Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kašel u fretky
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 21.Dec. 2007 21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

nasla som,kde som to pisala,ale nechcem,aby si to citala,tak Ti sem prekopirujem iba to,ako bol lieceny..sice neviem,ci o pomoze,ved veterinari vedia,co robia..

Keby nahodou u niektorej fretky zistili ochorenie srdiecka a ste z Blavy,chodte za MVDr.Ficom/adresa je v rubrike veterinari/,lieci mojho Rudinka,je odbornik-kardiolog a teraz uz ma aj fretacim srdieckom skusenost.
Ak nemate moznost ist za nim,liecba je nasledovna-aj u Rudka,aj americania tak liecia svoje fretky.Samozrejme liekyaj davkovanie musi vzdy urcit veterinar!!!!!!Toto pisem len pre pripad,ze by si vas vet nebol isty vyberom liekov.

Rudinko vazi 1,3-1,5kg
*furosemid 1mg kazdych 12 hodin -odvodnuje organizmus a sekundarne posobi aj proti zvysenemu krvnemu tlaku.
*enap 2,5 stvrt tabletky kazdych 24hodin.
to je prva faza liecby.Ked to nestaci,prida sa
*verospiron 1/8 tabletky denne
po zlepseni stavu sa verospiron moze vynechavat
ked uz srdiecko zlyhava,dava sa
*digoxin-davku urci vet-Rudi dostava 0,0375mg kazdych 12hodin 3dni,4.den je pauza.Potom sa to opakuje.
Ked sa v brusku nahromadi enormne vela tekutiny,treba tchorikovi dat tekutinu odsat,aby sa mohol hybat a aby sa mu lahsie dychalo.

Zatial tolko.Drzte nam paste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Sobota 22.Dec. 2007 1:12    Predmet: Odpovedať s citátom

znie to tak hrozne Crying or Very sad je mi strašne ľúto, že zvieratká postihujú takéto pliagy... stále na vás myslíme, keby to tak malo moc pomôcť Sad
Návrat hore
Witch
Člen SKCHF

Založený: 11.05.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 27.Dec. 2007 22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

23.12. sme boli pre Kubicka. Tak sme ho mali doma pod stromcek.
Z pluc mu dostali 300ml tekutiny. kasel bol z toho, takze zatial je bez kasla, ako nahle zacne opat kaslat, je na plucach voda. Vratil sa nam slabucky a vysileny. Dnes je to o 100% lepsie, pobehuje, uz aj pokusal otca, zacal dobre papat, tak dufajme ze to vydrzi. Berie lieky, skoro vsetky co pisala Tunde / Tunde dakujem/ . Pije nejaky instantny napoj, ktory odvodnuje. Berie este antibiotika, aby nahodou ked je teraz to telicko oslabene neochorel, lebo to by bol koniec. Jeho diagnoza je stala. Verdikt je velmi tazky, cakaju ho najviac dva roky zivota, co je pre mna uplne desive, ale nebudem na to mysliet, a budeme si uzivat kazdu spolocnu chvilu a budem sa snazit aby mal co najkrajsi a najdlhsi zivot ako to pojde.
Teraz bude chodit na pravidelne kontroli -Ekg, aby sa srdiecko sledovalo.
Dakujem vam vsetkym!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 27.Dec. 2007 23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

určite to bol pre teba a aj pre Kubíčka ten najkrajší darček, že ste mohli byť spolu... týx 300ml ma dosť šokovalo Shocked Kubík musí byť macko - do našix by sa toľko nevošlo... budem veriť, že tie 2 rôčky nie sú konečný verdikt - našťastie sa lekári v tomto zvyknú často mýliť, snáď to bol aj tento prípad Wink tak sa držte a malinký nex sa rýxlo zotaví Very Happy
Návrat hore
Witch
Člen SKCHF

Založený: 11.05.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 27.Dec. 2007 23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si myslela ze to on tolko pribral, ze je zima tak je tucny. Mal 1600g a teraz ma tych 1300g.
Ano bol to pre nas najkrajsi darcek-uz druhy / jedny Vianoce sme boli 22 pre Cirinku /, ked som po neho prisla a zbadal ma, tak sa okamzite zacal drapat od sestricky ku mne. On nikdy nebol odo mna prec, ved sa u nas aj narodil. Hned mi vyliezol az ku krku a polozil si hlavicku na krk a spokojne funel. cestou domov mi sedel na kolenach a pozeral z okna. Museli sme sa cestou zastavit, kupit mu papriku, si ju zasluzil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 27.Dec. 2007 23:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jee som rada,že je Kubíček už doma, a dúfam,že sa bude mat dobre a pľucka ho budú trápit čo najmenej Wink

Tá paprika bola pre neho určite super darček Wink

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2007 1:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile Tak ať je všechno hodně dlouho vpořádku aby jste se spolu mohli těšit krásným dnům. Wink Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
MajaZ
Admin
Admin

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2007 9:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Drzime palec, nech sa lekari mylia a je tu s tebou co najdlhsie... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Thais
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 16.08.2004

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2007 20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Drzime palceky a labky Kubikovi. A zelame aby slova uja veterinara neboli pravdive, aby ste sa spolu mohli este dlho tesit Wink
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 03.Jan. 2008 18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked vam starsia fretka kasle,co najskor ju dajte vysetrit na srdiecko Sad .Hlavne ked na fretke okrem kasla nic ine nebadate Confused
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 4 z 10

Prejdi na: