Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Amberkovci
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Nedeľa 26.Máj. 2013 22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Wink no joo už ich máme toľko, že radšej bude jeden názov denníčku. no a aby toho nebolo málo dnes do našej fretko rodinky pribudla 6 týždňová samička - hmm kúpa veľmi neplánovaná, ale také očičká vypliešťala na mňa, že to moje slabé srdco nevydržalo a už si ju nieslo domov bude parťáčka pre elzu, aby nebola sama bo šery s leonom prišelcov netolerujú a filip je nekastrovaný ...
noo a môj priateľ je taký istý tiež si niesol jednoho zvera opereného domov. takže k dnešnému dňu máme 5psov 5fretiek 1mačku 1korelu a sliepky - liliputky už radšej ani nerátam. ale už je vyhlásený stop stav - síce priestor je, záhradu máme dosť veľkú, ale to by už bolo náročne na čas a nedalo, by sa všetkým venovať ako treba...
obidvoch nás to baví - je to taký spoločný koníček + pobehovanie kade tade so psiskami a naša záhrada s kvetinkami Smile tých sme si tiež dosť nasadili Smile Rolling Eyes

denník a aj nick mám po mojej ambre 13,5r ročnej kríženke, ktorú mám od šteňaťa. no tento týždeň sme boli s ňou u veta a nepovedal nám dobrú správu, ambra má nádory a už dlho nebude medzi nami, tak jej ten čas čo jej zostáva sa budeme snažiť spríjemniť ako sa bude dať. už ani moc vonka nechce chodiť len vycikať a hned dnu ležkať, ale ked začnem niečo kuchtiť už je nastúpená a čaká čo mi ,,náhodou,, padne Smile
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 27.Máj. 2013 13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Silvi, zarazila ma tá 6 týždňová samička. Ešte minimálne dva týždne mala byť pri svojej mame.
Ambre želáme nech ju hlavne nič nebolí, chutí jej papkať a nech svoju jeseň života prežije v láske a pokoji Smile

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 27.Máj. 2013 14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Este ze nemame zahradu, inak by som dopadla ako vy! Laughing

Amberke prajem este peknych vela chvil s vami!
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 27.Máj. 2013 16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ved hej mala byt este pri mame.ale od koho som ju brala s nou mal ine umysli a nie moc dobre hmm a navyše je bez chvostika a neodhryzla jej ho mama pri pôrode ...tak ideme liecit ten kyptik co jej zostal bo tam ma este chrastu
hmm
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 28.Máj. 2013 1:14    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte freťáci ja som taký malý štuplík 6týždňový a budú ma volať asi Mimi Smile včera som sa sťahovala. najprv ma šupli do prepravky po potkaníkoch a niekam niesli.vyložili ma takom divnom mieste.
nebola som tam dlho ked ma zbadala jedna teta, hned ma vzala už nepustila a šla som k nej domov.majú tam aj freťákov, takže nebudem sama. vraj ked trošku podrastiem budem bývať s tetou Elzou. k tete šery nemôžem ísť bo je to taká netýkavka, ktorá je spokojná so svojím parťákom Leonkom.
Teraz musím veľa papať, dostávam namočené granulky, síce mám zúbky už som si ich odskúšala na tetiných prstoch Smile

tuto je môj chvostík, teda aspoň čo mi z neho zostalo. hmm neviem prečo mi ho odcvakli teta hovorí, že ľudská hlúposť nepozná hraníc a ja som na to doplatila stratou chvostíka. teraz ma to už tak nebolí. umyli mi ho a ošetrili Smile ešte som dostala nejaké liečiky na bruško bo vraj divné hovienka kakám. tak mi držte palčeky, aby som sa mala už lepšie ako mojích prvých 6 týždňov na tomto svete Smile

tu je ešte pár mojich fotočiek
https://picasaweb.google.com/amberanr/Jar2013#5882792498971820130
okrem freťákov tu máme aj mačku, ale s ňou asi nebudem kámoška bo mi brala granulky z misky. prestrčila tú svoju paprču cez dvierka a už aj ťahala aaaa skoro ma zhodila aj s prepravkou dolu hmmm maškrtnica jedna, aaale tak som na ňu zasyčala, neber mi to je moje papaníčko.
dnes ráno som aj trochu plakala, naplašila som sa. no prišla teta a vzala ma na ruky po chvílke som sa upokojila a prestala som plakať. to je asi tak na začiatok všetko.
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 28.Máj. 2013 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach jaj, ten kýptik má vážne škaredý. Videl ho už aj veterinár?Aj je to zapalene, alebo to už schne? Lebo podla fotky to vyzerá aj trošku ako keby nekrotizované. Či je to len nejaký krémik?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 29.Máj. 2013 0:33    Predmet: Odpovedať s citátom

to bolo fotené ešte pred čistením, hned ako som ju doniesla domov. to čo vidieť zaschnuté na konci chvostíka bola špina. bo ako kakala a otierala sa nalepila sa jej tam. po umytí to vyzerá, že sa to hojí nemá to ani opuchnuté ani sčervenelé ako pri zápale. už je kýptik zaschnutý a má tam vytvorenú chrastičku. zatial nemá ani zverlit aby sa jej tam nelepil, ked tam má niečo nalepene umyjem to a opláchnem riedenou betadinou. k vetovi sa chystáme na očkovanie, tak uvidíme čo povie na ten chvostík.
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 29.Máj. 2013 9:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimi je rozkosna! Dostala ma tymi kukadlami a ani sa ti Silvy necudujem, ze ked si ju zobrala na ruky, tak uz si ju nepustila. Dufam, ze bobenko po chvostiku sa jej rychlo zahoji!
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 07.Jún. 2013 23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

ja si asi na bránu vycapím obecný lazaret Smile

najmladší člen domácnosti
mimi sa zabývala dobre. začali sa jej meniť zúbky, tak hryzie všetko čo jej príde do cesty.
boli sme aj u veta, toho skoro prekotilo ked zbadal jej odcvaknutý chvostík. ten sa hoji dobre. už je aj zaaočkovaná. mládatko sme mali doma naposledy leona a ten má už 5r. tak si to znovu užívam mať krpca Smile
elza
musela dostať inj bo je už dlho v ruji
filip sa trochu skludnil. diera v jasne po vylomenom zúbku sa mu zhojila
šery s leonom
su taký lenivci minule sa im ani z pelechu nechcelo vyliezť, šery visela hlava do misky s granulami a tak jedla a leon sa naťahoval za miskou s vodou, kt. majú zavesenú.
nefretkovská časť tlupy
operenci liliputí kikiríkaju kotkodákajú odušu a náš korelák filip s pohramaným krídelkom zarovno s nimi
mačka šeďa /tulák s brokom pod kožou na hlavičke/ sa skamošila s freťákmi. ked sú pustený rada ich ,,loví,, freťoši sa jej skryjú pod gauč a odtial vybehujú a ona za nimi. zvykla si,,pomáhať,, mi pri upratovaní ich klietky vždy tam vlezie a vyjedá granule čo freťoši porozhadzujú...
traja veľký hafani sú ok, len naše dôchodkyne začínajú mať problémy. obe sa predčasom hárali. lili teraz dávam atb inj bo jej hrozila pyometra. aa ambra hmm s ňou je to horšie. sono ukázalo, že nádor má dosť v brušnej dutine poprepletaný. už papa po trošičke bo jej to tlačí na žaludok a črevá. veto nám odporučil aby sme si premysleli, ako dalej bo dobre to s ňou už nebude hmmm.

no a akoby toho nebolo dosť maroš mal asi kliešťa a je podozrenie na boreliozu a teraz čakáme na výsledky hmmm
toť asi všetko čo u nás nového... Wink
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 17.Jún. 2013 21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

tento rok máme nejaký divný,,, Crying or Very sad doháňa nás staroba choroba.. hm
minulý týžden majlinke /býva v nitre/ bolo zle a zistilo sa, že jej zlyhávajú obličky a pečeň hmmm teraz má asi 6-7r
Crying or Very sad Crying or Very sad

drobec mimi je také malé zubadlo váži cez 400g. v sobotu dostala surovú kuracinku hmm som myslela, že aj mňa zožerie :)bol aj pokus ju dať s elzou, hrajú sa behajú spolu, ale ked sa chce elza najesť tak mimi je hned na nej zavesená, odstrkuje ju od misky a nedovolí jej papať. hmm mimi je u nás pomaly mesiac, ale asi ako bola u tamtoho dilina moc jesť nedostávala, bo sa stále vrhá na jedlo, akoby to malo byť jej posledné...granulky má stále v miske hmm
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Ďalší
Strana 50 z 51

Prejdi na: