Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Upozornenie!!
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 12.Sep. 2007 20:06    Predmet: Upozornenie!! Odpovedať s citátom

Dovolím si to napísať sem. (Keby dačo,prešupnite inam Wink )

Dávam dopovedomia,že sa začína obdobie puberty ,nuž a príval "Darujem 3,4 mesačnú fretku" začína.

Pre istotu sa oplatí behať po inzerátoch na internete a sledovať,či sa tam neobjaví aj vaša fretka,bohužial som už takto natrafila na fretku z CHS White Dream,pričom majitelka veselo vypisuje Sms,ako sa má malý dobre.

Aj ked je povinnostou predávajúceho zmenu majitela nahlásit, zvysoka na to se....ú ,naštastie sme osobu odhalili a chytíme ju do jej pripravenej pasce.

Takže prosím zvýšte pozornosť aj vy, človek nikdy nevie Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Edd
Člen SKCHF

Založený: 05.02.2006

PríspevokZaslal: Piatok 14.Sep. 2007 15:40    Predmet: Odpovedať s citátom

nastastie ja sa tohoto nemusim obavat, lebo sa moje fretky dostali do zodpovednych ruk a to Lanka z DK a Jolana z BA
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 14.Sep. 2007 16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Hena fajn, ze na to upozornujes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 14.Sep. 2007 22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz se nam to stalo a zrovinka od tech zajemcu o kterych jsem si myslela, ze budou ti nej Sad takze ano BACHA!

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Dodi
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 28.Jan. 2008 18:30    Predmet: Reference na chovatelské stanice Odpovedať s citátom

Reference na chovatelské stanice
Možná se setkáte při prodeji mladých s tím, že vás osloví zájemci z Madarska a budou se ptát i na opatření a prevenci ohledně ECE a zdraví ve vašem chovu a pak podle toho budou mít nebo nebudou mít zájem o vaše mládě. Třeba to nebudou jen Maďaři, jen o nich jsem se od Bublinky dozvěděla, že se na tohle ptají, zda od klubu dostanou doporučení na zdravé odchovy v tomto směru.
Samozřejmě od klubu nedostanou, výsledky vyšetření a kdo na vyšetření šel a nešel je věc každého a zdravotní záznamy nikomu poskytovat klub nebude. Ale pro případ si veďte zdravotní dokumentaci, nechávejte si vyšetření i preventivní prohlídky potvrzovat do pasů a očkovacích průkazů nebo si zdravotní dokumentaci z vyšetření zakládejte.
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 28.Jan. 2008 20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale dosť problematicky by som si založila potvrdenie o vyšetrení na ECE, ktoré organizoval klub, pretože tým že to bol hromadný odvoz vzoriek do Brna, VFU komunikovala potom s vedením klubu (pochopiteľné a logické). Ale tým má moje výsledky od VFU klub...ja mám len SS od vedenia o tom ako vyšetrenie mojej fretky dopadlo...tedy ja ani to nie, lebo si staré SS mažem Embarassed
Takže ja by som nemala ako preukázať, že som si vyšetrenie urobiť nechala, pokiaľ mi tú info klub nepotvrdí.
(toto je čisto teoretické, ja pripúšťať nebudem, lebo sme pozitívny...ale čo tí čo mali vyšetrenia z tohto hromadného odvozu na VFU negatívne... Question )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodi
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 28.Jan. 2008 20:24    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

No doladíme to, jakým způsobem dodali vyjádření z veteriny pro tento případ - to co popisuješ. Mě vypisují pro každou fretku spešl zprávu a doporučení na další postup. Pokud tohle neudělali při hromadném vyšetření, tak potvrzení do pasu nebo očkovacího průkazu zařídím..stačí dovézt průkazy na schůzi nebo je tam do té doby přes někoho dodat.
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 28.Jan. 2008 20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dodi ja myslím, či by nebolo pri tomto hromadnom odvoze aj vyšetrení (hlavné aj preto že sa bude robiť aj druhý) jednoduchšie vydať potvrdenie od klubu, ako zvážať pasy do Brna. Ak má klub na jednom papiery vypísané, ktoré fretky mali aké výsledky, stačilo by to napísať pre majiteľa jednou vetou a poslať mailom. Záujemca o krytie by si prípadne mohol toto zas mailom (telefonicky) overiť u klubu...aby sa nevyhadzovali zbytočne peniaze za posielanie potvrdení poštou.
Myslím to samozrejme tak, že majiteľ vyšetrovanej fretky by požiadal klub o potvrdenie, nie záujemca o krytie.
Návrat hore
Dodi
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 28.Jan. 2008 20:49    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

To hned neumím posoudit, ale nemotala bych do toho klub, ten je jen zprostředkovatel a nemyslím si, že by měl dávat nějaké zprávy pro zájemce o zdravotním stavu cizí fretky...zeptám se na veterině, jak dělali zprávy pro vyšetřené fretky, pokud nedělali, třeba dají nějaké potvrzení o negativním vyšetření.
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 28.Jan. 2008 21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

...asi si nerozumieme. Ja som to myslela tak, že ak mňa ako majiteľa samca osloví majiteľ samičky so záujmom o krytie a bude chcieť potvrdenie o vyšetrení ECE, tak JA si vyžiadam od klubu potvrdenie o vyšetrení svojho samca a JA ho prepošlem majiteľovi samičky. Rozhodne nie tak, že "Janko Mrkvička" si bude žiadať od klubu potvrdenie o vyšetrení môjho zvieraťa.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 1 z 6

Prejdi na: