Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Oficialita CHS
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Máj. 2009 10:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana Napísal:
Jordi Napísal:
Johano, ono tam je, jen se nezobrazuje a to z bezpečnostních důvodů.

Kdyby se zobrazovalo v registru, pak by byl registr čipů na nic, protože FRK by mařil to, co registr čipů se snaží uchránit.

Jordi díky, to som nevedela, že čísla čipov sú "chránené" Embarassed

Oni sa skor chrania osobne udaje, ktore sa pri spravnom pristupe k cipom daju zistit... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
lenka6
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.03.2008

PríspevokZaslal: Piatok 15.Máj. 2009 13:00    Predmet: Odpovedať s citátom

No este tym menam, ked to inac nejde budeme sa musiet zmierit s rovnakymi menami, hoc to nenii zly napad Cool

ale k tym cipom...uuuuf, my cipovat nebudeme, lebo nemame narazovo tolko penazi ked sa narodi viac ako osem miminiek(toty chudobny studenti) Laughing

bude to vadit?? Teda ci mozu ostat freosky zapisane aj v starsej PK?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodi
Člen SKCHF

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 15.Máj. 2009 15:32    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Lenka - teď nechápu jak to myslíš - myslíš tím dočipovávat starší fretky nebo čipovat nově letos narozená mláďata?
Jestli to druhé, tak zjevně nereaguješ na onámení z klubu - mejly a změny - stačí si přečíst úvod k podmínkám vydávání ZoP - čip je od letošního roku podmínka - jinak nebude ani CHS ani ZoP.
Dobře že jsi se projevila včas - nedovedu si představit, že se za tebou zase požene někdo na kontrolu a ty nebudeš mít všechno v pořádku.
Pokud víš už dopředu, že nezvládneš finančně odchov mladých, tak jsem vedle z toho, že vůbec připouštíš. Nejde jen o krmení, ale třeba samička bude mít komplikace a bude potřeba císařský porod nebo jiná operace - jak tohle zvládnou chudobní studenti?
Petra p.
Poradca chovu

Založený: 28.11.2006

PríspevokZaslal: Piatok 15.Máj. 2009 15:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, Dodi má pravdu. Já měla u našich rodičů domluveno, že kdyby nastali nějaké komplikace a musela na císařský řez nebo cokoliv, mám zavolat a půjčit si od nich (opravdu jen půjčit, protože moji rodiče můj chov fretek neschvalují).
Stejně tak na čip a očkování mám domluvenou půjčku, protože ze své výplaty bych to neutáhla. U tebe, Lenko, by se to dalo udělat tak, že by sis vybrala zálohy od budoucích majitelů a za ty zálohy načipovala.
Ale opravdu nechápu, že si dovoluješ krýt, když máš nedostatek peněz. Může se cokoliv stát a nezachráníš ani samičku, protože nebudeš mít peníze? Prosím tě, neber to zle, nic proti tobě nemám, jen asi nechápu tvé počínání Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 15.Máj. 2009 17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím pripomenuť, že čip stoji len cca 500sk , klub k nemu nevyžaduje aj cestovný pas, ktorý stojí o 400 či 500 sk naviac, číslo čipu sa dá prilepiť aj do očkovaka.

Sama som študen,momentalne nezarabajúci,no vždy mi na čipy požičali rodičia, a dopodrobna som im to všetko po odbere mladat vrátila.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Mária.F
Člen SKCHF

Založený: 03.09.2005

PríspevokZaslal: Piatok 15.Máj. 2009 19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám možno bezvýznamnú otázku:
Nemohla by klubová veterinárka pri kontrole vrhu aj čipovať fretky?
Začínajúci chovatelia ak budú mať jednofarebný vrh,mohli by popliecť čísla čipov,ktoré sa budu zapisovať do ZoP a tak by bola v poriadku aspoň evidencia.
Ľahšie sa vymenia papiere ako všetko nanovo prerábať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
lenka6
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.03.2008

PríspevokZaslal: Piatok 15.Máj. 2009 20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahaa, takze teraz mam v tom jasnejsie. No nie nie ak by sa vyskytla situacia keby trebalo ist so freteckami na operaciu,kastraciu atd. vtedy fin. naklady nehraju rolu, mamka doplaca(aj jej na tom moc zalezi).
No ja som povodne bola na tom ze fretecky mozu ale aj nemusia byt cipovane.
Hoci som o cipovani pri Zop citala, nejak mi to nedoslo. Ale uz ako vravim mam v tom jasnejsie a tak tentoraz budem aj cipovat,ked je to nutnou podmienkou. Ale cipovane budu az v lete ked si privirobim (lebo teraz by som na to fakt nemala, sak kriza je kriza Razz )

Dakujem teda za vysvetlenie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodi
Člen SKCHF

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Sobota 16.Máj. 2009 6:22    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

V tom případě není problém, jen ZoP dostaneš až dodáš čísla čipů.
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Prejdi na: