Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Alergická reakcia na očkovanie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Očkovanie a choroby
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 11.Dec. 2011 20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Besnotu podla zakona staci ockovat kazde tri roky. Horsia je ta psinka. Nemusis ockovat podla zakona, ale zas ju mozes doniest na topankach aj ty sama. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 11.Dec. 2011 21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Mocca, kameň mi padol zo srdca. Od určitého času sa spolieham len na Bennett. A chvála bohu, že ho mám od domu len 20 km. My očkujeme len Euricanom ale teraz budem hodne hodne opatrná po očkovaní. Moc držíme všetky pacinky aby sa to už nikdy u vás nezopakovalo. Larke za bojovnosť posielame aspoň malé poškrabkanie.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Utorok 13.Dec. 2011 18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda, ze akurat s tou psinkou mame problemy Sad To uz asi len zaockovat a byt pripraveny na protialergicky zasah Confused
Niki dakujem, odovzdam Larke posrkabkanie Very Happy
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 14.Dec. 2011 8:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pocula som reakciu aj na besnotu, ale len raz. Je to smola, ze prave na psinku je alergicka reakcia castejsia. Lenze mame inu volbu, ked nechceme, aby sme ju domov nedoniesli a oni ju nechytili? Jedine skusit zaockovat inou vakcinou a cakaj aj hodinu u veterinara, ci nahodou nejaka reakcia nenastane. Drzim palce, aby to uz Larka nikdy nemusela zazit!
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Streda 14.Dec. 2011 13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ten strach pri ockovani prezivam kazde ockovanie. Nas Hugo mal reakciu na besnotu a bolo to strasne nikomu to nezelam zazit.Doporucujem u veta zostat aj dve hodinky. My si to tam tak vzdy odsedime pre istotu. Vtedy ked sa to stalo sme sa akousi nahodou motali viac ako hodinku u veta. Bolo tam vtedy vela ludi a poznate to. Zapisat ockovanie este sme vyberali granulky a privesok sme chceli medzi tym nejaky telefonat vetov a uz sme boli pri aute a vtom to prislo. No stach a hroza letela son rovno do ordinacie a vdaka tomu ze sme boli len par krokov od ambulancie Huga zachranili. Tyzden som nevedela spat. Tak radsej zavadzajte u veta. Nas uz ani nevyhanaju aj ked je privelmi ukecany vet ale odbornik
Návrat hore
Dominkaa
Člen SKCHF

Založený: 03.06.2010

PríspevokZaslal: Štvrtok 15.Dec. 2011 12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Nas vet pouziva nobivac puppy a zatial chvalabohu bez reakcie, dufam, ze ani vekom sa to nebude menit, lebo pri psovi som s ockovanim zazila uz poriadne horory. ten ale reaguje len ked sa ockuje besnota aj psinka naraz, od kedy ockujeme zvlast, je chvalabohi pokoj.
Návrat hore
Jana Źakova
Prima
Prima

Založený: 22.02.2009

PríspevokZaslal: Štvrtok 15.Dec. 2011 19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám všechny fretky, které mám přivezené z Německa očkované proti psince vakcinou, která je vyvinutá přímo pro fretky. Vakcina se jmenuje FEBRIVAC DIST.
V Čechách ani na Slovensku není tato vakcina schválená a její schválení se ani nepřipravuje, protože očkovaných fretek je stále málo a cena za oficiální přijetí každého nového léku je velmi vysoká.
Dovozcům léků a vakcin se vysoký poplatek za legalizazi nevyplatí.
Majitelům fretek, které mají alergické reakce by se ale určitě vyplatilo tuto vakcinu v Německu koupit soukromě a doma ji pak nechat fretkám píchnout.
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 16.Dec. 2011 17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jani, nevieš náhodou povedať koľko asi stojí jedna tá vakcína? Ja som chválabohu zatiaľ problémy s očkovaním nemala ale človek nikdy nevie.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Jana Źakova
Prima
Prima

Založený: 22.02.2009

PríspevokZaslal: Piatok 16.Dec. 2011 18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta vakcinace i s čipem stála 70 euro.
Tak to zas tak vysoká cena nebude.
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Utorok 20.Dec. 2011 17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Mala by som taku otazku - stalo sa uz niekedy v historii, ze zviera sa nakazilo chorobou, proti ktorej bolo ockovane prave pri ockovani? Pri psinke sa udajne pouzivaju oslabene, ale zive kmene virov, znie to pofiderne.

Vcera som prisla domov po necelych dvoch tyzdnoch od ockovania a Lara v noci chytila nejaky zachvat kasla a celkovo chvilu dychala s cudnym tupym sprievodnym zvukom (ako ked ma dieta plny nos, ale toto bolo skor hlbsie), a aj dnes dycha pri spanku pomerne rychlo a hlasno. A zda sa mi, ze jej trocha tecie nos.

Je to taka paranoja a dufam, ze je len prechladnuta, lebo inak sa chova normalne, aspon vcera vyvadzala ako sa patri. Takze dostava harmancekovy caj s medom a pastu, ale uz mi napadaju katastroficke scenare po tej poslednej prihode, hlavne ked doteraz sa nic nedialo a zrazu alergia...dufam, ze jej nedali privela ockovacej latky abo co Confused
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Očkovanie a choroby Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 8 z 10

Prejdi na: