Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Alergická reakcia na očkovanie
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Očkovanie a choroby
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 20:57    Predmet: Alergická reakcia na očkovanie Odpovedať s citátom

Práve sme s Haily zažili prudkú alergickú reakciu na očkovanie proti psinke. Asi 15 minút po očkovaní sa prestala hýbať, slabo dýhala a začala jej z konečníka tiecť krv. Očkovali ju Eurikanom, tak isto ako minulý rok a vtedy jej nič nebolo. Okamžite sme sa vrátili na veterinu, kde si ju nechali a poslali nás domov. Po dvoch hodinách sme si pre ňu išli. Dostala antihistaminiká a teraz je jej lepšie. Dúfame, že prestane vracať a bude môcť normálne piť a jesť. Ale to sa ukáže až v noci.
Na budúci rok budeme musieť zmeniť vakcínu, alebo ju proti psinke neočkovať. Zatial ju držíme v teple a nechávame ju v pokoji spať. Dúfam, že noc prežijeme v pohode a už bude len lepšie a lepšie. Držte nám palce! Takýto šok neprajem ani najhoršiemu nepriatelovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne presne toto isté sa stalo s Katkyním Givnechim Sad Naštastie veterinár reakciu predvídal Shocked ,co bolo štastie,lebo katka býva na lazoch a najblizí vet je v Detve a predsa kým sa tam dopracuje dost dlho trva Sad tak Katka dostala domov aj protilátku , freták ostal malátny, zvracal, nevladal chodit a kakal krv. Ihned kontaktovala veterinára a v šoku ani nevie ako mu pichla injekciu s protilátkou

Po protilátke sa hned dostal do normalu a dokonca stihol vyhrat aj na výstave v BRne Cool (samozrejme,že vyše mesiaca po tej príhode )
Sana sa s niecim takým este tiež nestretla....ktovie prečo sa to takto prejavuje a to už druhá fretka , a tiež to bola reakcia na Eurican.

Zeby chybné vakcíny na trhu? Shocked Rolling Eyes Neviem si to predstaviť. Malý bol tiež len preockovaný,ako malý na tú istu vakcinu reakgoval v poriadku

Naposledy upravil hena9 dňa Utorok 04.Nov. 2008 21:13, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Dodi
Člen SKCHF

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 21:10    Predmet: :-( Odpovedať s citátom

Tak to je drsný Confused
se divím, že vás hned poslali domů - většinou se tak půl hoďky ještě na reakci čeká u veta (teda aspoň u nás jo)
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Veterinár povedal, že za celú jeho prax, je to u neho druhá alergická reakcia na očkovanie. Je to naozaj velmi zriedkavá reakcia. Ale toto sa môže stať po akomkolvek očkovaní. Fakt je, že by som kludne bez takejto skúsenosti mohla byť. Myslela som si, že o našu princezničku prídeme. Už som si s ňou ustlala v obývačke a celú noc ju budem pozorovať.
Dodi, my sme neišli hneď domov. Ešte nám očkoval zúrivého kocúra a najmenej 10 minút sme sa potom ešte rozprávali. Haily nič nebolo. Cestou domov som sa do prepravky nepozerala, až vo výťahu. Hneď som vedela, že je zle.
Návrat hore
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 21:23    Predmet: Odpovedať s citátom

fuuu mna by asik na mieste drblo Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Návrat hore
Alena
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 05.10.2008

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa rozhodla,ze malu nebudem proti psinke ockovat.Na nejakej ceskej stranke som citala,ze to nieje pre fretky dobre,ze im to dokonca skracuje zivot a ze sa psinka aj tak uz roky u nas neukazala atd.Tak neviem,nech sa vyjadria odbornici...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 21:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Dodi: PRíznaky a aj liečbu mali obe fretky rovnaké, u oboch prípadoch sa jednalo už o fretky,ktoré euricanom ockované boli.
Mohla by si prosím zistit názor na tieto dané reakcie v Brne?

A tiež postup pri dalsom akomkolvek očkovaní,zákroku

JEdná sa o ročnu samičku ( ? ) a 6 mesačného samca ( Eurican DHPPi2 )

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Witch
Člen SKCHF

Založený: 11.05.2005

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

no pre boha, to som v soku. Drzte sa. Vsetko musi dopadnut dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja se obavam, ze tohle bude nejaka "vada" celeho vrhu Sad ona uz je minimalne treti o ktere vim, ze mela reakci.. Jeji brachove Horacio a Hannibal meli reakci taky. Loni jsem to psala vsem co meli sourozence at si daji pozor, ze Hannibal mel reakci na biocan a Berenika mi psala, ze Horacio mel reakci na Eurican. Ostatni me nepsali nic. Takze jsem ted poslala emaily o aktualni info, tak uvidime co z toho vyleze, ale opravdu se obavam, ze tohle je v celem vrhu. Sad

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 04.Nov. 2008 22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Yasmin,ale dostali sa z toho?Velmi sa bojim o svoje krsna-Hailinku
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Očkovanie a choroby Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 1 z 10

Prejdi na: