Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

co všetko freťulka papá ? ..
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

co vsetko papaju?
zeleninu
15%
 15%  [ 4 ]
ovocie
15%
 15%  [ 4 ]
masko
65%
 65%  [ 17 ]
cestovinky
0%
 0%  [ 0 ]
vajicko
3%
 3%  [ 1 ]
piskotky,chleba a ine obilne a ovesne pochutky
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 26

Autor Správa
Maribell
Super medium
Super medium

Založený: 18.07.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2008 18:03    Predmet: co všetko freťulka papá ? .. Odpovedať s citátom

hmm .. uvazujem o chove fretky preto bysom vas chcela poprosit aby ste hlasovali ..co maju vase fretku najradsej .a potom ajpridali odpovede co konkretne z toho druhu..... co mozu papat a co zase nie som zaciatocnik a cem si byt ista pls.. pls... SmileSmile dakujem Smile..... napriklad to mesko ake mozu a ake nie v akomstave...... vajicko v akomstave? surove?? zltko ci bielko?? ... vsetko co viete mipls napiste vdaka:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dodi
Člen SKCHF

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2008 19:46    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Z toho výběru co jsi nabídla je nejvhodnější maso - hovězí a kuřecí , ale především ti tam chybí plnohodnotné granule - pak nemusí být ani maso a nebo jen na zpestření. Nic z toho, co jsi nabídla není podle moderních poznatků a dostupnosti kompletních granulí dost dobré a nebo lepší.
Nevhodný úplně jsou obiloviny, pečivo. Maso, ovoce a zelenina (a to jen určité druhy) pouze jako pamlsek, ne jako hlavní krmení.
Vejce má strašně moc cholesterolu - bílek vůbec není vhodný a žloutku jen občas malinko - spíše kojící a březí samici a mladým freťatům nebo fretkám v rekonvalescenci.
Pokud chceš odtud tímto hlasováním získat poznatky - tak to nebude to pravé, co by mělo začátečníkovi stačit.
Maribell
Super medium
Super medium

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2008 19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

ja viem a prave preto sa pytam co je pre ne vhodne.. samozrejme okrem granul tie su najlepsie to viem ale radsej by som chela vedet ake meso v akom stave ... vajicko teda zltok v akomstave ovocie ako .. a zeleninu aku? ..
Návrat hore
Dodi
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2008 19:58    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Chápu - ale už se to rozebírá v jiném tématu a hlasování asi nevystihne to správné. Nemůže se tam dát více možností.
Maribell
Super medium
Super medium

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2008 20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

pocula som zevraj je dobre pr fretky.. rizoto vlastna vyroba... zeleninka mesko a ryza.. fakt je to bezpecne?
Návrat hore
Dodi
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2008 20:08    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Jakýmkoliv krmením jiným než jsou hlavně granule můžeš fretce způsobit trávící problémy - rýže nemá žádnou výživnou hodnotu - musíš pak přidávat i do masa vitamíny a minerály a nikdy to neuděláš tak dobže aby to 100% nahradilo vyvážené granule.
Fretka má velice krátké zažívací ústrojí a potřebuje krmení lehko stravitelné - jinak to vyběhne z ní jak to tam vešlo a nic jí to nedá - naopak jí to může ublížit.
Granule jsou lehko stravitelné - mají všechny potřebné minerálie a živiny.
Pokud budeš jako začátečník experimentovat s krmením - tak ti fretka umře daleko dříve než při krmení kvalitníma franulema.
O mase a zelenině a ovoci jsem psala v jiném tématu - snad není potřeba opisovat.
Dodi
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Júl. 2008 20:23    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Ještě se koukni ohledně různých přilepšení na tohle už odiskutované téma: http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=394
další : http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=501
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Piatok 25.Júl. 2008 6:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako Dodi pisala, pre fretku su najlepsie granule. A nie hocijake, ale kvalitne. Je tu niekde tema, ake su najvhodnejsie, ked chces fretku krmit kvalitne. Kuracie a hovadzie masko mozes dat napr. raz za den. Ci surove alebo uvarene. Zalezi na chuti fretky. Len pozor na bravcove. To fretka nesmie. A ovocie a zeleninku len tak potroske. Aby sa nim fretka nezasytila. Proste len ako pamlsok. Zltko max. raz do tyzdna. Pokial nedostanes fretcie granule kvalitne v obchode kupit, mozes ich nahradait kvalitnymi macacimi. Len nie Whiskas alebo Kitekat. To su maximalne nekvalitne granule, co sa vyzivy tyka.
Ja kym som si fretulku kupila, okrem kniziek som si aj vsetky stranky co su o fretkach nastudovala a cele toto forum precitala. Spravila som si zakladne poznamky, aby som sa vedela orientovat ako fretku stravovat, ako sa o nu hygienicky sarat a ako ju vychovavat. Kludne sa pytaj, co Ti jasne nebude, na to je toto forum, ale bolo by dobre si precitat aspon uplne zakladne veci o chove fretulky, aby si bola v obraze! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Piatok 25.Júl. 2008 11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Maribell, nakoniec aj tak zistis, ze hlavnou stravou tvojej fretky budu granule a obcas jej das kusok ovocia, zeleniny alebo surove masko.
Teda ak nevaris kazdy den pre rodinu. Ja si neviem predstavit, ze by som fretke kazdy den nieco varila alebo odkladala z obeda - spagety nesmie a sackovu polievku tiez nie Laughing
Granule su proste prakticke, fretula ich ma cely den v misticke a papa z nich kedy chce, a okrem toho v nich ma to hlavne, co potrebuje - teda ak su kvalitne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Piatok 25.Júl. 2008 13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tak, ako písali babenky vyššie...
Mimochodom, už máš fretku? Lebo ja mám na predaj, ak by si mala záujem...
Moje sú krmené granlami, pre fretky, stále sa ale učím, po návšteve Dodi a Heny u mna doma som vylúčila Sluis - granule, tie sú mpre staršie fretky. Používam ANF alebo vitakraft. Tie sú dobré a fretkám celkom chutia. Skúšala som aj Merlina, ale z toho ich trocha preháňalo, má to viac oleja či tuku, presne neviem.
Zleninku zbožnujú, ale tú dostanú naozaj len v malom množstve a na ochutnávku, nie ako hlavné jedno. Co sa mäsa týka, moje fretky nechcú jsť mäso. Stačia im granule, ale občas neodolám a kúpim niečo mačacie, mladé si dajú, le ich rodičia nie... Je to individuálne, nie každá fretka má rovnaké chute.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

Prejdi na: