Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Beštia Karla
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cholagogum
Prima
Prima

Založený: 14.03.2007

PríspevokZaslal: Streda 25.Júl. 2007 11:24    Predmet: Beštia Karla Odpovedať s citátom

Guten tag prajem, s Bestiou sme uz sice spolu nejaky ten treti - stvrty tyzden, lez k pisaniu nejakeho kvazi denniku som sa dostal az teraz. K vtedy este bezejmennej smradoske som sa dopracoval od chovatela zo SNV, ktory mi ponukol klbko malych, zivotaschopnych (az som sa zlakol ako velmi) fretuli, z ktorych som si mohol vybrat mne srdcu najblizsiu. V podstate som si vybral tu, ktora ma nexcela zbavit tych zbytocnych casti koncatin, ktore trapne nazyvame prsty Shocked Samozrejme, ze volba najmenej kusavej fretky bola uplne zbytocna, pretoze sa ma Bestia tychto casti pokusa zbavit aj tak. Doniesol som si ju domov a hned sa vsetko zive, co u nas v domacnosti je (rozumej spolubyvajuci a navstevy) sustredilo do mojej izby. Vsetci sme na nu pozerali skor s obavami, ci sa nebude opakovat to, co sa mi stalo s mojou prvou albinkou, co je pre kratkost vlakno http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=1323 .... Samozrejme, nic take sa nestalo, Bestia (vtedy este nemala toto trefne meno, ale pre zrozumitelnost ho uz budem uvadzat) okrem neustaleho zvukoveho doprovodu, ktory sprevadzal kazdy jej krok, pobehovala ako splasena kade - tade. Boli sme z nej uneseni komplet vsetci, pretoze to bolo presne take, ake ma byt zive stvorenie... Ked okusovala, tak skoro prijemne kvoli malym zubkom, ktore mala, hoci parkrat sa jej podarilo dat nam najavo, ze az tak nevinne zubky to niesu. To sa vsak rychlo skonsolidovalo a teraz je to uz v pohode. Nateseny som si ju dal do novej klietky, kde si trosku pochodila, preliezla pletivo a vykadila do najblizsieho rohu. Po par minutach uvodneho soku, som si zvykol, ze spolu budeme spavat a dufal, ze pelech sa jej nebude xciet hnojit. V podstate som cely cas, odkedy som prisiel na napad zadovazit si fretku, bol rozhodnuty nechavat ju volne behavat. Bolo (a este aj v podstate je) to vsak dost narocne, kedze kadila do kazdeho rohu, len do zachodu, ktory mala k dispozicii, sa jej nexcelo. Kazdopadne posledne dni sa to ako zazracnym prutikom zmenilo a zacina zachodiky vyhladavat a nie kadit do najpritazlivejsich miest nasho spolocneho obydlia(rozumej: vsade)... Pouzili sme na to taktiku zaplnenia rohov novinami, co ale v castych pripadoch ignorovala a vykakala sa pred ne Rolling Eyes Klietku uz asi tyzden nedokaze opustit a zasadne kadi do zachodu, ktory tam mam umiestneny. Je to neposedne sidlo, nehrava sa skoro s nicim tak dlho ako s nasimi rukami a nahana sa za nami, a ked zastaneme, tak sa priblbo tvari. Na ockovani sme boli este v tyzden zadovazenia a mali sme ist aj teraz, ale veterinar sa rozhodol, ze pockame este dva tyzdne a potom jej dame kombinovanu aj na besnotu. Veterinar sa vola pan Palar a vyzera, ze sa rozumie(ale to ako absolutny amater dokazem posudit fakt len velmi laicky)...
Tolko uvodne predstavenie a fotky, ktorych mame asi miliardu pripojim neskor, kedze to tu pridat je olympijska disciplina Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Streda 25.Júl. 2007 17:04    Predmet: Odpovedať s citátom

gratulujeme k Bestii Laughing som rada, ze si sa po tej neprijemnosti s malou albinkou rozhodol pre dalsi smrduty kozusok Very Happy nex vam len dalej robi radost - podla toho, co si opisal, je to klasicke fretcie mrne - ukvokane, ubehane, uhryzene a vsade zanexavajuce svoj "vonavy" podpis Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Streda 25.Júl. 2007 19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

aj my ti blahoželáme k malej freťule, to meno je fakt trefné, koľko má teraz týždňov? tá naša trojmesačná behá všade ako keby mala vrtuľu v zadku len pozerám kedy z nej vypadnú batérie, nezastaví sa na chvíľi ked je hore Confused ročná freťa mi pri nej pripadá ako slimáčik Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
elesmer
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 30.09.2006

PríspevokZaslal: Streda 25.Júl. 2007 19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

pekné meno, to je pravda Very Happy u nas je to iba ako prezyvka Rolling Eyes vela stastia s novým drobcom Wink
Návrat hore
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Júl. 2007 7:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No...s tym "odbornikom" by som pockala...besnota sa u mladat ZASADNE NEKOMBINUJE a uz vobec nie pri druhej psinkovej vakcinacii.
Vytlac mu pls tabulku ockovacej schemy odtialto a nech sa jej podla moznosti drzi, nic tym nepokazi (pisala ju nasa veterinarka, takze to nie je vymysel a najdes ju v teme Zdravie fretiek).

V Poprade zaciname spolupracovat s jednym veterinarom, uvidime, co z toho bude a ako sa dohodneme, urcite dam vediet... Laughing

Vakcinačná schéma

6-8 týždňov
primovakcinácia proti psinke

9-11 týždňov
I. revakcinácia proti psinke

12-15 týždňov
II. revakcinácia proti psinke

15t.-6 mesiacov
vakcinácia proti besnote

každoročne
revakcinácia proti psinke a besnote
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Júl. 2007 8:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne ako píše Maja. Žiadne kombinované vakcíny. Tiež sa tej schémy držím. A nepustím.
Som veľmi rada, že Ti to vyšlo a maličká sa má k svetu. Z tvojho príspevku je cítiť veľkú radosť a nadšenie. Nech Vám to obom vydrží a v zdravíčku spolu prežijete mnoho krásnych dní Wink
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Piatok 27.Júl. 2007 14:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Gratulujeme k novemu prirastku!!!! Nech mate spolocny dlhy krasny zivot plny zazitkov!!!!!!!

A daj si poradit o dievceniec s tym ockovanim! Maju skusenosti!!!! Aby sa nestalo nieco Bestiuske!!!
Návrat hore
cholagogum
Prima
Prima

Založený: 14.03.2007

PríspevokZaslal: Streda 01.Aug. 2007 15:43    Predmet: Odpovedať s citátom

tak s tym ockovanim si samozrejme poradit necham, ved mi to odporucili snad najpriviligovanejsie osoby z tohto fora.. s Bestiou ideme dnes na tu injekciu, dufam, ze nevadi, ze to bude az v jedenastom tyzdni, ale do rozmedzia sa este zmestim Confused no uvidime, v kazdom pripade som uz bezmocny, pretoze som zase musel dat noviny do kutov, kedze sa jej parkrat podari vykadit nie do zachoda. celkom by ma zaujimalo, kedy sa fretka nauci stopercentne chodit na to ich kvazi socialne zariadenie. teda nie na stopro, ale aspon zvacsa. ked je v klietke tak je v poho, ale ja ju xcem nechavat volne behavat pocas nasej nepritomnosti a preto by som bol radsej, keby som vedel, ci teda toto bude konecny stav a z novin v rohoch spravil nejaku dekoracnu kreaciu, nech to aspon vyzera Smile) inak zijeme uplne v pohode, len moje spolubyvajuce su riadne vysokovane, lebo ja, kedze chodim neskoro z prace, sa jej mozem venovat az vecer a oni su doma skor, takze samozrejme otvoria na jej skrabanie dvere mojej izby a vtedy vraj na nich Bestia skoro poluje Twisted Evil nepoznam ju sice taku, urcite prehanaju, ale musi to byt sranda Very Happy proste si ju naucili, tak nech pykaju Rolling Eyes je to neuveritelne kutralka a horolezec vyssej kategorie, dufam, ze sa uz nezlepsi. byt ma uz zmapovany, takze si pobehuje kade - tade a najradsej ma nahanacku. proste decko Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Streda 01.Aug. 2007 18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

cholagogum - Nana sa to naučila hneď a Miško je ako sínusoida - raz xodí na wc 100% inokedy ledva 50%... ale to netrvá dlho a väčšinou to má svoju príčinu... no občas sa mu "zadarí" aj len tak... Wink
Návrat hore
Dadka
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 21.05.2007

PríspevokZaslal: Streda 01.Aug. 2007 19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj Binbeal je taky, chodi pekne na 100 percent, ale uz sme si so spolubyvajucou vsimli, ze ked je moc dlho sam, alebo sme doma a a nevenujeme sa mu dostatocne dlho tak to hodi 1 cm od zachoda, a priamo pred vchodove dvere, proste z trucu Laughing
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: