Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Alergia
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

presne tak,Maji,davam Ti zapravdu..Moje kaslacie choroby sa zhorsuju umerne so stresom.Mne tiez Dr.povedal,ze mam alergiu na zvierata bez vysetreni-skratka mas zviera-kasles-odstran zviera.No az v Tatrach mi po zdlhavych a nechutnych vysetreniach zistili autoimunne ochorenie,vraj kryptogenneho/nejasneho/ povodu.Mne je to jasne,ze je to stres a ziadna alergia na zvierata.
Mimochodom v Tatrach bola so mnou na lieceni jedna pani,co mala porblemy s dychanim,takisto mala silnu alergiu na macky.Raz jej syn dovliekol doranane maciatko a ona nemala srdce poslat ho prec s nim...Tak si ho nechali.Vraj sa prve dva tyzdne sla zadusit,ale potom nastalo zazracne vyliecenie alergie na macku..
Takze cim viac budete deti vychovavat v sterilnom prostredi,tym viac budu alergicke..tot moj nazor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anubis
Člen SKCHF

Založený: 02.04.2009

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To Johana: nemyslela som presunut vsetko, len pokracovat tu. A ako si mam teraz skopirovat prispevok, aby nebol niekde na konci diskusie vytrhnuty z kontextu? Som z toho jelen... Rolling Eyes

To MajaZ: presne, pricinu treba odstranit a to je najvacsi problem, prist na to, co to je a niekedy aj tak nie je lahke to nieco v zivote zmenit...

To Tunde: klin sa klinom vybija Wink
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Anu, to teraz už asi nijak...resp. ja neviem ako Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anubis
Člen SKCHF

Založený: 02.04.2009

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj skromny navrh je nechat to tento krat tak ako to je...
A do buducnosti sa poucim a ked nastane situacia, budem sa snazit trafit spravnu temu a neprispievat do off, moze byt?

Dik!
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 14:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Alergia nie je sranda. Kto videl niekedy astmatický záchvat, vie o čom píšem. Napriek tomu sa s alergiami dá žiť. Záleží aj na tom, čo človek dokáže vydržať a obetovať. Keby malo astmatický záchvat moje dieťa, tak sa asi vzdám všetkého." Našťastie" má moja staršia dcéra astmu pri telesnej záťaži a zo zvierat jej vadia morské prasiatka, ktoré doma nemáme. Inak majú obe dcéry aj manžel alergiu na niektoré druhy rastlín /každý na iné/. Muž má alergiu aj na roztoče ako Maja a on mal naozaj škaredý astmatický záchvat. Okrem toho má aj slabú alergiu na mačky, hoci máme 2 doma. Utretie srsti mokrou handrou určite nepomáha. Každý deň užíva lieky. Ja a mladšia dcéra máme exzémy. Mne nenašli príčinu a dcére alergiu na kovy a gumu.
Napriek tomu sme sa zvierat nevzdali a zatial to zvládame. Kto nás pozná ,vie, že máme 5 fretiek, 2 kocúrov, 2 fenky a ešte aj nejaké tie nechlpaté zvieratká. Pevne dúfam, že sa nebudem musieť rozhodovať, či si ich môžeme nechať. A naozaj velmi záleží na výbere lekára. Niektorí by nás nechali spať na dlážke bez kobercov, čalúneného nábytku, záclon, kvetov, zvierat....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MajaZ
Admin
Admin

PríspevokZaslal: Streda 06.Máj. 2009 20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

To Jolana: sak hovorim, ze sklenena gula je ideal vsetkych alergologov... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bodule
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 20.06.2009

PríspevokZaslal: Utorok 02.Feb. 2010 20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

můj přítel začíná mít taky alergii, problém je, že bydlím u rodičů a tak mám fretky v pokoji Embarassed , zatím to přítel zvládá. ale když čístíme klec musí z bytu pryč 8)prská brečí a otékají mu oči (jen jestli se nevymlouvá Very Happy )doufám, že se to nebude zhoršovat, ale nevzdala bych se jich hledala bych místo kam je přesunout třeba mámě do ložnice Twisted Evil
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Prejdi na: