Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Alergia
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nufak
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.09.2007

PríspevokZaslal: Štvrtok 04.Okt. 2007 23:36    Predmet: Alergia Odpovedať s citátom

Ahojky, uz asi rok premyslame s priatelom nad kupou fretky, konkretne samceka. Poctivo sme si nakupili knizky, prestudovali stranky, pobavili sa a aj sa trochu zlakli pocas citania prispevkov na tomto fore Wink Som vsak alergicka na morcata, a tak sa bojim ci nemam alegiu aj na fretky. Chcela by si to overit radsej pred kupou a preto sa chcem spytat ci by sa nenasiel niekto, kto ma doma samceka a komu by nevadilo keby sme k nemu prisli na navstevu aby som so zvieratkom nejaku chvilu stravila. Byvame v Trnave, ale pricestujeme aj do blizkeho okolia. Vopred dakujeme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Piatok 05.Okt. 2007 0:25    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj. ja mám brata alergika jemu moc vadili škrečkovia, /aj som ich musela dať preč z domu také astamtické záchvaty mu spôsobili/ pes len trochu a teraz ked príde ku mne fretky síce moc nemusí, ale nevadia mu, nezhoršujú alergické prejavy, len mu trochu tečie z nosa. Neutral

Naposledy upravil ambera dňa Nedeľa 28.Okt. 2007 20:17, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Piatok 05.Okt. 2007 8:57    Predmet: Odpovedať s citátom

pokiaľ mám správne info, tak alergia na fretky, čo sa týka srsti nikdy nebola potvrdená... teda srsť fretky jednoduxo alergikov nedráždi... jedine môže dôjsť k podráždeniu pokožky, ale to je zas o inom...

skúste a dúfam, že to dopadne dobre a budete mať freťáčika Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Piatok 05.Okt. 2007 9:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno by bolo dobre prist k niekomu, kto ma doma fretky a skusit si nejake pomojkat a potom uvidis, ci nastala nejaka reakcia. Ja som tiez citala kopu clankov o tom, ze aj kto bol alergicky na kozusinove zvieratka, tak fretky mu nevadili. Ale asi je to idividualne.
Návrat hore
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Piatok 05.Okt. 2007 9:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To bude individuální, moje kámoška je taky alergik a fretky má tři. Občas ji taky teče z nosu, ale nijak hodně ji to nevadí. Myslím, ale nejsem si jistá, je alergická na psy.

Jenže ona alergie na zvířata může být různého charakteru. Může to záviset na struktuře srsti, na zvířecích slinách, na peří a pod. A zřejmě taky na výkalech, čili někomu může vadit ptačí trus ale samotný pták mu nemusí vadit. Nebo u těch křečků to může být moč, nebo třeba jen podestýlka, ve které křeček žije.

Souhlasím s tím, jít si k někomu fretku ozkoušet. Wink Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
nufak
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.09.2007

PríspevokZaslal: Piatok 05.Okt. 2007 11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci sa tyka o alergiu na srst, moc sa v tom nevyznam. Kedysi som mala morciatko, kym bolo male tak nic, ale ked vyrastlo musela som ho dat rodicom, tak sa o nho stale vzorne staraju. Ta alergia sa prejavuje nadchou a slzenim oci, a asi po 20tich minutach hladkania sa mi po rukach vytvoria pluzgieriky. Ale zvieratka mam strasne rada, takze si pohladkanie samozrejme nikdy nenecham ujst Wink Tak uvidim, dufam ze sa niekto ozve koho by sme prisli pozriet a ziadne kychanie sa konat nebude Wink Do bytiku si myslim ze fretka by bola najidealnejsie zvieratko.
Návrat hore
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 05.Okt. 2007 13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle registru jedini co jsou v Trnavskem kraji jsou Janka a Miro - jsou ze Senice a maji Sweet a Cookieho Zkus se zeptat primo jich Smile

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 06.Okt. 2007 7:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Priamo z Trnavy je Kiwi, ozvi sa mi na SS dam ti na nu kontakt.

Naposledy upravil MajaZ dňa Piatok 12.Okt. 2007 14:21, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Belquerst
NEPLATIČ

Založený: 31.07.2007

PríspevokZaslal: Nedeľa 07.Okt. 2007 16:22    Predmet: Odpovedať s citátom

moja mamka ma alergiu na srst, roztoce, pele, prach atd atd Very Happy prvy tyzden ked prisiel Kryštof mala furt ply nos, ale uz je tomu 5 tyzdnov a uz nema ani plny nos Smile
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 07.Okt. 2007 18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Alergia na fretku bola v jednom prípade potvrdená. Problém je v testovacej vakcíne. Bežne ju u lekára nemajú. S alergiou sa dá žiť, ale ak má niekto silné astmatické záchvaty, tak to ohrozuje jeho život.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: