Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kašel u fretky
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Witch
Člen SKCHF

Založený: 11.05.2005

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 18:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubik berie Enap ten delim na stvrtku, Furosemid delim na desatinu aj Isoptin delim na desatinu...je to dost obtiazne, ale uz od Cirky mam prax. Delim to ako vo filmoch koks. Rozdrtim celu mini tabletku na prasok a ziletkou urobim rovnake pasiky, potom pasik ziletkou zhrniem na lyzicku, zmiesam s vit. pastou.
Karnitin so kupila v tabletach, ale ten je velmi problematicky, nechce ho jest v ziadnej forme. Vet skonstatoval ze aspon trochu aby som do neho naprala, len ma to hnusnu chut a on potom nechce ziadne lieky.
No to v tej lekarni by nastvalo kazdeho, holt sme vselijaky. Ale fakt sa mohlo stat nieco zle, este ze sa v tom vyznas....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

ty brdo,tak to mas vymakane Wink .Ja som tak Rudinovi delila verospiron-ten dostal ku koncu..Ale teraz som citala,ze by sa verospiron s enapom vobec nemali kombinovat,kvoli hladine draslika...
Ja som kupila tekuty karnitin,ze cast dam Fifke a cast vychlipcujem ja/hehe ,vraj od neho schudnem,ked si ho dam pred cvicenim Laughing /.
Inak furosemid sa davkuje v tej injekcnej forme celkom dobre-Dr.Fico ho prelial do bralenky/taka mala umelohmotna flaska/ a odtial sa nevyparuje...Fuu,neviem si predstavit este aj ten delit v tabletkach Embarassed

Johana-havkacom davaju fortecor-v podstate je to velmi podobne ako enap,ale to uz sme prebrali so Sanou,ze to by sa delilo este horsie-enap je 2,5mg ;fortecor je 5,takze z toho by musela dotat 1/12...
Enap neviem ci je aj injekcny,zajtra vyzistim v praci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Witch
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Aky je tekuty? Forma akoby olejcek? Chuti jej?
Aj ja som rozmyslala ze ho budem jest, tiez pred cvicenim...myslis ze zaberie, teda najradsej by som bol keby zaberal Kubikovi, ale uz ho nemam ako osalit.
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 22.Jan. 2008 19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

este neviemci jej chuti,lebo ja som este v Znojme,chcem jej to poslat postou,ale az ked rozvazim enap..Je to od firmy nutrend,vola sa neo carnitargin clasic..Este som ho ani ja nechutnala,ale kolegyna to uzivala pred cvicenim a tvrdila,ze citila,ze sa jej spaluju tuky Laughing ..No a aj ked nepomoze mne,co uz s tym narobim,je tam pol litra,tolko Fifi nevypije Wink ,radsej jej budem kupovat erstve/profesionalna deformacia-tekutina nesmie zostat dlhsie nez mesiac otvorena/.
Chcem to otvorit ,az nebudem nascipnuta a pojdem do fitka,predpokladam,ze v sobotu..POtom Ti dam vediet,ako na mna posobi.A ako na Fifku,o nam poreferuje Kinga..
Inak je na nom napisane: podpora odburavania tukov,regeneracia pri stavoch unavy,harmonizacia nervosvalovej cinnosti,pozitivny vplyv na obranyschopnost,podpora cinnosti kardiovaskularneho systemu...Skratka vyborne Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Shreya
NEPLATIČ

Založený: 07.09.2007

PríspevokZaslal: Streda 23.Jan. 2008 15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja neviem, ci to je ten isty karnitin, ako na cvicenie, ale ja pouzivam s prichutou citronu, ale su vselijake prichute, takze pokial sa im moze davat aj ludsky, tak skuste kupit ten. je to skutocne sladke..
Návrat hore
Witch
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Feb. 2008 16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tunde ako sa Vam dari? Lieky zeberaju ?
Návrat hore
Witch
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 09.Apr. 2008 21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokracovanie o Kubikovom chorom srdiecku je v Denniku nasej fretky - Cirinka, Kubicek a Samicek.
Návrat hore
Brumka
Člen SKCHF

Založený: 19.10.2007

PríspevokZaslal: Utorok 03.Jún. 2008 17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsimli sme si ze na Jack poslednej dobe dost kycha. Planujeme ist s ty vetovi, no potrebujeme poradit co mu nato mozeme davat.

Este taka otazocka, Jack je poslednej dobe taky smutny, casto ho vidavame sameho lezat v kuchyni alebo pod pohovkou. Moze to byt tym teplom? Lebo teraz spava v zachodiku.
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 03.Jún. 2008 17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Brumka, ak kýcha, môže mať virozu, zvýšenú teplotu...aj preto možno spí v záchodíku (napr. Zverlit celkom chladí) Alebo len preto, že je teplo v byte a kýchanie s tým nesúvisí. Každopádne by som k vetovi pre istotu išla, dovtedy by som mu radšej "svojpomoc" neordinovala nič.
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 04.Jún. 2008 7:27    Predmet: Odpovedať s citátom

A nema Jack ruju? Jimmko byval taky smutny bezprizorne pozerajuci na dvere a nic ho nezaujimalo, ked mal ruju. Ale samozrejme, ze to moze byt aj od teploty pri viroze alebo od horucav. Urcite by som veta navstivila a isla na to vylucovacou metodou.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 7 z 10

Prejdi na: