Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

JIMMY&KIMMY
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 61, 62, 63  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 20.Nov. 2012 22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Doma je OK. Ale len co prejdeme prah, tak uz ho chyta panika a zacne ho napinat. Strasne mi ho je luto. Trpim spolu s nim. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Sobota 05.Jan. 2013 11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Prajem vám všetkým, aby ste sa rýchlo vyliečili a aby tento rok bol len o samých krásnych veciach. Razz
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 06.Jan. 2013 13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavluska, velmi pekne DAKUJEME! Jimmko sa uz nevylieci, ale velmi si prajem, aby co najmenej trpel a bol v ramci jeho zdravotnych moznosti este velmi dlho medzi nami.
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 07.Jan. 2013 22:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím. Najhoršie je, keď sa zvieratko trápi. Keď si na to pomyslím, napadne ma Miuška. Crying or Very sad

No, život ide ďalej.

Čo máte nové?
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 08.Jan. 2013 8:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Co u nas nove? Jaj, zaciname starnut a s tym sa nam pridruzuju rozne choroby. Kimmy nas minuly tyzden tak vystrasila, ze som myslela, ze udrela nie jej, ale moja posledna hodina. Kedze su prazdniny a syn bol doma, nastastie, tak spravil poplach. Vraj Kimmy kasle krv. No mne by sa vtedy krvi nikto nedorezal. Najprv muz a potom aj ja sme doleteli domov, ale uz sme nemuseli nic riesit. Nastastie! Kimmca je proste taka pazrava, ze hlce ako o zivot a zabehla jej granulka v krku a bud sa ju snazila packami pri vykasliavani dat von a vtedy sa poskriabala alebo jej praskla cievka pri tom silnom kasli, neviem. Ale ked sme prisli domov, tak uz normalne bezkala, pila a aj jedla. Odvtedy je klud. Tak predpokladam, ze to naozaj bolo tou pazravostou a nasledne zabehnutim granule. Ja viem, ze sa to moze stat ked nikto nie je doma a taketo veci neovplyvnim, ale zas budem domov chodit z prace s o to vacsim strachom, ci sa nieco neudialo pocas nasej nepritomnosti.
No a Jimmko ma od leta inzulinom. Najprv sme to riesili pravidelnou stravou, teraz sme uz na liekoch. No a zas mu asi budeme musiet zvysit davku liekov, lebo zas mal nizku glukozu. Teraz uz k nemu vstavam aj v noci, aby som mu dala jest, lebo nanho sa spolahnut neda, ze si da granule, ked spi. A ked sa nahodou nenaje, tak ho chudacika mota a chodi ako opity. Budem ho musiet chodit aj krmit cez obed. Zatial sice sa da nahovorit na to, aby jedol, aj ked niekedy uz spekuluje ako sa tomu vyhnut, ale dufam, ze nezacne strajkovat uplne, lebo neviem ako donho dostanem masko.
Takze zatial asi tolko, co u nas najnovsie.
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 08.Jan. 2013 18:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Och, to mi je naozaj ľúto. Hlavne že je tej malej ženskej Kimmy lepšie. Asi naozaj išlo o granulku. Ja tieto veci z duše neznášam. Sem tam sa stane, že grckajú aj naši, ale našťastie len sem tam a nie že dlho. Ale vždy som z toho vykoľajená. Niekedy je to chlpmi, inokedy sa im čosi prilepilo na zun a to škriabe a škriabe, alebo skrátka "nesadlo".
Jedia ako keby mali mať posledné jedlo, čo? Hehe, ale u našich som si nevšimla také rýchle jedenie, ak nerátam Brucea a jeho papanie pamlskov. On skrátka sa ponáhľa,a by mohol uchmatnúť aj Samkovi, lebo ten je horší ako malé dieťa. Ježiši kriste, Cami, to keby si ho videla ako je, tak by si išla do kolien. Vezme, požuje a čo mu spadne na zem, nechá tak. Sem tam to možno aj doje, dačo, ale inak ho jedlo na zemi netrápi. Jemu musíš v presnej veľkosti narezať, inak máš odpadu jak z drvičky.... Rolling Eyes Twisted Evil A komu by sa chcelo, no nie? Keď to naveľa dvihnem ja a dám mu to, reku šak tvoje nedojedené, očuchá a pozrie na mňa tými okáľmi že no a???? Ale našťastie Bruce nepohrdne a doje za synom, ako správny tato.... Cool

Jimmko nech túto chorobu zvláda, trocha sa obávam, že my to zvládame horšie. Crying or Very sad Prajem vám naozaj veľa síl. Určite to nie je jednoduché pre žiadnu stranu.
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 09.Jan. 2013 8:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem Pavluska! No nasa Kimmca je presne ako Vas Bruce. Hlce a rychlo aj z Jimmkovho sa snazi vybrat aspon kusok, akoby som im ani nedavala rovnako. No a ked im dam calopetku z prstov olizovat, tak to je ako utrhnuta z retaze. Rychlo, rychlo, len aby sa jej co najviac uslo. A ked papa, tak vydava take krochkave a mlaskave zvuky ako prasiatko. Tak rychlo s tou papulkou hryzie, ze moj muz sa smeje, ze sa sprava ako sijaci stroj. Laughing
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 09.Feb. 2013 12:23    Predmet: Odpovedať s citátom

hehe, že šijací stroj. Laughing

Podarené sú fretule, to teda hej.
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Nedeľa 10.Feb. 2013 17:57    Predmet: Odpovedať s citátom

..ak môžem dopísať do denníčka..aj ja mám takýto problém s krmením..
Hubert mi granulky neje iba mäso(inzolínom) na rozdiel od Jimmyho ak sa mu nechce jesť nedonútim ho,proste nebude.Najzložitejšie je to večer ak je rozospatý a nenaje sa,má hlad v noci,ibaže ak sa naje v noci,ráno nebude.Riešim to večer kašou..podľa toho koľko večer zbaští mäsa,pred spaním mu spravím kašu a jej vôňa ho okamžite zobudí,v noci vydrží a ráno sa naje,ale stravovacie návyky sa mu menia,takže sa to snažím prispôsobiť ako sa dá a aby mal trochu pestrejšiu stravu dávam mu aj toto:
http://www.zoohit.sk/shop/kocky/snacky_a_svacinky/taurin_maskrty/276563
http://www.zoohit.sk/shop/kocky/snacky_a_svacinky/vitaminove_maskrty/233456
veľmi mu to chutí a ja som rada,že doňho niečo dostanem,navyše je to bez konzervantov
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 11.Feb. 2013 9:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ada, dakujem za tipy. Jimmko naozaj nechce okrem masa naozaj ziadne pochutky uz ani granule a dokonca ani ovocie alebo zeleninu. Skusala som aj BARF, doteraz ho mam v mrazaku s nadejou, ze mozno raz skusi. Uz som rozmyslala nad tou kasou, ale neviem, ci take nieco bude chciet, aj ked urcite skusim. Tam su aspon vitaminy a mineraly, ktore mu cista svalovina ako srdiecka alebo prsica nedodaju. Je to hroza s tymi krpcami, ked maju inzulinom a mali by pravidelne jest. Ja mu davam jest rano, vtedy dostava aj liek, potom ked prideme z prace, to je po 15-tej, ale to dostane menej, aby nieco zobol okolo osmej vecer, kedy mu davam dalsi liek a este k nemu vstavam v noci okolo jednej, pretoze sam si neda jest, aj keby mal umriet od hladu. Kedze vacsinou stale spi, tak ho budim k jedeniu. Krmim ho z ruky, ked je v pelechu. Rano ked stihne vyjst von skor, nez sa naje a da si liek, tak ma velke motolice a byva mu zle. Cez den pobeha po byte bez motolic, ale podotykam, ze naozaj sa len prejde a vacsinou len spi. Niekedy sa sice aj pohra, ale je to dva max. trikrat do tyzdna.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 61, 62, 63  Ďalší
Strana 62 z 63

Prejdi na: