv na dodělání ZOP pro již zmíněné odchovy a nakonec se jich majitelé freťat dočkají. Zvlášť když jich je pouze sedm!
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 z 9

Prejdi na: