Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Amberkovci
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 49, 50, 51  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Piatok 28.Sep. 2007 9:51    Predmet: Amberkovci Odpovedať s citátom

Pomaly to bude rok čo som si domov doniesla prvú fretku. tak si to zhrniem :
Ani neviem čo ma to vtedy napadlo, najprv som si kúpila knihu o nich našprtala ju takmer naspamäť a potom horsa ju niekde zohnať, no kedže bol koniec októbra tak mi trvalo niekoľko týždňov než som nejakú zohnala. Tu v obchodoch žiadne vraj nemávajú, ale dali mi pár tel.č. tak som vyvolávala. S chovateľom som sa horkoťažko dohovorila /moc po slovensky nevedel a ja zas po madarsky/ doniesol mi ju do Nitry ledva som zrozumela tie základné info. prvý deň hotová katastrofa, všetky chlupy sa mi zježili čo som to dovliekla domov:dal mi ju do tašky a dovi. Ja som ju potom z nej vytiahla a to bola chyba sa mi zahryzla do ruky, medzi palcom a ukazovákom mi prehryzla kožu hodnú chvíľu mi tam vysela som ani nevedela ako ju dať dole, nakoniec sa mi ju podarilo vopchať do tašky. Ruku som omotala kapesníkom a hajde domov s poskakujúcou taškou. Cestou som stretla Fredyho freťáčika čo býval vo vedľajšom činžáku. hned som sa jeho majiteľovi pochválila, že aj ja mám fretku ale neukážem ju-uvidel moju dohryzenú ruku a chápavo prikývol Smile niekedy nabudúce.
Doma som ju pustila v izbe a spoza ohradky sme na ňu čumeli napapala sa napila a skúmala kam sa to dostala. Asi po polhodine začala vracať moje nervy volačo tmavočervené z nej vyliezlo oblindala celú stenu tak s tou hlavičkou kývala. po preskúmaní toho červeného som zistila, že ona zvnútra rozhryzla tašku a zjedla z toho. všetko dostala von zo seba a potom akoby nič sa nedeje sa uložila spať. Teraz po roku mi to príde aj smiešne ale vtedy mi moc do smiechu nebolo. Trvalo nám do februára odučiť ju hryzenie do krvi,podarilo sa nám to a je znej maznáčik. Aj s Fredym sme boli pár krát vonku /on sa s majiteľmi odsťahoval preč tak jej bolo smutno samej. V apríli si zmyslela vyskočiť z okna, našťastie ju chytila susedka do papierovej škatuli. V máji musela byť vykastrovaná, mala problémy s rujou. V júni som doniesla 6 týždňovú šery hned si ju adoptovala ako svoje mládatko. šerinke sme hned dali meno, aby to nedopadlo ako s freťou. vymýšlali sme ako ju pomenovať žiadne meno nám nepasovalo, tak sme ju ohlasovali fretka, freťula pod sem-až nakoniec začala na to pomenovanie reagovať tak je z nej Freťa Laughing tak to je asi všetko na začiatok Razz
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3024
takto vopchaté v návlečke paplóna najradšej spinkajú

FREŤA nar 8. 2006 od Šale tchorovitá samička, kastrovaná 5. 2007
ŠERY nar 15.4. 2007 zo Zobora Nr tchorovite sfarbenie

Naposledy upravil ambera dňa Sobota 25.Máj. 2013 21:20, celkom upravené 9 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marky
Super medium
Super medium

Založený: 01.12.2006

PríspevokZaslal: Piatok 28.Sep. 2007 10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vekmi hezké povídání i s nějakými ošklivími zkušenostmi. Hodně blahopřeji,že jsis udělala vlákno a povíš nám více o tich tvých špuntičkách. Hodně štěstí snimy. Laughing
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Piatok 28.Sep. 2007 11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

na tej fotke sú super - mohla by si trošku rozviesť tú príhodu o skoku z okna a susedkou s papierovou krabicou? som strašne zvedavá Embarassed hlavne, že to dobre dopadlo Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 28.Sep. 2007 11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

tú príhodu s oknom som opísala v panika úľava happyend
vtedy bola freťa asi druhý týždeň v ruji a sama sa ráno okolo deviatej vybrala za fredym cez otvorené okno na treťom poschodí. vyliezla po radiatori a hop už bola vonku tam ju zbadala suseda, ktorá bola so psom vonku, najprv si myslela,že to je potkan. Prizrela sa bližšie a spoznala v nej fretku. Potom s dcérou a dastym ju nahnali do tej škatule, lenže vtedy ona nevedela, že to je moja freťula, zavolala mestským policajtom, nevedeli čo sňou a navyše sa jej aj oni báli dotknúť tak volali veterinára čo chodí odchytávať v meste zvieratá. Ten ju vzal k sebe. Toto všetko som sa dozvedela až po príchode z roboty hned som brala ambru a ide sa hladať ju. našťastie som hned pri vchode stretla jednu pani čo tam pri tom bola a povedala mi kde je môj utečenec. Takže táto príhoda ma stála trocha nervov a 360 sk čo som musela zaplatiť to vetovi za odchyt a stráženie od 9.30-15.00
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 28.Sep. 2007 12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Freťa ťa teda nešetrila Twisted Evil aspoň, že tá suseda bola tak duxaplná, že ju xytila... Fredy musel byť fešák, keď sa za ním takto vybrala na pytačky Wink
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 30.Sep. 2007 21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Fredy je pekný tchorovitý samček asi jej stál za to vyletenie. Inak odvtedy na okno ani nekukla a takmer vôbec nikam hore /okrem posteli/ nelezie, drží sa všetkými štyrmi pevne na zemi Smile zato krpatá šeryna je stále niekde vyškriabaná, najnovšie objavila žalúzie na okne v kuchyni, takže musia byť vytiahnuté.
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3004
u babky pomáhala pri upratovaní

http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3003
potom nakúkala na susedove kačice, je to taký malý všadebolko

http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3247
fretina najobľúbenejšia hračka

http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3248
nielen tú papuču nájdem v návlečke
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 30.Sep. 2007 22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing to ako si Freťa berie tú papuču k sebe do obliečky mi strašne pripomína Nanu, keď bola v stave po "pôrode" a stále nám do paplóna nosila loptičky Laughing je to úžasné pozorovať ix pri tom xi xi
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 01.Okt. 2007 8:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Peknucke fretulky obidve! Strasne su milucke na tej uplne prvej fotke, ako su pritulene hlavinkami!
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 05.Okt. 2007 0:37    Predmet: Odpovedať s citátom

tieto moje drobce takmer celý týždeň prespali, aspoň čo som bola ja s nimi doobeda doma, aj večer len ma privítali a znova šli do hajan.
dnes mi šery pomáhala variť Rolling Eyes zemiaky a šupy z nich boli po celej kuchyni, pchala sa všade aj sa mi ju podarilo zavrieť do kuch. linky na chvíľu tam stíchla a ja som myslela, že je už preč, len po chvíli sa odtiaľ dobyjala von, potom si zmyslela mi upratať stôl vliezla pod obrus, norovala tam, nakoniec sa usadila na parapetu a pozerala cez okno. kedže mi tak pekne pomáhala dostala kuracinku za zásluhy.
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 05.Okt. 2007 8:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing šikulka - vedela prečo to robila Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 49, 50, 51  Ďalší
Strana 1 z 51

Prejdi na: