Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Alergia
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
maca
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 13.05.2007

PríspevokZaslal: Utorok 09.Okt. 2007 9:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,já jsem astmatik,alergik skoro na všechno a na fretky alergii nemám.Jen mi vadí,když sipu kočkolit.To trochu pšikám,ale jinak vše v pohodě Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Sobota 01.Mar. 2008 15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ozval sa mi jeden záujemca o fretky ( z BA) , rád by sa stretol / išiel k niekomu kto má fretky, aby zistil či jeho deti sú alergici na fretky ,kým si nejakú zaobstarajú. Mna má trošku daleko Smile Ak by bol niekto taký ochotný,budem rada ,ked sa ozve, dám vám potom na neho kontakt Wink

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 01.Mar. 2008 18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Heňa, pokiaľ si ten pán chce obzrieť nekastrovaného samca v ruji, nech sa mi ozve trebárs cez SS na tomto fore. Rada mu urobím exkurziu. U Vlňáka je výhoda, že si ho môže zobrať na ruky ktokoľvek cudzí a nekusne. Takže ak je niekto potenciálny alergik, môže si odskúšať priamy kontakt s fretkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shreya
NEPLATIČ

Založený: 07.09.2007

PríspevokZaslal: Nedeľa 02.Mar. 2008 9:15    Predmet: Odpovedať s citátom

a ak by chcel dve sialene pubertiacky, tak moze prist aj k nam Very Happy
Návrat hore
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 02.Mar. 2008 18:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by chcel jednu sialenu pubertiacku, jednu umucenu mucednicu, tak kludne moze aj k nam, ale az tak za dva tyzdne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 03.Mar. 2008 9:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Heni, tak mu napíš, nech obehá všetkých, aj mučenice aj pubertiačky aj rujáčikov a na 100 % zistí, či je alergický Twisted Evil Wink
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 03.Mar. 2008 10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

S pánom sme sa už na návšteve dohodli....
Návrat hore
Anubis
Člen SKCHF

Založený: 02.04.2009

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako sa to robi, ale chcela by som presunut diskusiu, ktora sa zacala v poradni ako "kastracia nepomohla" a zvrtlo sa to na diskusiu o alergiach. Tak budem pokracovat tu, kto bude hladat, tak si urcite precita aj zaciatok tejto diskusie.
Kazdopadne to Soara:
Rusit vsetky potencialne alergeny v prostredi alergika je podla mna odveci. Hlavne, ked maju mestske deti (mna nevynimajuc) alergie uz pomaly na vsetko, vdaka sterilnemu prostrediu, ktore si vytvarame... Sad . Ja mam sice potravinove alergie aj pel, ale napr. prasne prostredie mi nevadi. Tak sa teraz nezavriem do sklenenej gule! Mozno je problem pri neidentifikovanej alergii, ale alergolog by podla mna mal zistit presny alergen, aj keby mal testovaciu latku objednavat neviem odkial.
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Anu, presúvať príspevky do už jestvujúcich tém sa nedá....takže jedine že si každý skopíruje z "kastrácia nepomohla" svoj príspevok sem...a ja tie príspevky potom z "kastrácia nepomohla" vymažem.
Až si to všetcia urobia, vymažem aj tento svoj príspevok.
Návrat hore
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 13:23    Predmet: Odpovedať s citátom

K alergiam...momentalne tiez s niecim takym bojujem, bola som na alergologii a napodiv mi lekarka povedala, ze to, co mam ja nie je alergia na zvierata a ziadny zver nemusi z domu. Zistili mi velmi silnu alergiu na roztoce (nespecificke), takze ak by som chcela roztoce odstranit z domu, tak by som sa musela zavriet do sklenenej gule alebo neviem kam.
Mam taky zazitok s jedno kamoskou, maminou 2 rocneho syna, ona tazky alergik a atopik, 2 rocneho syna tiez vlaci po vsetkych doktoroch a ked sme sa bavili o tej mojej alergii tak jej poznamka "aj tak si myslim, ze to mas z tych fretiek" ma teda dostala. Oni doma ziju v cistom prostedi bez zvierat a kvetov a ako dopadli, my zijeme so zvieratami a v "neporiadku" a krpata je zdrava ako buk (prve ATB dostala az teraz v 3,5 roku).
Moje problemy su evidentne sposobene stresom a tlakom, ktory trva uz 7 rokov, z toho posledne dva su enermne, tak ten organizmus mi uz musel povedat DOST. Takze sa liecim, ale komplexne. lebo liecenie nasledkov (tj. prejavov alergie) nevyriesi problem.
Je velmi jednoduche povedat "to je urcite z.......", je to jednoduchsie ako si priznat, ze zivot, ktory clovek zije nie je to, co by chcel a co ho naplna. Ze nie je stastny a ze mu nieco sposobuje stres a talk. A to NIECO sa musi odstranit. A verte mi, ze je to velmi velmi tazke. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: