Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mia a Teo
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Weja
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.12.2012

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Jún. 2013 14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja o nej uvažujem od začiatku, len ako mi bolo povedané tu na fóre, tak sa to má robiť až ked je fretka dospelá, čo je okolo toho roka. Síce neviem presne bohužial ako je starý, ale práve teraz môže mať tak od 10 do 12 mesiacov. Ale určite s ním pôjdem, lebo toto ma privedie do hrobu Evil or Very Mad . Chcela som ich dať na leto von, ale ani to nie je možné, pretože ten dilino ked má čas výbehu, je naoazj ako z divých vajec. Väčšinou doslova vyskočí z klietky a beží po celom dome a robí zle a až po čase sa ako-tak ukludní (na hryzenie sa to samozrejme nevzťahuje) a keby ich dám von, tak môžem ho naháňať po celom dvore a pritom samozrejme prísť o prsty. Takže z toho asi nič nebude, ale škoda, pretože ako som pred chvílou písala do inej témy, tak Teuško stále robí napriek a aspoň jeden bobek či jedno cikanie vykoná mimo záchoda - na drevo. Predpokladám, že to urobí vždy hned po mojom odchode z domu, pretože to drevo celkom napáchlo Confused . A kým nebudem mať umelú klietku, z ktorej ide všetko dole ovela jednoduhšie, tak neviem kto to tu má vnutri čuchať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Jún. 2013 16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus dat na drevi lino alebo pvc. To by mohlo pach trochu eliminovat. Co sa tyka kastracie, tak po tych 11 mesiacoch ho kludne daj kastrovat. Takze pomaly by som na tvojom mieste uz zhanala veterinara. Je to pubertak v ruji a preto je taky lump. Naozaj pevne verim, ze sa skludni, ked bude po kastracii.
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Jún. 2013 21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, začni sa obzerať po veterinárovi. Podľa mňa sa skľudní. Mám pocit, že samci sú väčší mazlíci. Mám doma obe pohlavia a chalani boli na tom vždy lepšie - viacej sa nechali maznať, nekadili po celom dome, nelietali ako splašené kone.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Piatok 07.Jún. 2013 13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kým ho nedáš vykastrovať nepohneš sa ďalej,zatiaľ si spravila všetko čo bolo v tvojich silách..po kastrácii ihneď nečakaj zázrak,potrebuje čas,poznám to,Ozzýk-najdúch mi po kastrácii spal na rukách,môj manžel že "chudáčik" a ten pozbieral všetky sily a práásk do nosa a zase odpadol,krv sa manželovi z nosa priam liala.
Nemáš voľnú miestnosť kde by si ho pustila,aby sa vybehal a nikoho pritom neterorizoval?Potrebuje sa vyblázniť,preto tak vyletí z klietky,vodítko si nenechá zapnúť,že ho vonku naháňaš?Samci v ruji nabehajú pekných pár kilometrov,ukľudnil by sa.
Ak nemáš lino,skús obyčajný gumený obrus,môžeš ho vnútri ohnúť a pripevniť trochu vyššie na zadnú stranu,aby tam nezatekalo a skús väčšie wc,aby zaberalo dole viac miesta,po obchodných centrách majú väčšie obdlžniky a cena je celkom prijateľná,alebo čo je dosť nepraktické,ak máš doma nazvyš denníky,rozlož ich a už len zroluješ a vyhodíš,ale to by si ich musela uložiť veľa,aby sa neprepili Wink Ináč čudovala by si sa ako smrdí ten plast,ak mi cez noc Ozzýk oveckuje každý kúsok.
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 17.Júl. 2013 14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám smutnú správu Sad. Teo môj malý diablik pred cca 10 dňami ušiel a zatial sa nenašiel. Po niekolko minutovom boji s navliekaním postrojčeka sme sa vybrali na prechádzku a čertíkovi sa zas niečo nepáčilo, z postroja sa vyvliekol a "bežal ako fretka".. Aj sa mi ho podarilo dolapiť, ale poriadne ma dohrýzol a utekal dalej. Vrátila som sa niekolko krát nato miesto ale po ňom ani stopy... Sad Divoch aké som ešte nevidela, ktorého lákala divočina... No predsa bol domáce zviera, aj ked neskrotné... Neviem či dokáže prežiť. Ušiel do pola do kukurice, tam sú myšky a hraboše, ale či si to dokáže uloviť a či dokáže si nájsť vodu Sad ............
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 25.Júl. 2013 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Už sa asi budem musieť zmieriť s tým, že po našom malom diablikovi ani stopy Sad. Bola som tam ešte pozrieť s priatelom ale nič.... Je nám smutno, klietku má ešte stále v pôvodnom stave, keby náhodou...

Miuška sa má dobre. Pred cca tromi týždňami ju chytilo trošku nechutenstvo do jedla, tak nám trochu pochudla, ale bol u nás veterinár čipovať a očkovať psíkov, tak jej dal nejaké vitamíny a niečo na podporu chuti do jedla, tak už sa zas rozpapala a je všetko v poriadku Smile. Ešte sa mu ideme zajtra alebo pondelok ukázať a čipovať, odčervovať...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Prejdi na: