Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Spokyho&Fredov denník
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
WildSammy
Super medium
Super medium

Založený: 18.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 28.Okt. 2008 21:26    Predmet: Spokyho&Fredov denník Odpovedať s citátom

Zdravím vás všetkých priaznivcov fretiek Smile

Zakladám Spockyho denník, ktorý budem priebežne aktualizovať ak budem mať čas.

Spocky sa narodil 30.Marca.2008 a je strieborného sfarbenia s bielymi ponožkami a jazvečím pruhom na hlave Smile Tvár má s maskou niečo medzi banditom a tenkým V Smile

Meno má podľa postavy priateľského mimozemšťana vulkánskej rasy z filmu Startrek, ktorý sa taktiež volal Spock a slúžil na vlajkovej lodi Enterprise pod velením kapitána James T. Kirka.

Freťiak Spocky je dosť nezbedný a tvrdohlavý, hlavne ak sa má niečo naučiť. Ak mu ukážem nezbedu, tak tú si zapamätá hneď Smile

Bohužiaľ v čase, kedy zakladám tento denník je Spocky chorý a dostal od doktora dve injekcie, proti opuchu, proti vírusovým ochoreniam a antibiotiká Noroclav 50mg Sad Kašle, údajne má opuch na dýchacej trubice spôsobený pravdepodobne vírusovým ochorením. Okrem ATB dostal aj sirupček Plerasan na zlepšenie imunity a aj vitamínové pasty zn. Gimpet Smile Snáď choroba nebude vážnejšieho rázu a dostane sa z nej čím skôr. Vôbec ma neteší v mladom veku ho kŕmiť ATB, ale nik nezaručí, že by sa mu choroba nezhoršila.

Ináč je veľmi hravý a ak sa mu niečo zakáže sa urazí a potom sa nedá ani pohladkať Shocked Rád všetko presúva, hlavne veci, ktoré sa mu zídu a rád skúma každú dieru. Zrejme ako každá fretka. Už sme boli aj na dovolenke, kde sa veľmi tešil, pretože mohol byť každý deň vonku, koľko len chcel a mohol behať aj po ubytovni hore/dole schodmi. Doma sa už nudí a teší sa na víkend, kedy chodí von Very Happy

Momentálne spí v košíku v obyvačke a ja sa s vami už tiež lúčim až do najbližšieho príspevku v jeho denníku Smile

Naposledy upravil WildSammy dňa Streda 02.Sep. 2009 11:26, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 28.Okt. 2008 21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

vitam ta v klube... my mame tiez doma maroda, tak spockymu prajem vela sil a skore uzdravenie... nech uz beha a santi sa TAZzzz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
WildSammy
Super medium
Super medium

PríspevokZaslal: Utorok 28.Okt. 2008 21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Dikes Smile

Aj Vam prajem skore uzdravenie Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 28.Okt. 2008 22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

aj my dakujeme Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Streda 29.Okt. 2008 0:10    Predmet: Odpovedať s citátom

my tiež držíme všetky tlapky Spockymu ,aby sa rýchlo uzdravil.
ozaj ku ktorému vetovi chodíte? ja chodím k Zubrickým na Čermáni. pár krát spomínal, že k nemu zájdu s freťákmi. aj minule mi veto ukazoval pohryznutý palec, schytal to od pacienta-freťáka Rolling Eyes
WildSammy
Super medium
Super medium

PríspevokZaslal: Streda 29.Okt. 2008 0:33    Predmet: Odpovedať s citátom

2 ambera: ano, ano Smile aj ja chodim k Zubrickym Smile Boli mi odporuceny chovatelom, ktory mi predal Spocka Smile Ten pohryznuty prst mal na svedomi moj Spock Twisted Evil Potom som poslal doktorovi aj mail s ospravedlnenim, lebo mu ho pohryzol fakt hrozne Confused
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Streda 29.Okt. 2008 0:45    Predmet: Odpovedať s citátom

a jeeje, no doktor to prežil, palec sa mu zhojil, na fretky nezanevrel a už sa len pousmial nad tým.
no bol podarený, len čo som vošla do ambulancie hned sa s tým pochválil Very Happy .
Witch
Člen SKCHF

Založený: 11.05.2005

PríspevokZaslal: Streda 29.Okt. 2008 21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vitaj medzi nami a nech sa krpec uzdravy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WildSammy
Super medium
Super medium

PríspevokZaslal: Nedeľa 23.Nov. 2008 22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Nastal cas doplnit Spokyho dennik Smile Medzicasom sa vyzdravel. Pisal som o chorobe aj v tomto prispevku: http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=1724

Po dobrati ATB nebol este celkom v poriadku a tak sme este raz prisli na kontrolu doktorovi. Spocky dostal este jednu injekciu a po nej sa mu stav vyrazne zlepsil. Momentalne je uz fit a vystraja nezbedy a papa s chutou ako pred chorobou. Dufam, ze uz tak lahko neochorie, ale zrejme bol v tom obdobi v ovzdusi nejaky bacil, lebo aj kamaratka mala podobne choru fretku a aj v TV Joj bola fretka s podobnymi problemami.

Kedze Spocky bol uz fit, zucastnili sme sa na I. Fretcej Olympiade v Modre Smile Sice sutazit sa mu nechcelo, lebo sme prisli neskoro a tak na rad sme prisli vzdy ako posledny a on uz bol vtedy unaveny. Aspon sa stretol s inymi fretkami a preskumal rurky a stretol aj svojho brata, resp. bratranca od chovatelov, ktory mi predali Spokyho Smile

Na olympiade sa pacilo a urcite prideme aj na dalsie akcie Smile Dufam, ze dovtedy si nacvicime triky a najblizsie sa lepsie umiestni Smile hehe

Momentalne Spoky spi tu vedla v kosiku, takze sa s vami luci do najblizsieho prispevku, ktory bude uz coskoro Smile
Návrat hore
WildSammy
Super medium
Super medium

PríspevokZaslal: Utorok 25.Nov. 2008 11:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes mi Spokyno pripravil prekvapenie hned z rana, ked som sa chystal do prace. Vliezol do zmontovanych kolies z auta a ked ho otec odtial vytiahol bol cely cierny ako banik od spiny, ktora bola na nich. Kolega ma cakal uz dolu pri vchode a mali sme ist do prace. Ja som musel Spokyho rychlo okukpat. Najhorsie je, ze mal spinave uplne vsetko. Nos, nozicky, telo, uska. Napustil som vodu do lavora a sups sa kupat so samponikom. Doslova bola cierna voda, ked som lavor vylial. Ako ked sa perie cierne, spinave pradlo Very Happy Len nevedel som co s nostekom, tak som mu ho strcil pod prud tecucej vody, nech sa aspon oplachne Smile Samozrejme, ze sa to Spokymu nelubilo, lebo mu splechlo troska vody aj na ocka. Dufam, ze som mu tym neublizil Sad Potom som ho vysusil a rychlo bezal uz do prace Smile Nechal som ho smejdit po byte, kedze otec bol doma. Zaliezol pod deku na gauci a tam sa este valal a susil Smile

Naposledy upravil WildSammy dňa Utorok 25.Nov. 2008 12:11, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 1 z 9

Prejdi na: