Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ch. st. Oriens
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Jún. 2010 8:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Sarussa, verim, ze mama bola na panaka! Pomaly aj ja, ked som to citala. Uz len predstava, ze fretka zdrhne a uz ju nenajdem vo mne vyvolava totalny adrenalin. Mne sa Kimmy tiez pri faloske predrala aj cez skulinku, len aby mohla behat ako besny pitbul a deti "ukladat" do pelechu. Fakt stastie, ze to dobre dopadlo! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Jún. 2010 9:00    Predmet: Odpovedať s citátom

suhlasim s nazorom, ze samicka vo faloske je 100x horsia ako dvaja rujny samci naraz... hovorim zo svojich skusenosti Smile a este ze mas takeho pohotoveho, obetaveho a mudreho psika Smile
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Jún. 2010 9:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Johanko, ty jsi fakt exot! Laughing útočit na člověka, který měl 2 odchovy a jednu samičku ze dvou má kastrovanou, že je to velkochovatelka, nebo že může být, i když měla každý odchov od jiné samičky ze dvou odchovů... Laughing

A mimochodem u tebe níkdo nepředpokládá, že se plést nebudeš Wink To bys totiž už nebyla ty Laughing

tvoje maxigigamegavelkochovatelka Jordi Wink Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Jún. 2010 9:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana Napísal:
Hena9: stihla si upraviť svoj pôvodný príspevok, ktorý pozostával len zo Laughing Laughing Laughing Laughing
Pokiaľ to bola narážka na mňa "že treba čítať presnejšie" tak ja čítam dobre a presne. A aj 3 fretky môžu byť "veľkochov", záleží na tom, ako ich chov poníma ich majiteľ!

Ambera: nezažila som samičku vo faloške, ale zažila som samca v ruji...útočiaceho hlava-nehlava na môjho priateľa. Bolo to zvládnuté bez strachu, stresu, rukavíc....

Pochopila som, že ako chovateľ "fretky-maznáčika" sa nemám pliesť do ChS a biznisu, že? Wink

Smola: budem sa pliesť!

hmm johana, s tebou je zložitá komunikácia. všetko posudzuješ podľa seba, čo sa vymyká tvojím predstavám a názorom je automaticky zlé. zato, že príbuzný si vezme na fretku rukavice ešte neznamená - nevhodný chov.
svoj názor môžeš vyjadriť, ale v medziach slušnosti a nie stálym osočovaním a hanením ľudí. bo je to viac na škodu tohto diskusného fora.. nie je to len o výmene názorov a skúseností, ale aj o akceptovaní a tolerancii voči dalším diskutujúcim. Wink
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Jún. 2010 10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

U Šárky som bola. Poznám aj jej mamku a viem, že sa bojí fretiek. Oni to majú doma podelené. Maminka má psov a Šárka fretky. Celá rodina miluje zvieratá. O žiadnom veľkochove tu nemôže byť ani reči. Má jedného samca, dve samičky a mala dva odchovy. Johana v tomto prípade Ti musím oponovať. Ešte raz opakujem, že mamka Sarussy ich nechová. Sú to fretky Šárky.
Návrat hore
sarussa
Člen SKCHF

Založený: 01.02.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Jún. 2010 11:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Fretky chovam ja,ale mamka se mi o ne postara kdyz je treba Smile Jedineho koho se neboji je Theo. Ale Stefi te se boji nejvice, protoze ona proste cizi lidi nemusi a tak je rada kouse. Navic mamka u toho umi tak dobre jancit, zema o zabavu postarano Very Happy Presto vim, ze se na ni mohu spolehnout. Moje mama ma moje fretky rada a akceptuje je, jen se jich proste boji a stara se, kdyz je to nutne. Ona si je pohladi, kdyz je ja drzim, nebo je vezme jedine s pastou u pusy. Jinak kdyz nejsem doma, tak ji s fretkami prave pomaha i sestrenice Lucka, ta z nich ma taky trochu respekt, ale je pohotova. A nase rodina je zodpovedna, co se tyce chovu zvirat. Je pravda, ze to co se vcera stalo se nemelo stat, mohla jsem to predpokladat. Ale nepredpokladala to ani moje mama, ta byla vyjevena, ze co dela hifi vez na zemi a nechala za sebou otevrene dvere a v tom momente se ji zakousla do tech noh a utekla do zahrady.

Hena: Ano Stefi jsem vcera hned dala do vetsi prepravky, kterou mam na cesty, dneska ji vsak dam do voliery, kde oddelim patra ve voliere, tak aby k Ange nemohla. Protoze, aby se nemackala v prepravce zatim co ja jsem v praci.

Johana: Vis neznas me a neznas ani mou rodinu a tak ti nebudu tvuj nazor na mnozitele vyvracet, je to proste tvuj nazor a muzes vyjadrit jakykoliv Smile Ja rozhodne nemam fretky na byznys a v rukavicich je opravdu neberu. Ikdyz moje prvni zkusenosti s fretkou nebyli zrovna moc stastne, kdyz jsem zacala chovat meho prvniho fretaka ve 13 letech a u toho jsem musela prvni rok rije rukavice pouzit.
Vlnacka mi je lito a drzim mu pesti, aby se mu darilo a ver mi, ze kdyby moje fretka taky byla nemocna, tak bych za ni dala taky tisice, aby byla v poradku a to aji kdybych nemela a musela si vzit uver. A mladatka se u nas maji skvele, chova je cela rodina, protoze fretatek se neboji, naopak se jim libi jak jim ozuzlavaji prsty, takze tak Smile Teda krome babicky, ta se boji vseho, co ji jen pripomina trochu mys.

Ja hold nemohu chovat fretky doma. A uprimne si nemyslim, ze by se meli moje fretky spatne, myslim si ze se maji lepe venku ve voliere nez doma, doma je vsak mohu mit, kdyz jsou nemocne, nebo kdyz mam odchovy, to se ani neptam a neni problem v mych rodicich, to abych je mela doma, ale v tom ze ja mam pokoj u babicky a u dedy a deda nesnasi zvirata v byte. Fretky jsem mela pres 4 mesice u pritele v jednom volnem pokoji, jsem u nej aji bydlela, ale co Ange snedla ten molitan tam nekde, tak se je tam bojim poustet, ale planujeme, ze udelame generalni uklid v pritelove pokoji, aby byl i fretkuvzdorny a mohla je tam brat aspon na vikendy. Ale to budu muset nejak vytunit i klec Smile
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 25.Jún. 2010 21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

sarussa: ja skrátka neznášam chov zvierat (akýchkoľvek) za každú cenu. No ale asi je pravda, že každý si môže zviera chovať podľa svojich predstáv. S ohľadom na to ma desia plné útulky fretiek (psov, mačiek....) keď tie chovy majitelia (ktorí za každú cenu "musia" vlastniť zviera a odchovávať na ňom) potom zviera or chov nezvládnu (časovo, finančne, psychicky...)

Jordi: ano, máš pravdu, ja už iná nebudem a na odchovy/množenie/šľachtenie fretiek názor nezmením.

Ambera: nemám dojem, že som niekoho urážala. Len som vyjadrila svoj názor.
A čo sa týka kvality príspevkov tohto fora: minimálne 50 % príspevkov je o ničom, ani o názore. Sú to len infantilné príspevky typu "ich, och, ach, jehooo....". Ale nie sú odo mňa.

sarussa: ospravedlňujem sa za "rozbabranie" tvojej témy o tvojej ChS. Toto malo byť písané v inej téme. Žiaľ neviem v akej, aby to aj niekto čítal a reagoval.
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 25.Jún. 2010 23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana, stále nechápem prečo si o množiteľstve a chove za každú cenu napísala práve do vlákna CHS Oriens. V tomto si, prepáč, úplne mimo. Naozaj sa musím Sarussy zastať.
Ale dávam Ti za pravdu, že "príspevkov o ničom je tu dosť".
Wink
Návrat hore
sarussa
Člen SKCHF

Založený: 01.02.2008

PríspevokZaslal: Piatok 25.Jún. 2010 23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To Johana: Vyjadrila jsi svuj nazor a ten muze byt jakykoliv, jak uz jsem psala. Ja ocekavala nejake prispevky, tipu treba, ze co jsem to za chovatelku, ktera tohle nepredpoklada apod. Takze tak. Ale tohle me trochu zamrzelo, to ze si nekdo mysli, ze jsem treba mnozitel, byt neco podobneho. Jsem si moc dobre vedoma, ze to co se stalo bylo spatne. A moc nechapu tvoji vetu, ze nesnasim chov zvirat za kazdou cenu. Tohle opravdu neni muj pripad Smile Ja chovam zvirata uz od malicka, cca od 4 let a v chovu fretek jsem zacinala ve 13 a to jsem zadne odchovy nemela. Delam to, protoze mi to prinasi radost, obcas sice i starost, ale to k tomu proste patri.

A kazdy, kdo odchovava fretata a ma 1 odchov rocne a mozna i vice, tak na tom se opravdu neda rejzovat. Ja prodavam fretata pouze za cenu nakladu a to do toho ani nepocitam vse, takze spise na odchovech prodelavam. Zalezi proste na pristupu chovatele, to zda chce na nich rejzovat nebo ne a nekomu se mozna cena bude zdat drazsi, ale zase je to o te kvalitni peci, kterou clovek na to financne,fyzicky i psychycky Laughing vynalozil Smile Pak je taky nekdo muze dat za stejnou cenu jako ja, ale zase pece bude mizerna a to je ten rozdil, kdo je ma na vydelek a kdo ne. Ten kdo odchovava stejnym duchem jako ja, my bude rozumet.

Muj nazor je ten, ze fretky co jsou ve zverimexech, na burzach atd. tak ti "chovatele", ale chovatele pro me opravdu jen v uvozovkach je maji pouze na vydelek. Predstava, ze dam zvire z meho odchovu nekam, aniz bych vedela do jakych rukou jde je hrozna a nezodpovedna vuci zvireti, ono si panicka sice nevybere, ale my to muzeme aspon ovlivnit to kam pujde, podle urcitych sympatii k zajemci. Podle meho nazoru to muze udelat jen ten clovek, co mu na tom nezalezi a zajima ho jen aby shrabl penize. Tomu bych rozumela jako chovu zvirat za kazdou cenu. A to si myslim, ze se CHS netyka, nevim jestli vsech, jak jsem rekla zalezi na pristupu Smile

A to ze se to rozbabrava tema moji chs nevadi, pac se to toho taky tyka ze.
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Sobota 26.Jún. 2010 1:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana Napísal:
.....

Ambera: nezažila som samičku vo faloške, ale zažila som samca v ruji...útočiaceho hlava-nehlava na môjho priateľa. Bolo to zvládnuté bez strachu, stresu, rukavíc....

...

Johana: jak by reagovala tva matka, kdyby ten sileny rijny samec utocil na ni?? Me neprijde, ze v klidu, takze taky fakt nechapu proc tady vyjizdis??!!
Pokud Vlnak utocil na tveho pritele, pak jsi taky mnozitel, dle tvych meritek, kdyz to tvrdis o Sarce, protoze je to to same.. Confused

Sarko, ty nic vysvetlovat nemusis, kazdy vi, jak milujes sve fretky Wink

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Chovateľské stanice Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Ďalší
Strana 17 z 19

Prejdi na: