Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

ruja
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 77, 78, 79  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mraja
NEPLATIČ

Založený: 08.11.2004

PríspevokZaslal: Utorok 31.Máj. 2005 16:45    Predmet: ruja Odpovedať s citátom

Síce som už s fretkami čo to prežila ale veľmi ma prekvapilo že naša samica Schelly prišla opäť do ruje ani nie mesiac po pôrode. Je to normálne? Stalo sa vám to už?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 31.Máj. 2005 16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi je to normalne.Ale bude to pravdepodobne kratka ruja,ktora prejde po cca 2tyzdnoch sama od seba.
Pokial si dobre pamatam,Lenke sa tak Zofka dostala druhykrat po porode,
ale aj po hormonalkach sa tak dostali-moja Fifi,Majina Sara,doktorkina Kora a teraz aj Zolova Tina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Utorok 31.Máj. 2005 17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to naprosto normální. Toho také zneužívají množitelé na farmách. proto mají pořád miminka po celý rok. protže vydírají samičku. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
MajaZ
Admin
Admin

PríspevokZaslal: Utorok 31.Máj. 2005 20:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Sara nie po hormonalkach, ale tiez prisla do ruje cca 3 dni po tom, co si povedala, ze porodila.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mraja
NEPLATIČ

Založený: 08.11.2004

PríspevokZaslal: Streda 01.Jún. 2005 10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpovede. Moja stará Nikita keď bola raz pripustená tak najbližšiu ruju mala už až na ďalší rok. Tak isto je to s mojou trojročnou Fibi a dvojročnou Fridou, tak ma to pri Schelly vystrašilo. Ešte raz ďakujem.
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.01.2005

PríspevokZaslal: Streda 01.Jún. 2005 16:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa stalo,ze Daph mala vulvu zvacsenu par dni po porode, ale ruju uz v ten rok nemala. Vetka povedala, ze sa jej precistuje organizmus a bolo to v pohode. O par dni to preslo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bublinka
E-shop

Založený: 01.12.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Jún. 2005 9:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,

prosim o poradu skusenejsich v nasledujucej veci>

v sobotu som bola na stretku s Ritou kde boli tusim dve rujne samice.
Okrem toho ze nasa fretula bola upistana,tak celu nedelu bola neznesitelna...kazdeho agresivne kusala,skakala a nahanala po baraku,cirkusovala ked sme ju dali do klietky ako o zivot.
Nepomahali ani mlsotky ako uhorkla,kalerabik, cokoladka...ked nieco pisklo tak nas isla roztrhat.Vruji ale podla vulvy nieje.Us som sa pytala na radu Johan a ma na to ten isty nazor ako ja ale ak nahodou mate niekto ddalsi podobne skusenosti a vite co zabera aby sa skludnila fretulka tak prosim napiste.Moze to mat susvis s tymi rujnymi fretkami?Alebo moze mat ,,utkvele,, predstavy ze musi niekoho/nieco chranit? Kedy sa asi potom skludni?Celu noc sme nespali co tak vyvadzala.Nad ranom na chvilu zaspala.Na chvilu myslim tym tak 30 minut.A to iste aj v nedelu inokedy prespi takmer cely den a teraz uz dve noci trpime... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Sad
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Jún. 2005 10:04    Predmet: Odpovedať s citátom

To Bublinka: V ruji byť asi teraz ani nemôže, keďže má pravdepodobne falošnú brezosť. Fretky nosia mladé cca 42 dní, takže falošná brezosť nastane asi 6 týždňov po skončení ruje. Takže to vychádza, že bola v ruji pred cca 1,5 mesiacom.
Návrat hore
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Jún. 2005 10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To Bublinka:

Ked bola nasa Miska v ruji, tak bola praveze apaticka, nechala sa stale hladkat a lezala cely cas pred dverami a vyzerala stale nejakeho frajera.

Ale v ziadnom pripade nebola agresivnejsia alebo nepokojna. Skor naopak. Nechcela zrat a nic ju nezaujimalo iba frajer. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
MajaZ
Admin
Admin

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Jún. 2005 10:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To Bublina: myslim, ze fretula mala nevyraznu ruju, ktoru ste si nevsimli (to sa po hormonoch stava, ja som to teraz mala u Sary) a momentalne trpi utkvelou predstavou, ze porodila. Tu nepomoze nic, len nepiskat na hracky, stisit mobil a skusit jej ponuknut nejake nepiskacie hracky. Bude to trvat cca 2-6 tyzdnov...takze drzim palce a vydrzat!
Samica v ruji nie je nikdy agresivna, je skor apaticka a caka na frajera, ako tu podotkol Miki. Agresivna je skutocne az ked si mysli, ze porodila a hlada a brani svoje imaginarne mladata. Podla toho sa to da rozlisit.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 77, 78, 79  Ďalší
Strana 1 z 79

Prejdi na: