Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Neri, Leo, Jojo, Medveď
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 15.Feb. 2008 21:51    Predmet: Neri, Leo, Jojo, Medveď Odpovedať s citátom

Zakladám si tento denník, aby som sa neplietla stále do denníkov tým, od ktorých mám fretky. Laughing Takže, kto to náhodou ešte nevie, tak
- Neri je skoro 5 ročná ozajstná freťacia dáma.
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=1106
- Miška je skoro 4 ročná fešanda. Najkludnejšia samička akú poznám.
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=1051
- Cézar sa narodil v lete pred 3,5 rokmi. Je to krásny maznavý macko.
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=2455
- Leo je pojašený čerstvo-kastrovaný puberťák. Zhodou okolností, je Cézar jeho pra pra... strýko, takže naozaj neviem ako ich za nejaký čas rozoznám.
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3067
Najnovší prírastok je celkom špeciálny
- Haily. Je to 5 mesačná freťulka, ktorá tu vôbec nemala byť, lebo sme piatu fretku nikdy nechceli. Ale keď som o nej čítala, tak som mala silný pocit, že patrí do našej rodiny. Nevedela som akej bude farby, či vôbec bude žiť, keď som jej paničke písala, že by som si ju zobrala. Vedela som len, že jej chýba nožička a má úžasnú chuť žiť. Týždeň trvalo, než som to oznámila aj mojej polovičke, ale ten bol okamžite za. Tak sme si pre ňu boli v Prahe u Yasmin. Zoznamovanie a fretkami trvalo niekolko mesiacov, ale stálo to za to .
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3482
Ešte u nás žila pre nás krátke dva roky Babulka, ktorá má svoj vlastný denník.
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=2484

Naposledy upravil Jolana dňa Piatok 03.Sep. 2010 16:27, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 15.Feb. 2008 22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing me v deniku neprekazis Cool ale je to supr napad Wink

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Sobota 16.Feb. 2008 21:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako prebieholo zoznamovanie.
Nerinka bola celý jeden rok jedináčik. Aby netrpela nedostakom pozornosti, tak som ju 2x nakazila chrípkou. Medzi tým som sa zoznámila aj s inými fretkármi a dospela som k rozhodnutiu, že potrebujeme aj druhú fretku. Miška bola jedna z prvých jarných fretiek vo zverimexe. Keď sme pre ňu išli predavačka s vytreštenými očami volala na kolegu, aby ju vybral z klietky. Tak som povedala, že si ju vyberiem sama. Snažila sa mi vnútiť koženné rukavice, ale skutočne som ich nepotrebovala. Laughing Miška je tá najpokojnejšia fretka na svete. Doma ju ale Neri tak napadala, že sme ich mali mesiac oddelene. Potom mi zopár ludí na internete poradilo, aby som ich nechala spolu a ušla preč. To zabralo. Do dvoch dní spávali spolu v spacáčiku. Cézara som priviezla asi za dva mesiace z Brna a dali sme ho k dievčatám hneď. Neri mu ukázala, že ona je tu šéf, ale zvykli si hneď. horšie bolo zoznamovanie s Babulkou, ale to je dopodrobna popísané v jej denníku.
Na poslednej dovolenke v Osádke sme úplne nechtiac prišli k Leovi. Rolling Eyes Smile Ešte na dovolenke sme ho dali k ostatným do klietky a už s nimi zostal. Neri sa ho snažila aj trochu vychovať, ale tak rýchlo rástol, že sa už ani nepokúšala.
S Haily to ale bolo iné. Nedovolila by som si našeho drobčeka hodiť medzi 4 zohrané pirane. Takže asi mesiac bola úplne sama. Potom som ju púšťala behať s Cézarom a neskôr spolu bývali aj v klietke. Potom som k nim pridala aj Lea. S tým sa vedela poriadne vyblázniť. Neskôr nasledovala Neri, ale to sme vydržali len jeden deň a zase sme ich oddelili. Tak sme skúsili pridať Mišku. Bol to boj, ale nakoniec ju bez svojho hlavného pomocníka- Nerinky prestala napádať. Leo dostal ruju a až týždeň po kastrácii sme ho mohli zase vrátiť späť k ostatným fretkám. Až teraz, po 4 mesiacoch sú spolu všetci. Neri sa s tým občas nechce zmieriť, ale už sa nekúšu. Len sa pretláčajú, ktorá je silnejšia. Haily si s Miškou vymenila rolu a naháňa ju. Niekedy pri tom kričí, tak ju utekáme zachraňovať. Samozrejme, že zbytočne. Laughing Boli sme zmierený s tým, že Haily bude musieť byť oddelená, takže sme teraz šťastní. Chcelo to trpezlivosť, ale stálo to zato. Wink
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Sobota 16.Feb. 2008 22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

nex sa všetkým potvorkám dobre darí a robia vám len radosť Wink

a ak to nie je tajné, akou náhodou ste prišli k Leovi? Very Happy
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Feb. 2008 8:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Laska k zvieratam a trpezlivost, to su Jolana Tvoje silne stranky! Viem ze aj desiatim fretulkam by bolo u Vas uzasne! Je dobre, ze sa Haily dostala prave k Vam! Tak nech sa im vsetkym dari, ked su uz zohrata patka!!! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Feb. 2008 18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Cami, nestraš s desiatimi, lebo moju polovičko trafí šlak! Laughing Laughing Laughing Úplne zohratá päťka to ešte nie je. Nerinka sa občas snaží robiť šéfku, ale Haily je velmi silná osobnosť, aby si to nechala. Laughing Shocked Laughing Práve teraz sa snaží uloviť kocúra. Twisted Evil
Ale už spolu občas spia na rovnakom mieste. Ešte pred týždňom spala Neri vždy na inom poschodí ako Haily. Takže si myslím, že to je na velmi dobrej ceste. Laughing Very Happy Laughing
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Feb. 2008 21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Uf... Klobúk dole, na viac sa nad nemým a obdivným úžasom nezmôžem... Snímam svúj širák a odhazuji v dál...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Nedeľa 02.Mar. 2008 20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže nám včera pribudla do rodiny malá fenka rasy Japan chin.
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3529
Je to velmi milé neuštekané šteniatko. Kocúri si ju zvedavo obzerali, ale potom vždy ušli. Pes na ňu vrčí, len s fretkami som ju zoznámila až dnes. Ráno len cez mreže a až teraz večer som ich pustila aj k sebe. Zatial sa len snaží pochopiť, že to niesú pískacie hračky, ale ešte nebola ani jedna strana kusnutá. Lea som zatial zo zoznamovania vynechla, lebo ten prežíva šťastnú pubertu a ochutnáva všetko, čo sa nechá. Pôvodne som si myslela, že Leo niekde spí, ale keď môj muž vyšiel na chodbu, zistili sme ako sa mýlime. Porozvláčal tam topánky, povyberal z nich vložky a rozkúsal 3 vrecká ryže, takže bola všade. Evil or Very Mad
Šteniatko spalo v noci samé a ani raz nezaskučalo, ani inak nevyrušovalo, len som ju o 4,00 hod bola vyvenčiť. Doma chodí skoro vzorne na noviny / až na malé výnimky/.
Zatial je tu klud a všetci sú celí.
Gina: http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3530
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3531

Naposledy upravil Jolana dňa Nedeľa 02.Mar. 2008 20:53, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 02.Mar. 2008 20:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeeee tá je úúžasná Razz Wink A aká modelka! Juuuj aj ja chcem takú hračku! Laughing Wink

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 02.Mar. 2008 22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

na tej poslednej foto je fakt na zjedenie - taký plyšáčik - nex vám robí veľa radosti a ostatní štvornožci nex ju rýxlo príjmu medzi seba Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Ďalší
Strana 1 z 17

Prejdi na: