Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Amberkovci
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 49, 50, 51

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Utorok 09.Júl. 2013 13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

dnes nas opustil leon.srdiecko to nezvladlo. - vnutorne krvacanie v traviacom trakte. v nedelu zacal kakat tmave hovienka s divnym puchom.aj z papulky mu divne pachlo. Dostal infuzie u veta aj domov nam dali. podavali sme mu ich do kanyly,kt mal zavedenu v packe.
Teraz neviem ako zareaguje šery bo boli spolu dlhe roky.hm
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Utorok 09.Júl. 2013 14:05    Predmet: Leonko Odpovedať s citátom

Po smrti Huginka som este nebola na fore az teraz. No a dalsia smutna sprava. Je mi to uprimne luto.Huginko bude mat noveho kamarata na blaznenie. Da sa naucit s tym zit ze nasi milacikovia nie su medzi nami len bolest stale zostava.Tie nase kozusinky anielikovia sa na nas pozeraju urcito sa spolu pekne jasia. Drzte sa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 09.Júl. 2013 14:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Silvi, tento rok to mate naozaj velmi tazke! Taky je zivot. Zial. Leonko nech sladko odpociva za duhovym mostom!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Utorok 09.Júl. 2013 15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Silvi, je mi to úprimne ľúto Crying or Very sad Crying or Very sad Držte sa.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 29.Jún. 2014 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

skoro rok som tu nič nepísala.. minulý rok bol dosť zložitý,no našťastie sa to už utriaslo a sme včul v takej kludnej fáze, doma robota doma robota sem tam sa niekam vyberieme a všetok voľný čas trávime so zverincom a doma medzi kvietočkami

trošku sa nám zväčšila a sfarebnela fretko tlupa, doteraz som mala tchorovité baby a albínov chalanov, včul pribudol silvermitt chalan a dve šampáň babuľky
Elza s Mimčou Bootha neprijali, hned ho začali mlátiť, zato o Bonie a Teri sa hneď začali starať ako o svoje mláďatká hmm zaujimavéé toto Smile

2. generácia 2baby a jeden chalan

Filipko - asi 5r. 1300g - je pár dní po kastrácii, pekne sa zotavil, už len stehy vybrať - hmm to bude súboj bo dosť zle sa s ním robí asi nebol vôbec naučený na čistenie ušiek bo strihanie pazurikov, ale s pastičkou pred čumákom aj to zvládame

Elza 2r 790g, tento rok bola v ruji na prelome január/február potom predviedla dokonalu falošku aj s pôrodom, a teraz na konci juna prišla do druhej ruje hmm a to som akurát dala vedieť nádejnému ženichovi, že nič z toho už nebude tento rok Smile

Mimi 1r 1190g guľko- bombuľko je z nej tiež bola v druhej ruji, ale takej kratučkej sama od seba jej skončila asi po 10-tich dňoch, teraz je vo faloške a stara sa o dve babulky 7 týždnové

3.generácia 2 baby a 1 chalan

Booth 11týždňový 960g, pojašený samček z Kladna, baby Elza s Mimčou ho neprijali, len ho biju, tak býva sám púšťaný, je to taký škriatok, takuto fretku som ešte nemala, najradšej naháňa mačku Sáru

Bonie 7 týždňová, 360g trošku bojko, ale ako sme doniesli malu Teri tak sa popri nej osmeľuje aj dalej behať

Teri 7 týždňová 290g je u nás od včera, stihla ma kusnuť do palca je to najmenšie, ale všade je jej všetko už preskúmala

zatiaľ bývajú v klietkach, ale už hádam tento rok sa nám podarí spraviť im na chodbe volierky - včera sme vymeriavali š.135cm v.70cm d.100cm x 3 poschodia to by malo stačiť
včul si googlim aký materiál im dať naspodok čo sa ľahko umýva atáák....
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Utorok 01.Júl. 2014 12:54    Predmet: Amberkovci Odpovedať s citátom

Tak to je uzasne ze ste sa tak pekne rozrastli. Ked sme prisli o Huginka tak som si povedala ze uz nechcem fretulky. Zostala nam iba Jessienka malicke zlaticko a ja poslednu dobu rozmyslam o prirastkoch. Len sa neviem rozhodnut akych ci dve babulky alebo chalanov.Velmi mi chyba maznos Huginko.Bol rozmaznany ale neva.Dokazal sa pri mne vyvalovat a maznat sa neskutocne. Nasa baba ako kazda baba nedokaze trocha zoztat na mieste.Tak sa poponahlam rozhodnut nech je veselo.Prezila som vela strach o Huginka a teraz sa hlavne bojim aby niektora prichodzia kozusinka nebola chora a preto odkladam rozhodnutie.Amberkovci mna zase posunuli trocha k cielu v rozhodovani. Zelam vsetkym vela zdravicka a kopec srandy.
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 25.Júl. 2014 1:11    Predmet: Odpovedať s citátom

to bol nápad doterigať si domov toľku zverinu hehhehe Rolling Eyes
naraz 6fretiek sme ešte nemali... Rolling Eyes
dokusané prsty päty bordel všade... Wink

ked mám pustenu mimču musím mať na nohách čižmy bo jej riadne hrkoce z falošky - furt ma kusne do nôh.všetkých terorizuje a musí bývať sama bo baby mali riadne dožužlané krky
elza mala pred pár dňami ukončenu ruju inj. nejako nie vhodný čas na mimčá
filipko kastraciu prežil v pohode, ale špekuloval v klietke a mal boľavu nožičku pár dní krivkal pomohli mu tabletky od veta.momentálne presrsťuje a hádam z neho už bude žiarivo biely freťák
malá teri je taký šmolko so šiestimi prštekmi na zadnej packe, s vetom sme dohodli, že po prvej ruji sa bude kastrovať a potom sa jej aj ten navyše prštek porieši
bonie je tiež hryzoška, ak mi zacíti na rukách nejaké jedlo už je do mňa zakusnutá aj včul si tu fúkam prst čo mi riadne do krvi dorantala
booth noo to je kapitola sama o sebe takého škriatka som ešte nemala, síce nehryzie, kadiť chodí vzorne,,,, ale ten zvyšok hehhehhehe jeho oblubená činnosť - naháňať mačku neraz som videla ako sa jej zahryzol do chvosta aaa už spolu leteli za skrine bo niekde. odvtedy sa mačky presťahovali hore na skrine a odtial pozoruju čo sa dole deje.. ani krpane bonie a teri nemôžu byť ešte s boothom bo ich len chytí do zubov a jak handrové bábiky vláči hore dole. bootha zas mimča s elzou najradšej dorazili zatial boli 2 pokousy ich zoznámiť - skončili krikom a riadnym smradom.. ešte počkáme nech sa baby ukľudnia po rujách a faloškách a potom sa uvidí aké čoromoro dorobia.
včul bývaju spolu iba bonie a teri ostatný majú samostatné bývanie..
od piatku máme 2 týždne dovolenky hádam sa mi podarí aj spoločná fotka spraviť všetkých šiestich hmmm

Mária aj ja som si povedala, že už žiadnu fretku nechcem ked mi moja prvá Freťa umrela v náručí, ale proste sa to nedá bez nich aa včul ich máme 6 je to časovo náročné ale už sme si spravili denný režim a zvládame to
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 49, 50, 51
Strana 51 z 51

Prejdi na: