Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Edo, Dodo a Fredy
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.09.2008

PríspevokZaslal: Utorok 18.Nov. 2008 22:02    Predmet: Edo, Dodo a Fredy Odpovedať s citátom

Tak som sa rozhodla, že už je asi na čase založiť denník aj tomu mojmu Edovi, a keď už tak sem pripájam aj sesternicinho Doda a bratrancovho Fredyho (sesternica a bratranec sú súrodenci, deti mojich krstných rodičov, ale sesternica už u nich nebýva - osamostatnila sa, kým bratranec chodí ešte do školy a býva s rodičmi, to len tak pre informáciu ) Wink
Takže Edo sa narodil okolo 9. 6. 2008. Priviezla som si ho z Přerova z trhu zvierat (nebite ma za to, vtedy mi nenapadlo, že by asi bolo vhodnejšie kúpiť ho od chovateľa tu v SR). Keď som ho zbadala, takého krásneho ryšavučkého, nemohla som ho tam nechať. Taký malý pišišvorík, riedko osrstený, celú 3 hodinovú cestu vydržal krásne, ani sa nepocikal ani nepokakal, no proste zlatíčko. Zvrat nastal popoludní, keď začal riadne kúsať, čo ho neprešlo doteraz (dúfam, že po puberte ho to prejde) Evil or Very Mad
Dodo je cca o mesiac starší od Eda. A Fredy o mesiac starší od Doda (čiže o dva mesiace starší od Eda). Tiež sú z trhu zvierat z Přerova. Zatiaľ, čo oni dvaja majú klietku vnútri, a v podstate skoro stále otvorenú, takže majú voľný pohyb pod dozorom; môj Edo má klietku na balkóne, lebo do bytu sa už nevošla. Doteraz som chodila ja za ním na balkón, ale už mi je tam zima, takže asi to začnem riešiť tak, že ho budem púšťať dovnútra tak na 3-4 hodinky, nech sa vyblázni.
To je zatiaľ asi tak všetko. Keď ma niečo neskôr napadne, ešte to sem doplním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 18.Nov. 2008 22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

no a keď už som začala, tak by som sa chcela spýtať - Edo má na zadnej nohe pár bielych chlpov. Mám to aj odfotené, len som znížila kvalitu, aby to nebolo také veľké. Ak je to zle vidieť, tak to tam dám vo väčšej kvalite.

http://sk.fotoalbum.eu/Mida/a177301/00000011

Myslíte, že je to nejaká chyba? Genetická alebo niečo také? Alebo to majú aj vaše freťulky?
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 18.Nov. 2008 22:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Genetická chyba to urcite nieje, je to tzv "kolienko" a má ho preto, lebo niekde v predkoch mal fretku so znakmi, no a ten gén sa čiastocne prejavil práve u Eda Wink
V súčastnosti idú hlavne odznaky a cisté tchory bez znakov sú pomaly zvláštnostou.
Takisto može mať biele flaky pod krkom, na labkách, okolo nechíkov ..... Wink

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Streda 19.Nov. 2008 8:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to ziadna geneticka chyba... presne tak ako napisala Hena Smile
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 19.Nov. 2008 10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Edo je velmi pekna fretulka! Prajeme Vam obom, aby ste si uzili vela zazitkov spolu a nezabudni ich pisat sem, do Edovho dennicka, nech sa mozme aj my potesit! Wink
Návrat hore
Mirage
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 23.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 19.Nov. 2008 11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj moja Biba ma kolienka ale vacsie Laughing
A Edo je krasnucky Very Happy
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 19.Nov. 2008 12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem veľmi pekne za odpovede aj pochvaly. Som sa bála, že či nemá to kolienko z toho, že boli niekedy jeho predkovia súrodenci, alebo tak.

A na Doda už zrejme prišla puberta. Zrazu vyrazí spod stola alebo spod skrine, RAF do nohy a práši preč a raduje sa Very Happy Zato Fredy stále nič je z neho taký maco maznavý, no uvidíme. Wink
Návrat hore
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 19.Nov. 2008 17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No, napíšem to pre istotu aj sem: nemal by niekto z Trenčína a okolia (príp. aj z Púchova a okolia) záujem rozdeliť si s nami 20 kg balenie ACANA pre mačiatka? vyjde to tak cca 100 Sk / kg. Alebo ak to už máte niekto takto zabezpečené, či by sme sa nemohli privtreť? Keď tak pošlite SS, ok?

Ponuka už nie je aktuálna, keďže dnes mi volal pán Benko (z www.acana.sk), že 20 kg balenie Acany pre mačiatka už nie je dostupné, pretože na budúci rok sa mení receptúra. Najväčšie balnenie má teraz 8 kg.

Naposledy upravil Mida dňa Pondelok 24.Nov. 2008 12:18, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Nedeľa 23.Nov. 2008 21:48    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte, včera som si všimla, že Edo má kúštiček odlomené zo zubu. Neviem, ako to vyzerá, keď už im trčí aj nerv, tak pripájam fotku, aby ste to zhodnotili svojím odborným očkom:

http://sk.fotoalbum.eu/Mida/a177301/00000012

neviem, či je to dobre vidno, dosť ťažko sa to fotilo, trepal sa ako malý zajac Smile inak papuľku si dal otvoriť v pohode, len som sa nejako nevedela natočiť s tým foťákom Smile voopred ďakujem za odpovede
Návrat hore
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 25.Nov. 2008 20:36    Predmet: Odpovedať s citátom

No, my nemáme nič takého nového. Dnes sme strihali pazúriky na predných labkách, lebo už boli pridlhé, takže Edo bol potom na mňa urazený Razz Od minulého týždňa Edo pribral cca 100 g, je to len odhad, keďže na váhe stále preskakujú tie číselká, lebo sa stále mrví, takže odhadujem, že teraz má tak niečo vyše 1400 g. A to musím podotknúť, že môj Edko je najchudší z tých troch, Dodo obsadil druhé miesto a na čele rebríčka jednoznačne vedie najstarší Fredy. Ale koľko majú presne nevieme, lebo krsní majú ešte starú mechanickú váhu a tá nie je moc presná. Pôjdeme s Edom na víkend zase ku chalanovi, tak vezmem aj našu digitálnu váhu a povážim ich, som teda zvedavá, tí dvaja sú riadny tučkovia Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalší
Strana 1 z 18

Prejdi na: