Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kašel u fretky
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 07.Jan. 2008 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Witch a Tunde, držte sa mi. Je mi to veľmi ľúto, že Kubko a Fifka majú choré srdiečka. Moc, moc držím palce nech im ešte dlho slúžia.
Buďte s nimi tak často ako to len bude možné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dasha
Člen SKCHF

Založený: 27.08.2007

PríspevokZaslal: Utorok 08.Jan. 2008 18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

no moje nervy! toto su hrozne veci, cloveka to vycerpava, fretocka sa trapi...na druhej strane, pri pravidelnom podavani liekov, lekarskom dohlade a diete by mohli este nejaky cas celkom kvalitne fretocky pozit, takze velmi drzim palce, aby to tak bolo!

mala som to iste s mojim psikom, vykasliaval vodu z plucok, srdiecko uz nepracovalo ako malo, ale na liekoch a diete sa mu stav upravil, aj kasel prestal, celkom mu to vydrzalo. Pridruzili sa klbiky, tak sme dali aj na to liecky a oblicky prestavali pracovat, ale snazili sme sa a aj toto obdobie bolo pre neho pekne, takmer do posledneho tyzdna sa drzal ako tak fit. Posledny tyzden uz bral infuzie, zlyhali oblicky a tam uz nebolo pomoci, radsej sme ho dali uspat, nez by sa sam otravil a trpel. Mal 15 rokov.

Bolo to velmi smutne, ale to obdobie predtym, kedy bol sice chory, ale podarilo sa nam ho udrziavat v relativne dobrom stave stalo za to aj pre neho aj pre nas. Snad to bude co najdlhsie aj pre Vas.

No a na zaver, tiez sme boli za doktorom Ficom v Lamaci, myslim, ze je to dobry odbornik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 08.Jan. 2008 18:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Dr.Fico je nielen dobry odbornik,ale aj clovek.Chodila som k nemu s Rudinkom,mojim prvym fretacikom,na odporucanie Johany.Rudino bol jeho prvy fretaci pacient s chorym srdieckom.Dufam,ze odvtedy veda pokrocila a uz su aj nove pristroje na vysetrenia a aj lieky snad..
Dakujeme vsetkym co nam /Fifi aj Kubikovi/ drzia palce.
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 08.Jan. 2008 19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžem len potvrdiť. Mne sa MVDr. Fico roky staral o psa kardiaka...s výbornými výsledkami. A v tom závere bol úplne úžasný a veľmi nám pomohol vyrovnať sa so skutočnosťou...
Návrat hore
Witch
Člen SKCHF

Založený: 11.05.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 21.Jan. 2008 22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tunde ako sa ma Fifka?
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 17:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Witch,dakujem za opytanie,noo,ale ja mam info z druhej ruky-od Kingy.Ked som bola doma,tak vyzerala chvalaBohu fit,bojovala a hrala sa a vraj je taka aj teraz.Dufam,ze tak aj zostane.Teraz je cca tyzden,co uziva enap+ furosemid.Skoro ma porazilo,lebo oco bol vybrat lieky v lekarni a bez upozornenia mu lekarnik vydal sinejsie injekcie.Esteze som bla doma,lebo by ju kapanek predavkovali Sad.Najviac ma vytocilo,ze ked som isla reklamovat zle vydane lieky/stane sa kazdemu,ze sa sekne/,tak mi magistra miesto ospravedlnenia vynadala,ze medzitym nie je az taky rozdiel.Skoro ma porazilo,kedze kricala ona na mna,aj ja som zvysila hlas a upovedomila som ju,ze mozno uz 60kiloveho cloveka to nezavazi,ale je to veterinarny recept pre 850g fretku,tam to teda vadi..
A ako sa ma Kubik?Davas mu aj karnitin?Aky si kupila?
Drzte sa mi ,vsetky chorucke fretecky nech sa uzdravia,alebo nech sa im stav nezhorsuje..
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubíkovi a Fifke moc držím palce!

Tunde, ktorý liek podávaš v injekciách? A kto jej to dáva a ako? ....myslím či vypiť...alebo pichať pod kožu? My sme mali vždy Enap i Furosemid v tabletách....
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 17:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked ja sa nestačím diviť nad niektorými ľuďmi - tá magistra teda bola riadna potvora ja by som jej po takom výstupe asi slušne slovne naložila - neznášam taký prístup (o to horšie, že som mladá, tak veľa ľudí sa ku mne správa ako ku nesvojprávnej)... ešte, že si bola doma a zistila si to...

tak nex sa Fifke darí a lieky pomôžu Wink
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Joneta,Johana dakujem aj za Fifku Smile.
Joneta,to je najhorsie,ze ja som tiez lekarnicka,viem,ze je vela zlych neprijemnych ludi,ale ja som k nej bola slusna,vobec som sa na nu neoborila,iba s kludom som jej povedala,ze vydali zly liek..Nakoniec vysvitlo,ze to nebol omyl,ale magister nemohol zohnat slabsi,tak jednoducho vydal silnejsi ,ale bez upozornenia!!! a to ma vytocilo..Lebo mylit sa moze kazdy,ale t nebol omyl ale vedome vydane bez upozornenia/mimochodom cenovy rozdiel-furosemid forte-234Sk a ten co mala dostat 49Sk.Dobre,ze?
No ,ale nebudem sa ozculovat,hlavne ,ze som bola doma a prisli sme na to a Fifi dostava dobre lieky.Moja krasna princeznicka.
Johana-furosemid dostava injekcny,ale nepichame jej ho ,je to len kvoli davkovaniu,lebo tabletka by sa nedala na take male davky rozdelit,aj Rudinovi sme podavali injekcny ,normalne peroralne na lyzicke..
Enap -minitabletku deli Kinga na 6 casti,je to fuska..
Ja som to chcela v praci na analytickych vahach porozdelovat,ale uz tyzden som tak nascipnuta,ze nechcem nic take robit ,aby som "nenakazila " tabletky a cez ne Fifinku..
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tunde, díky za info. Deliť ten Enap na 6 častí, to si nedokážem predstaviť...ja som mala problém s delením na polovičku! Viem že Ferovi dobermani brali jeden z týchto liekov veterinárny...myslím že to bol Enap, ale preverím, môžem sa mýliť...či ten by nebol v injekčnej podobe, že by sa lepšie dávkoval...?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 6 z 10

Prejdi na: