Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Strihanie pazurikov
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 1:26    Predmet: Strihanie pazurikov Odpovedať s citátom

Chcela by som sa opytat, ci potrebuje mat fretka specialne klieste na zvieracie nechty(inak vsetky, co som doteraz videla, mali cervene rucky, sranda), alebo jej postacia aj normalne "ludske" stikatka. Koniec-koncov by sa mi s nimi lahsie narabalo, lebo som na ne zvyknuta....a ako casto to asi treba strihat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shreya
NEPLATIČ

Založený: 07.09.2007

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 6:16    Predmet: Odpovedať s citátom

kup jej pre zvieratka, oni maju take pevnejsie nechtiky a ak si najdes system, mas za 2 minuty ostrihane, zo zaciatku som to robila za pol hodinu a jednu..

a vzdy, ked vidim, ze ich maju dlhsie, tak pristrihnem, asi kazdych desat dni.. ale niekto nechava aj dlhe nechty, takze zavisi aj podla toho, ako sa ti paci Very Happy
a kup si Calopet- ten je podla mna dolezitejsi ako klietka, bez neho by sme nemohli fungovat Very Happy
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 7:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja používam obyčajné "ľudské štikátka"...a v pohode. A pazúre po každom strihaní opilujem.
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 8:03    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež používame ľudské štikátka a pazúry nepilníkujem - skúšala som to len raz a stačilo mi Laughing Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xitanaf
Medium
Medium

Založený: 26.05.2005

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 10:48    Predmet: Odpovedať s citátom

My tiež používame "zvieracie" štipačky. Zoe stačí strihať raz za 3mes ale Macovi musíme každý mesiac. Vždy sú to velké protesty a tak sa bez pomoci priatelky neobídem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 12:15    Predmet: Odpovedať s citátom

My máme kleště na drápy pro zvířáta a taky to zvládám během chvilky i sama s pomocí vitaminové pasty Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

xixi, dakujem za rady, zatial je to 3:2 za zvieracie Laughing
Inak to s tym Calopetom, kde to vlastne kupujete? Lebo v Amazone mali vcera nejaku pastu v takom bezovom obale, ale Calopet to nebolo....
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mocca: Calopet kúpiš za dobrý peniaz aj v LC vo veterinárnej predajni Wink

JA osobne nestrihám už pazúriky vobec....Quilas ich má akurát, a ako chodíme každý den na prechádzku, obrusuje si ich sám,tomu som ich nestrihala asi tak 5 -6 mesiacov Laughing

Nuž a Fredy a Quinzi si ich veľmi nemajú kde obrusovat, tak raz za 2-3 mesiace trošku pristrihnem normálnymi mojimi klieštikami Wink

Pazúriky sa majú nechávať dlhé z toho dovodu,že fretka je od prírody prisposobená dlhým pazúrikom, a tažisko labiek presúva na ne, ked ich nemá tažisko sa presúva na patu a fretke narúša pohyb. Strihajú sa len vtedy, ked už idú veelmi do oblúka , nám tak vyrastu, ako kedy za tie 3 mesiace,niekedy vydržia aj dlhšie, je pravda,že trošku škriabu Laughing ale hned majú to držanie končatín krajšie Cool

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidis, by ma ani nenapadla ta veterinarna predajna, super napad Wink
Mne sa pacia dlhsie pazuriky, a ze budem doskrabana, to je detail, to som mala po ruke vecne aj stopy od macky, a to fretka je teda ina kava Twisted Evil
Návrat hore
ina
Člen SKCHF

Založený: 20.06.2007

PríspevokZaslal: Streda 28.Máj. 2008 16:28    Predmet: pazuriky Odpovedať s citátom

aby i to mala zas jasnejsie Smile . mne sa osvedcilo ludske stikatko. s kliestikami striham jazvecicke - psikovi . skusala som oboje Wink
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: