Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Očkovať či neočkovat???
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Očkovanie a choroby
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 11:50    Predmet: Očkovať či neočkovat??? Odpovedať s citátom

Temu som rozdelila, aby to bolo tam, kde to patrí, nie v slezine Smile Hena

No ja sa obavam hlavne tych kosti.Moje dostavaju maso,hoci nie uplne surove,ale zaliate horucou vodou..Asi by ste ma sprdli,ale odkedy baby mali reakciu na tu ockovaciu latku a skoro mi umreli,tak som ich nedala ockovat ,skratka sa bojim...
Niki pamatas na Fifku,ako bola predtym u tej...Doniesla mi ju s tym,ze ju chce vyhodit do pola,lebo miesto toho,aby chytala mysi s nimi spava a ze uz nechce merkvu z polievky..Takze ta si tiez prve tri roky zivota prezila svoje,dozila sa skoro 8 rokov...
Maji ,sorry je to mimo Tvojej temy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tunde za to ze si napisala o ockovani dakujem.Prave riesim dilema ockovat neockovat. Nas Huginko mava reakcie na ockovacie vakciny a uz sme ich aj obmienali. Prave preto tiez zvazujem neockovat nechcem o neho prijst. Prave teraz bude cas ho preockovat a ja sa bojom na to len pomysiet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 16:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Maria,ide o to,ze psinka sa moze bohuzial domov doniest aj na topankach,takze sa aj bojim,ale zas nase maju tie zakladne ockovania.Sana mi vravela,ze tusim,ked su prvy rok poriadne ockovane,potom este o rok preockovane,tak by sa tam mala vytvorit imunita.No a besnota-ta tu v Cechach nie je povinna a prenasa sa len priamym kontaktom z nakazeneho zvierata.S babami niam nechodim,takze to povazujem za uplne zbytocne a hlavne-zatazuje to organizmus.No a prveho fretaka,co som mala,tak to sme este o ockovaniach nevedieli skoro nic,teda minimum,takze bol ockovany vseliako ,viac nebol ako bol.A chodili sme s nim na prechadzky,vsade..Nikdy mu nic nebolo,kym sa neprejavila vrodena srdcova chyba.Tymto nechcem propagovat neockovanie,ani neodsudzujem tych,co pravidelne davaju svoje fretky ockovat.Ja sa skratka vakcin a ockjovacich latok bojim..Snad ma neukamenujete Confused
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 18:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tunde a neočkuješ ani proti besnote?Pýtam sa preto,lebo proti psinke svojich neočkujem,keď tu o tom píšete a prvého,čo som mala od miminka som mala zaočkovaného proti psinke iba ako mimčo,potom vôbec a tiež s nimi chodím na prechádzky.Občas sa dočítam,čo všetko organizmus fretky zaťažuje,ale málo sa o tom píše.Ja som napr.naposledy riešila odčervovanie.
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Proti besnote mam Molly raz zaockovanu/ma 3 roky / a Nanuky nemam zaockovane vobec.Tu ockovanie proti besnote nie je povinne,tak ich tym nebudem zatazovat.Asi by nam o tom odborne mohla napisat Sana.Inak neviem,ktory vet mi vravel,ze ockovanie proti besnote vydrzi aj 2 roky,takze z hladiska bezpecnosti zvierata ak uz niekto dava ockovat,stacilo by kazde 2 roky...Ale ja nedavam ockovat vobec..Nechcem to tu propagovat,je to moje rozhodnutie...
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 20:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Dievčence, nezabudnite, že na Slovensku je očkovanie proti besnote povinné! Keby vaša fretka niekoho len trochu škrabla, tak by ju zabili, aby zistili, či nemá besnotu.To je podľa mňa ovela horšie ako očkovanie. Ja som zatiaľ nepočula o reakcii na očkovanie proti besnote. Ale je pravda, že som tieto informácie nevyhladávala.
Tunde to znamená, že nemôžeš legálne zobrať fretky ukázať rodine na slovensku.
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No vsak ich ani nenosim Smile ,ani nebudem... ale v tom mas pravdu,ze ked nie je fretka zaockovana,tak treba davat velke bacha,aby niekoho neporanila...
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja svojich očkujem proti besnote pravidelne,zaujímala ma viac tá psinka.Už som totiž na jednej stránke čítala,že to fretky hlavne staršie zbytočne zaťažuje,tak som chcela vidieť viac názorov.
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2011 23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nas Hugo ma prave problem s ockovanim priti besnote a to neockujeme vsetko spolu ale raz jedno potom po tyzdni a viac druhe. O reakcii na ockovanie proti besnote som pisala pred dvomi rokmi. Vtedy sme sa motali u veta lebo som ukecana a asi po pol hodine to nastalo a vtedy som myslela ze o neho prideme. Nastastie sa to skoncilo bez nasledkov ale bolo to strasne. Pri inom druhu vakciny to bolo slabucke ale bola zase reakcia. Ak je to tak ze vakcina ma trvanlivost dva roky tak urcite tento rok neockujeme.
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 23.Jún. 2011 19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Naša Haily mala reakciu na očkovanie proti psinke. Preočkovali sme ju vakcínou od úplne iného výrobcu a všetko bolo v poriadku.
Starého chorého Cézara / inzulinom / som po dohode s veterinármi už nedávala očkovovať vôbec. Boli ochotní mi v prípade potreby napísať potvrdenie, že zo zdravotných dôvodov očkovaný nebol.
Tunde, to aby sme prišli my k tebe. Twisted Evil
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Očkovanie a choroby Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: