Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nechce jest granule

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Krmivá
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Helenka
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 03.07.2012

PríspevokZaslal: Utorok 22.Júl. 2014 18:43    Predmet: Nechce jest granule Odpovedať s citátom

Moja malinka Lizinka ktoru mame doma tyzden nechce vobec jest granule.
Myslim si ze ich nevie pozut lebo sa aj snazi ale vsetko jej vypadne s papulky.
Chovatelka jej davala len maso tak nic ine ani nechce.
Ako ju mam naucit aby papala aj granulky?
Skusala som jej ich aj namocit ale ziadna slava Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Streda 23.Júl. 2014 21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus si od niekoho zobrat par inych vzorkovych granulky. Mozno jej nechutnaju tie co jej davas.Nas Huginko ten granulky nebastil vobec nijake len kapsicky a dokrmovali sme ho maskom. Miloval kuracie a to len z urcitej predajne. Nepomahalo ani namacanie granulky.Mala si sama zvoli co bude bastit. Ak mas pasticku skus granulky trochu premiesat s tou pastickou.A po nasej Jessienke ktora granulky basti zostavaju jemne kusky v miske.Nezbasti granulku celkom ale padaju kusky s papulky.Tak asi to ma aj tvoja mala a to beznamena ze nevie papat granulky.Potom jej tie male kusky vyberiem z misky a dam cele cerstve.
Návrat hore
Helenka
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2014 7:34    Predmet: Nechce jest granule Odpovedať s citátom

Nie ziadne drobecky jej nezostavaju ona ich nezuje vobec.Boli sme kupit ine ako ma Freduso ale nic ani sa ich nechitila.Naozaj neviem co jej mame dat.Dneska som skusila aj tu pasticku ale len to ocuckavala ale ziadne grumkanie.
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2014 9:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim. Tak jej skus dat nejaku kapsicku.V obchodoch pre zvieratka je ich dost kvalitnych. Nez si Jessienka vybrala aka sa jej paci a bude ju bastit tak sme mali doma asi desat kapsiciek rozneho druhu.Huginko sa granulky ani nedotkol pokial ich nemal poliate kuracim vyvarom a to ich bastil len ked mal naladu.Takze dalsia moznost poliat kuracim vyvarom, zltkom alebo skusit kapsicky.Jessienka ma aj take obdobie ze basti wiskas granulky ale v tom pripade akoze za odmenu nez ide spinkat dostava surove kuracie masko.Par kuskov a ide spinkat.Tiez je to poklad mlsny a nezozere masko z nohy kurata. Treba trpezlivost.Drzim palce nech si skoro vyberie
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2014 18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Dávajte jej masko aj nadalej, kuraciu svalovinu, vnútornosti ako srdiečka. Skúšajte potom rozmočiť granulky na kašu a maso kt. bude jesť do toho aspon trošku obaliť, nech dostane chuť granul do papulky, postupom času ked uvidíte, že takto obalovane maso je, kasičky pridávajte trošku viac, potom ich močte menej a menej a ona postupne prejde aj na suché krmivo.

Bude však pre nu veľmi vhodné, ked si na maso neodvykne a bude ho papať ako doplnok aj nadalej

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Helenka
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2014 19:42    Predmet: Nechce jest granule Odpovedať s citátom

Dakujem vyskusam uz mam uvareny kuraci vyvar a pripravene masko a granulky len ich nechavam rozmocit.
Pri Fredusovi a Megi som nemala ziaden problem malinka Liza je uplne zive striebro Twisted Evil
Len uz ich nejako skamaratit a bude to len to este potrva.
A este ma tak napadlo na jednej ceskej stranke som citala ze vnutornosti ako kuracie srdiecka a pecienka by sa nemali davat Tak to som jej prestala davat
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2014 22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Najprv sme mali Huginka a potom Jessienku tu sme dostali darom od jedneho dievcata. Hugco bol panom domu a veeelikansky maznos. Kad sme ich zoznamovali bolo to divadlo a najviac trpela panicka a jedna mila chovatelka ktora trpela mna.Najprv sme predelili doskou otvor dvier medzi izbama tak asi 70cm vysokou aby sme na nich oboch videli.Tak po pol hodine sme im zmenili strany dali sme ich do opacnych izieb.Cuchali ze aky navstevnik sa im to votrel do rajona. Po tyzdni ked si panicka kupila ucpavky do usi dovolila aby boli v jednej miestnosti spolu. Na radu sme upravili krabice asi tri aby sa ta zmestila len Jessienka: ta sa tam utekala skryt pred Huginkom. Po dalsom tyzdni som zistila ze mozu spolu spat v klietke ale musia mat kazdy svoju misku a napajacku.Zaujimave ze v klietke jej nerobil zle. Zistila som ze ked Hugco za nou neuteka zostala stat a cakala na neho ze no co je kde si. Hrali pre mna krasne divadlo. V klietke spinkavali spolu v kosiku a vonku sa nahanali. Vdaka trpezlivosti a ukludnovaniu tej nasej znamej sme zoznamovanie zvladli do troch tyzdnov. Dufam ze vam sa to podari skorej
Návrat hore
Helenka
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 25.Júl. 2014 6:43    Predmet: Nechce jest granule Odpovedať s citátom

Maria
No mozno tomu nebudes verit ale aj mi mame predelene dvere do spalne doskou Laughing
Aj mi ich menime malinka spava v klietke a Fredusko v spalni potom ich prehodime ,davam im liskat pasticku to su kludny ale inak malinka zacne pistat hned ako ho uvidi a on vystartuje chyti za telicko a mika snou ako keby jej chcel hlavu otrhnut. Ja pritom nemozem byt lebo by som hned zasiahla je pri nich manzel Wink
No a ten vyvar zabral mala skoro vsetko zjedene to sa velmi tesim Very Happy
Nas Fredusko ten nic ine ako granulky a pasticku a hotovo vsetko ostatne odmieta Sad
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Krmivá Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Prejdi na: