Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kašel u fretky
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Brumka
Člen SKCHF

Založený: 19.10.2007

PríspevokZaslal: Streda 04.Jún. 2008 19:49    Predmet: Odpovedať s citátom

uz dako nekycha ale stale haja v zachodiku a kaka mimo aby si ho neuspinil. poslednej dobe byva taky smutnejsi . Casto kobercuje pri nas alebo sam. Ruju ma, je kusavy a zly. Neviem ako mu pomoct aby mu nebolo take teplo, mame strasne teply byt a v izbe na noc pustame ventilator. Kastraciu planujeme tak za 1-2 mesiace.
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 04.Jún. 2008 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Brumka, ak máš freťáka v klietke, tak namoč froté osušku, vyžmýkaj, daj zmraziť do mrazáku a zmrazenú osušku prehoď cez klietku. Osušky žiaľ treba meniť pravidelne...V horúčavách môže pomôcť dať freťákovi lavór s vodou, alebo ho rosiť postrekovačom na rosenie kvetov (myslím nádobu, nie obsah)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 05.Jún. 2008 7:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Proti teplu skus, co Johana radi. Panelove bytu sa hned prehreju. My mame tiez s tym problem!
Ale to jeho spravanie ako opisujes sa mi zda identicke s Jimmkovym v ruji. Po kastracii chytil zachvat radosti a ziadny smutok nehrozil. Teraz, ked ma uz dva roky, tak tiez viac spi v tychto teplach. Ani von sa mu vecer nechce. Normalne zalezie do klietky do pelechu a nikto s nim nepohne.
Návrat hore
Shreya
NEPLATIČ

Založený: 07.09.2007

PríspevokZaslal: Štvrtok 05.Jún. 2008 9:16    Predmet: Odpovedať s citátom

moje baby su tiez take smutne, robim vselico, aby im nebolo teplo, lebo len vylihuju a potom si lahnu so hrubej deky a tak zaspia, potvory, tak neviem, co potom chcu. ale nebavi ich s nicim sa hrat, tesia sa len ak pridem do izby s tanierom a papame spollu alebo vytiahnem Caloopet Sad
Návrat hore
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Sobota 05.Júl. 2008 13:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Lara posledne dva dni dost casto prskala - ako keby kychala a ofrkala ma pri tom trosku nosom...
A momentalne velmi casto kasle, ci kycha alebo co to je....vyzera to ako keby sa jej nieco dostalo do krku alebo tam uviazlo, ci jej zabehlo, ale nic tam nema. Najprv zakasle a potom chvilu este mlaska akoby nieco dojedala a utiera si jazykom papulku....Co to moze byt? Dufam, ze nic so srdcom Shocked
Robi to aj ked napr. spi a ja ju chcem prelozit niekde inde, tak sa obcas tak dopoly preberie a zrazu kychch. Vseobecne sa mi zda, ze spi akosi viac v poslednych dnoch. Ked je hore, tak jej sibe rovnako ako doteraz.
Predvcerom dostala aj Bezo-pet, ale vo vykaloch nemala nic....

Predvcerom sme boli aj na druhom ockovani proti psinke a ked sme dosli domov, tak chvilu vyzerala ako dusevne chora....zacala poskakovat na pohovke, utocit do mna, do peliska, hryzla ho a este si aj riadne prdla....
vcera si prdla znova, tentokrat uz v Blave, tiez pocas jasenia....pritom nemala dovod.
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Sobota 05.Júl. 2008 20:48    Predmet: Odpovedať s citátom

no možno je to dáke mierne prexladnutie - ten bezo-pet jej môžeš dávať po kúskox aj každý deň - pre istotu, ak je to predsalen o tom, že sa jej zadarí čosi zhltnúť (pravdepodobne xlp - to nemusíš v stolici vidieť)

ak je prexladnutá, skús trošku čajíku s medom (nie často a nie prisladký) alebo aj čajík bez medu mierne teplý - to väčšinou na takéto kýxanie stačí Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Sobota 05.Júl. 2008 21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Joneta, dakujem za radu a aky caj jej mozem davat? nejaky obycajny zeleny, ci bylinkovy (mame aj specialne na ludske prechladnutie s echinaceou)?
Zda sa mi akosi malatnejsia, iba spi a spi cely den skoro....dufam, ze ta ockovacia latka nebola prisilna, ci co.... Sad
Pozerala som jej teraz stolicu, ma v nej akesi kremovo biele bodky....a neviem, ci je to z jablka alebo ma cervy alebo pojedla daku latku ako zvykla.
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Sobota 05.Júl. 2008 21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Mocca, cajik jej davaj repikovy s stipkou medu. Ak do pondelka to neprejde, chod k vetovi. A kontroluj tie hovienka. Biele bodky mi nic nehovoria, mozno ma fakt parazity alebo nieco pojedla a z toho to ma. Ale ak by ich mala aj v nasledujucich hovienkach, zobrala by som vzorok a isla s tym k vetovi.
Návrat hore
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Sobota 05.Júl. 2008 22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak cajik sa uz vari, a budem na nu dohliadat. Dakujem za pomoc Smile
Návrat hore
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 07.Júl. 2008 20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za radu s cajikom, Lara sa ma uz zda sa dobre, dnes som ju uz kychat ci kaslat nepocula.
Uz je az prilis vo svojej kozi....sme omylom kupili super jemny zverlit...UZ NIKDY VIAC!!!!!!! ma z toho uzasne pieskovisko a mna uz ide slahnut....
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 8 z 10

Prejdi na: