Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Edo, Dodo a Fredy
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.09.2008

PríspevokZaslal: Nedeľa 24.Júl. 2011 14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ma priateľ ukecal, aby sme Edovi zaobstarali kamošku Laughing Nikdy som neverila, že by sa našiel chlap, ktorý by si dobrovoľne nasťahoval do bytu ďalšieho smraďocha Very Happy V každom prípade chceme už dospelú samicu, socializovanú a čistotnú (stačila mi Edova ruja a puberta Laughing )
Veľmi sa nám obom páči Charlotte http://www.fretky-ostrava.cz/fretky_detail.php?id=73 aj keď cesta do Ostravy nás vyjde toľko čo kastrácia Confused Preto by nám veľmi pomohlo, keby mal v septembri niekto cestu tadiaľ a mohol by ju dopraviť niekam bližšie k Bratislave, napr. do Brna alebo tak...
Preto v septembri, lebo vtedy sa odsťahuje spolubývajúci z vedľajšej izby. Dovtedy nemáme kam dať väčšiu klietku. Mimochodom, už sme objednali túto klietku Laughing http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klece_ohradky/pro_fretky/146160
Myslím, že na tú veľkosť bola za veľmi dobrú cenu (PayPal nám za ňu strhol 104,26 eur, to bola cena vrátane poštovného) a aj zákazníci si ju chvália. Ten rošt dole sa dá vybrať tak, aby tam ostalo len to plastové dno. Zatiaľ ju necháme v pivnici, lebo okrem toho, že zatiaľ iné miesto pre ňu nemáme, chceme do nej nasťahovať oboch smraďochov naraz, aby to Edo nemohol považovať za svoje výsostné teritórium Twisted Evil
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Júl. 2011 18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Edo presrsťuje... nemyslíte, že je trošku skoro na zimnú srsť? Asi je zblbnutý z toho počasia Confused
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Júl. 2011 19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno až teraz presrsťuje zo zimnej na letnú, nie?
Vlňák mi takto na letnú strsť presrsťoval vždy až v auguste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Júl. 2011 20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Práveže na letnú srsť presrstil nejako okolo apríla... Ale sa mi zdá, že aj minulý rok presrsťoval 3x. Ach jaj, zas budú všade chlpy Rolling Eyes A zajtra by mala doraziť nová klietka, tak som zvedavá Very Happy
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Júl. 2011 21:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kúp si Furminátor, tým sa chlpy vyčešú super.
Návrat hore
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Júl. 2011 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za radu, poobzerám sa po tom Wink
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 12.Aug. 2011 13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Charlotte bola na kastrácii, keďže jej skončila ruja a pani Machovská z Ostravského útulku má s tými kastráciami samíc väčšie skúsenosti ako my (resp. ja nemám žiadne, keďže v rodine máme všetci len samcov Laughing), rozhodli sme sa jej na kastráciu poslať peniaze, plus niečo naviac pre útulok. Všetko prebehlo v poriadku. Už sa na slečnu moc tešíme Very Happy
http://www.fretky-ostrava.cz/fretky_detail.php?id=73
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 06.Nov. 2012 22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Raz sme hore, raz sme dole, ako na horskej dráhe... blbý inzulinom Sad k tomu sa pridal Edov panický strach, že keď sa niekam ide, tak sa ide k veterinárke, a tam sa mu bude robiť zle... tak sme sa so Sanou dohodli, že je zbytočné chodiť tam s ním na kontroly hladiny inzulinu, lebo z toho stresu ich mal aj tak vždy rozhadzane... ale ten maly truhlik si už stihol v tej malej chlpatej hlavičke spojiť tú menšiu klietku, do ktorej sme ho dávali na hladovku pred tými kontrolami s tým, že sa mu bude robiť zle, takže stačí, že ju vidí a zas robí paniku... niekedy sa ešte len zobudí a už má penu okolo papulky... ale bojujeme, prednison zatiaľ zaberá, chvalabohu...
A tá malá fúria, čo sme vzali z útulku? neskutočný čertisko Twisted Evil v septembri sme mali svadbu a keďže sme nikoho nezohnali na stráženie, tak sme ich museli vziať do TN. S vetkou sme sa dohodli, že nám prichystá nejaké sedatívum formou gélu do striekačky a to dáme Edovi pred cestou, aby to predrichmal a nepanikáril. Manžel bol pre to a kedže nemal žiadnu tašku, tak to niesol len tak v sáčku v ruke a pred justičným palácom ho zastavil policajt, že čo to má v tej striekačke Laughing že sedatíva pre fretky... no určite, to vám tak uverím... nuž, nikdy neviete kedy chytíte drogového dílera za bieleho dňa na ulici s drogami v ruke Very Happy lol, ale ine som chcela... že sa ta mala opica dokaže vyštverať na rohovu lavicu u našich som ani len netušila, lebo Edo to nikdy nedokázal, ale ona ešte vyskočila tam do rohu, kde stojí kvetináč s dracénou a v nestráženej chvíli ju do polovice vyhrabala... najväčšia haluz, že som zo zeme potom pozametala hliny iba tak za hrsť, a kde je ten zvyšok dodnes netušíme... Shocked
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 07.Nov. 2012 10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaaaaj, zivot s fretkami je veru zaujimavy! Laughing My sme tiez zili v domneni, ze mame fretkoodolny byt, pokial sme k nasmu Jimmkovi nedoniesli Kimmku. Ta ma velmi rychlo vyviedla z omylu. Ale ved sa aj hovori, ze kam cert nemoze, posle zenu. Samicky su proste take mrsky. Az sa musim niekedy smiat, ako Jimmy na nu hladi, kam sa stvera a aj on by chcel a nemoze. Tak mu musim pomahat, hlavne teraz ked tak pribral. Totizto aj on ma inzulinom a panicky strach z ciest. Ale nas panicky strach trva uz oh mlada, ked sme ho dali kastrovat. Dovtedy sme normalne chodili von, na vylety a vsetko bolo vporiadku. Ale odkedy sme ho z veteriny priniesli po kastracii, tak neviem, ci si v tej hlavinke zapamatal, ze sa vratil z vonku s bobenkom alebo co sa mu tam odohrava. Tym, ze teraz musime tiez chodit na odmeranie glukozy, tak trpime obaja. Je mi ho nesmierne luto. Takze uplne chapem, co prezivas.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Strana 18 z 18

Prejdi na: