Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Fretka a iné zvieratá
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
elesmer
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 30.09.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 17:41    Predmet: Fretka a iné zvieratá Odpovedať s citátom

No ja by som rada vedieť, či má niekto skúsenosť so zoznamovaním fretky a inými domácimi zvieratami, najmä s mačkou.

Fretka si vraj dokáže zvyknúť aj na iné zviera, hlavne ak sú obe ešte mláďatká, takže by som si rada prečítala niečo z vaších príhod Rolling Eyes či to obe potvorky prežili alebo ako Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan
Prima
Prima

Založený: 13.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 18:20    Predmet: Odpovedať s citátom

My máme bohaté skúsenosti, ešte som nevidel mačku takú zježenú a rýchlu ako pri zoznamovaní s Kubom a Maxom. Rovnako zo sliepkami by sa veľmi radi obaja zoznámili iba že sliepky nejavili o zoznamovanie záujem, skôr ich zaujímalo kade je čo najďalej od bratov. Koza mala úspech pokiaľ nezamečala, v tom okamihu boli z oboch bratov sliepky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
elesmer
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 30.09.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing takze koza vyhrava titul najodvaznejsie zviera Laughing
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

elesmer, ty už čo, to vieš, o našix mačičkáx, no pre ostatnýx, čo by mohli mať podobné otázky...

naše dve micky boli mláďatá, keď sme ix začali zoznamovať s Miškom a báli sa, ale naježené neboli - skôr to bolo o akejsi nedôvere... potom nám jedno mačiatko zrazilo auto Crying or Very sad no tým, že boli so sestričku stále spolu a xýbala jej spoločnosť, pomohlo to jej vzťahu k Miškovi - radi sa spolu hrávali, keď mali príležitosť, lebo obaja bývajú na inom posxodí... Nanuška si na cicu zvykla hneď a takisto aj cica na Nanušku - len sa ovoňali a zhodnotili "ideme obháňať Miška"...

Miško bol vo všeobecnosti veľmi kamarátsky k iným zvieratkám, kým bol sám - odkedy má ségru doma, už o ne nejaví až taký záujem, ale nikdy sa nespráva agresívne - ani Nanuš...

čo sa sliepok týka - tie sú fakt blbé - keď vidia naše duo na prexádzke, tak divne kvokajú a správajú sa ako strelené... no a zajace, tak tie ma dosť šokovali - raz som ešte malilinkého Miška priložila ku kotercu, nex očmuxá zaja a to ste mali vidieť - filmy s jackie xanom sú prekonané - zajace behali po stenáx koterca Shocked a to si fakt nevymýšľam - skoro som odpadla a som rada, že tam nebol Miňov starký, bo by ma asi zahlušil ehm... Twisted Evil

čiže záver je, že s mačkou to išlo najlepšie a určite k tomu prispelo, že ešte neboli dospelí, že sa nedelia o rovnaké teritórium, že cica sa cítila osamotená a Miško tiež - u Nany zoznamovanie prebiehalo bezproblémov hlavne preto, že videla, ako sa k mačičke správa starší brat... Wink
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Joneta Napísal:

čo sa sliepok týka - tie sú fakt blbé - keď vidia naše duo na prexádzke, tak divne kvokajú a správajú sa ako strelené... no a zajace, tak tie ma dosť šokovali - raz som ešte malilinkého Miška priložila ku kotercu, nex očmuxá zaja a to ste mali vidieť - filmy s jackie xanom sú prekonané - zajace behali po stenáx koterca Shocked a to si fakt nevymýšľam - skoro som odpadla a som rada, že tam nebol Miňov starký, bo by ma asi zahlušil ehm... Twisted Evil

Laughing Laughing Laughing
Správanie sliepok a fretiek , asi podobne Laughing sliepky sa natiahnu,začnú čudne kôkať zoskupinkujú sa Laughing sranda

No a zajace,tak to presne popísala Joneta Twisted Evil Laughing

Fredy a Koza - ked ju Fredy zbadal,nejavil záujem.No koza áno,prišla k nemu,že ho očuchá,vtedy fredy chnap! A už koza fujazdila s Fredym na nose vydesená preč, dokonca mi na postroji zlomili karabínku a Fredy sa mi z postroja odtrhol . Takže s kozou sa nekamarátime Cool

Fretka a kôň :v pohode, ani nehrýzol, kôň si ho len vydesene očuchal a nezáujem.No na zem som ho ku konovi nepoložila.

Fretka a škrečok : Obed Crying or Very sad

Naše mačky sa fretiek boja, kocúre ich boxujú Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Joneta
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

heni to Fredy spapal škrečka? alebo to len vyzeralo tak, že by ho bol spapal, keby dostal šancu???

inak to boxovanie - (dolu) http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=994&postdays=0&postorder=asc&start=30
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Joneta: Len pripravil ,udusil a olizoval,potom som zakročila.
No Quinzi tá ked som jej dala ovonať už zcípnutého škrečka, tak mi ho tak vydrapila,že som si ani nestíhla uvedomiť a už s ním bežala do skíše a tam chrúmala, ale rýchlo som ju vytiahla za chvost a snažila sa škrečka dostať z papuľky.Trošku sme ho rozťahli Embarassed ale škrečok nakoniec odpočíva v záhradke na čestnom mieste.Dožil sa 3,5 r , čo je na dzungálskeho viac než dosť Cool
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.01.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Fretka a morča- nezlúčiteľná kombinácia. Síce prejavili malý záujem o zoznámenie a pri behu okolo akvárka okupovaného morčaťom naježili chvosty, stretnutie by sa skončilo jednoznačne- smrťou morčaťa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Joneta
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked heni to faaaakt Question Exclamation Question ja si vôbec neviem predstaviť, že by niektorý z našix krpcov urobil čosi podobné Confused radšej im ani nedám príležitosť... Very Happy
Návrat hore
Petra p.
Poradca chovu

Založený: 28.11.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 18.Feb. 2007 22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak u nás se Píďa setkal se spoustou psů. Reagovali různě - někteří se báli, jiní si ho chtěli aspoň očuchat. S naším psem to bylo asi tak, že mi kamarádka přivezla Píďu v době, kdy jsem měla na bytě naší psici. Píďa se chtěl vykakat na koberec, já ho čapla, on na mě "vztekle zařval" a psice se uklidila na chodbu a dělala, že je to pod její úroveň. Jednou si Píďan na procházce hrabal mraveniště, divoce u toho kvokal, psice přiběhla, zašlápla ho packou, že si jako budou hrát, Píďa jí do tý nohy kousl a od tý doby si ani jednoho fretkouna nevšímá. Naopak dělá "fůj, to smrdí, dej to pryč".
Ještě se Píďan setkal s pár kočkama, všechny se ho báli.
Pak taky s kobylkou, to o sebe nejevili zájem, stejně tak kozy.
Zato slepice u našich lítali po výběhu, když se Píďula ukázal za pletivem Laughing
Na osmáky úžasně vrtěl ocasem.
Malá Babul se snad s ničím nesetkala, kromě naší čubiny.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: