Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Amazon pri Carrefoure, Petrzka
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> ZOO predajne a internetové obchody
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Luciffa
Člen SKCHF

Založený: 13.10.2008

PríspevokZaslal: Utorok 10.Mar. 2009 2:33    Predmet: Odpovedať s citátom

plne suhlasim s henou...
podla mna fretka je ako male dieta..len trvdohlava a s vlastnym "rozumom"..a dat dietatu vychovavat dieta nie je bohvieco..
..ved ja mam vlastne lindu lebo 17-ročny chalanisko si na nu nevedel najst cas a nechcelo sa mu a jeho rodicia sa jej bali takze sa o nu nechceli starat..
..takze berte fretku pre dceru kludne ale s tym ze ked sa o nu budete musiet starat vy tak sa na nu nevykaslete a neposuniete ju dalej..nie je to vec..je to velmi inteligentne a citlive zvieratko..
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 10.Mar. 2009 9:01    Predmet: Odpovedať s citátom

my sme kupili lunku ked sme mali s drahym 22 rokov (sme rovnako stari) a whisky ver mi chceli sme ju vratit, to bolo taaaak neposlusne svojske zvieratko vobec vobec nepocuvala, vecne nam bola zakusena niekde na prste , bola moc divoka , nenechala sa ani pohladkat, ked bola v klietke isla ju rozbit ( to jej ostalo doteraz ) proste bola to jedna velka mala katastrofa Smile)) teraz je uz ina, uz si vynuti to aby sme si ju vzali na ruky a pomojkali ... a s tymi mlackami a hovienkami maju baby pravdu no mna by v 8 rokoch nenapadlu utierat po najakom zvieratku hovienka a nie 1x denne ale aj 10 x ked si ta potvorka zmysli...
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Utorok 10.Mar. 2009 9:36    Predmet: Odpovedať s citátom

no ale aby sme zase nemuseli všetky deti hádzať do jedného vreca, sú aj výnimky - deti, ktoré sa dokážu riadne o svojho zverenca starať. Ja som od malička mala doma škrečky a kocúra (iné mi naši nechceli dovoliť Evil or Very Mad ) a starala som sa o ne naozaj vzorne. Nikdy nemuseli naši kŕmiť alebo čistiť klietku. Viem, že by to ani neurobili Sad . Neskôr, už na strednej som mala psa a venovala som mu všetok svoj čas. Ide o to, že treba mať naozaj k tomu vzťah. Ja by som Whisky nechala nech si to sám/sama rozhodne, veď najlepšie si pozná svoje dieťa. Ale takisto musí rátať s tým, že nakoniec Whisky fretka možno prischne. U nás to bolo tiež tak. Najprv synovo veľké nadšenie, potom fretčia puberta a hryzance a o Dorinku sa museli (našťastie aj chceli) starať rodičia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stachulienka
Člen SKCHF

Založený: 23.01.2009

PríspevokZaslal: Streda 25.Mar. 2009 15:00    Predmet: Malinke fretulky Odpovedať s citátom

Ahojte, iba som sa chcela spytat, ci je mozne predavat fretky ked maju iba 2 alebo 3 tyzdne. Vcera som bola v Amazone a videla som tam fretky, ktore su uplne malinke - take velke ako moja dlan. A predavac mi povedal, ze maju asi 2 alebo 3 tyzdne. Ale ja som citala na fore ale aj v inych clankoch ze skor ako po 7 tyzdnoch sa predavat fretky nesmu nie?
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 25.Mar. 2009 15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to možné z jednoduchého dôvodu: freťátko otvára oči cca v 4-5 týždni, takže ak by im boli 2-3 týždne, boli by slepé a najskôr by bez materinského mlieka ani neprežili. Čiže predavač s najväčšou pravdepodobnosťou ani netuší, ako sú tie freťatá staré.
Návrat hore
stachulienka
Člen SKCHF

Založený: 23.01.2009

PríspevokZaslal: Streda 25.Mar. 2009 19:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze: bola tam jedna kamoska, ktora sa rovno spytala, ci take mlade predavaju. A bol tam majitel a vravel, ze samozrejme, ze nie, ze oni ich dokrmuju mliekom kazde 3 hodiny, lebo ich matka nechala. Tak neviem....
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Mar. 2009 18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Obávam sa dievčatá, že keď vám niekto povie, že sa stará o fretky, ktoré matka odvrhla, tak by ste sa mu mali skôr poďakovať. Tiež povedal, že ich nepredávajú. Najprv si všetko dobre overte, lebo sa môže stať, že v budúcnosti ich radšej nechajú zomrieť.
Otázne je, či majitel hovoril pravdu. Niekedy mi to tu pripadá ako hon na čarodejnice. Treba skôr robiť osvetu, aby ludia fretky zbytočne nemnožili a nedávali ich do zverimexov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 27.Mar. 2009 10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Téma bola premazaná. Žiadam písať len konkrétne informácie (napr. o tovare v zverimexe), prípadne konkétne návrhy na riešenie problémov. Ďakujem!
V opačnom prípade budú mazané všetky OFF príspevky.
Návrat hore
Osky
Člen SKCHF

Založený: 06.02.2007

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Apr. 2009 18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevie náhodou niekto, kto do toho obchodu tie fretky mohol dať? Mama sa totiž dnes náhodou stretla s jednou dievčinou v Dúbravke, ktorá má odtiaľ samičku (vraj silver) a kúpila ju minulý rok vo Februári. Chceli by sme k nej pripustiť nášho Maxa, tak by som si chcel preveriť jej pôvod, ak je to vôbec možné. Smile
Ďakujem
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Apr. 2009 18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Osky, obávam sa, že pôvod sa nedozvieš aj keby si poznal rovno majiteľa toho zverimexu. Personál o tom zaručene nevie nič.

No dosť silne pochybujem, že by samička mohla byť príbuzná s Maxom, keď jeho rodičia sú obaja z ChS. Nikto kto má ChS by snáď mladé do zverimexu nedal.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> ZOO predajne a internetové obchody Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Ďalší
Strana 12 z 13

Prejdi na: