Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ch. st. Gwenn ha Du
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 22.Feb. 2008 9:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Sana, držím palce a pacičky nech zákrok dobre dopadne. Nejako nám pribúda v poslednom čase eunuškov Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sana
Klubový veterinár

Založený: 19.09.2006

PríspevokZaslal: Piatok 22.Feb. 2008 17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tunde, no on potomkov ma, troch. Jeden syn Chester, akoby mu z oka vypadol. Len bohuzial je kastrovany. A ostatni dvaja ci este vobec ziju, to netusim. Samicka vraj moc dobre nedopadla, co som pocula.
Cami, planovat planujem, ale ci sa to uskutocni uz teraz, to zistim az po vysetreni trusu. Pripadne to prelozime na leto. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Sobota 23.Feb. 2008 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Dufam, ze das vediet! Wink
Návrat hore
sana
Klubový veterinár

PríspevokZaslal: Pondelok 25.Feb. 2008 17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
sana
Klubový veterinár

PríspevokZaslal: Streda 23.Apr. 2008 10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som sa konecne dostala k tomu, aby som napisala co u nas nove. Zazivame dost perny mesiac.

Zacalo to vsetko asi Bialkou. Este vo februari jej "zahadnym sposobom" skoncila ruja. 1. aprila sa zistila pricina (aj ked som to uz dva tyzdne tusila), otcovi sa podarilo nechat Bialku pustenu s Bobom a ten velmi rychlo a nenapadne vyuzil situaciu. Narodila sa jedna samicka, ale po dvoch dnoch uhynula. Coskoro Bialke zacala druha ruja, ale asi po 10 dnoch zacala ustupovat (tento raz je v tom Bobo nevinne), takze krytie, ktore som planovala zase nevyslo. Tak uvidime, co nas este z jej strany tento rok caka Confused
Winky bola zaciatkom marca na namluvach u tchora Machina. Ten ju vsak len zbil, prerusil jej ruju a potom ju uspesne ignoroval. Takze musime pockat na dalsiu ruju a poobzerat sa po inom zenichovi.
Bobo je uz vykastrovany. Ked uz bol v narkoze, odstranila som mu aj cysty, ktore mal okolo prepucialneho otvoru, lebo za zacali zvacsovat a bala som sa, ze by mohli otvor uplne uzavriet. Rana sa vsak nehojila, tak sme museli po par dnoch urobit plastiku a otvor presunut asi o 1cm nizsie. Teraz je to uz lepsie, aj ked hojenie neprebieha uplne podla mojich predstav. Sad Sad
Aby toho nebolo malo, asi pred tyzdnom si Valec vyrazil horny ocny zub tak nestastne, ze si odrazil aj kus kosti z celuste a koren mu ostal uplne rozsypany vnutri. Zbytky som musela poodstranovat (v tej malej tlamicke to teda stalo za to), dasno som mu aj zosila, ale rana sa vobec nechytila, stehy povypadavali a diera ostala otvorena. Takze teraz je na antibiotikach a ja len dufam, ze sa to dokaze zhojit samo.
Najstarsi clen nasej rodiny, Cedric, sa teraz relativne drzi. Vacsinu dna sice prespi, ale zda sa, ze kombinacia liekov konecne zabrala. Brusko sa mu sice este obcas trochu naplni vodou, ale po kratkodobom zvyseni davky furaku za nejaky cas zase splaskne. Konecne mu zarastli takmer vsetky jeho plesinky (po sono vysetreni, odbere krvi a odstraneni nadorceku na kozi), len chvostik je stale skoro cely holy. Srst sice nie je moc kvalitna, je kratka, dost sucha a aj farbu ma inu (teraz je tochu do hrdzava), ale aspon mu nie je taka zima.
Jedinym bezproblemovym tvorom je nas Fram, ktory uspesne pokracuje vo svojej trvalej puberte (drobecek nas stvorrocny Laughing Laughing ). Juj, rychlo musim zaklepat, nech to nezakriknem. Very Happy Ale v podstate aj obe baby su zdravotne OK.
Dufam, ze uz toho bolo dost a karta sa konecne obrati a aj na nas sa usmeje zase trochu stastia.
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 23.Apr. 2008 12:22    Predmet: Odpovedať s citátom

No ako vidiet, tak u Vas plati heslo, ze obuvnik chodi bosi, krajcir holy a veterinar ma zdravotne problemy so svojimi maznakmi! Dufam, ze tchorosi si uz vycerpali na dlhu dobu svoju smolu a vsetko bude uz len dobre!!!Drzime palce!!!!
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Streda 23.Apr. 2008 12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

asi stále platí to "obľúbené" keď sa niečo začne sr........ Evil or Very Mad
Dúfam, že ste si už všetku smolu vyčerpali a ja všetkým zdravotne postihnutým tchorošom úprimne prajem skoré vyzdravenie a zotavenie. Všetkým posielam pohladkanie a pomojkanie.
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 23.Apr. 2008 12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Dúfam, že týmto ste si vybrali všetky zdravotné problémy na vééééľmi dlho!
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Streda 23.Apr. 2008 13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked tak pozerám, že sa toho na vás vyvalilo fakt veľa...

Bobovi a Valčekovi prajeme, nex sa im ranky čím skôr zahoja (to ako si mohol náš milovaný Valčíček tak škaredo odbyť zub? Crying or Very sad ) Cedrikova liečba nex je naďalej úspešná a brušinko sa plní vodou čo najmenej no a baby vám snáď ešte tento rok spravia radosť pískajúcim pelieškom Wink

myslíme na vás - keď sa bude dať napíš, ako sa pacientom darí
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dodi
Člen SKCHF

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 23.Apr. 2008 17:01    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Sana - tvoje fretky jsou opravdu na správném místě - u paničky, která jim rychle a účinně pomůže a ještě jsou zdrojem pro studijní materiály poradců - to je taky super. Ale z druhé strany chápu, že sis ten chov miláčků možná představovala původně jinak Confused Very Happy tak hlavně hodně zdraví všem Wink
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: