Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

povaha fretky
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dasi
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 27.01.2009

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 0:54    Predmet: povaha fretky Odpovedať s citátom

ahoj,ako cerstva majitelka maleho fretacika som si dovolila zalozit tuto temu.mam sedem tyzdnove mladatko,vola sa yuki.mam ho nieco vyse tyzdna a uz chodi na zachodik a kuse len pri hre,aj to len tak okuskava.samozrejme,ze prve dva dni som mala skrvavene ruky a bala sa ho dotknut. preluskala som toto forum a nasla zopar trikov ako ho to pomaly odnaucit,ci uz jemnou frckou do nosa,alebo ho dam na chvilu do klietky za trest.dnes po prichode z prace som ho pustila na volno a hrali sme sa.doniesla som si aj jedlo z kuchyne a sadla si do kresla.yuki akoby zdivel,zacal sa mi zurivo sapat do taniera,vystveral sa az hore ,vobec sa nedal odtrhnut az ma skrabol do tvare.vtedy som ho vykvakala za kozu na krku,az kvokal a dala do klietky.po 15 min som ho zase vytiahla,hrala sa s nim az mi zaspal v lone.rada by som sa opytala chovatelov,co maju skusenosti s vychovou,ci som postupovala spravne .ci pochopil,zaco dostal trest.cely zivot som mala psikov a to je o niecom uplne inom.vsimla som si,ze byva agresivny ked me chcem zobrat nejaku zakazanu hracku,napr.hubku na licenie,apod.nechcem ho trestat,vraj sa to ani nema.ale dokaze fretka dodrziavat nejake pravidla v domacnosti?da sa nejakym sposobom vycvicit,aby z neho nevyrastol zlomyselny a rozmaznany fracek?dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 1:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj. Fretka se v dospělosti s věkem zklidní, ale je třeba mít na paměti, že si vždycky bude dělat jen to, co uzná za vhodné. V tomto je trochu podobná kočce. Nebude respektovat slepě pravidla, které ji stanovíš. Koridovat se samozřejmě dá, ale vždy záleží jen a pouze na ní, do jaké míry si dá říci. Twisted Evil Fretka je od přírody záškodník a zlomyslný tvor Twisted Evil Proto je tak milujeme Laughing Také záleží od povahy, mám několik fretek a každá je úplně jiná. Některou by člověk nejraděj zadusil, co si dokáže vymyslet jen aby byla sranda, ale samozřejmě pro ni, nikoliv pro majitele. Jiná je zase tak miloučká, že by ji člověk umuchloval samou láskou. Zkrátka každá je originál. Poslouchat jako pes nebude, vychovat se dá. Fretka je velmi zvědavá, a zábavná. Velmi hravá a všechno dění kolem ji srašně zajímá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 2:25    Predmet: Odpovedať s citátom

jj Jordi rekla v podstate vse..

K tomu jidlu. Mladata hodne casto brani sve jidlo (taky i hracky) aby jim to nekdo nevzal. To spatne mu nedovoluj, klidne ho i placni, pokud bere neco co nema - nerikam, ze prestane, ale ma vedet co tolerujes a co ne Smile Mladata nez zjisti, ze to jidlo bude porad, tak se tak budou jako hladova chovat. Kdyz jich je vic, tak si sve jidloopravud dost brani Smile Takze se i klidne po tobe vydrape, kdyz to uciti..
Me se jako 10ti tydenni zakousla flo do prstu - citila jatra. Sem ji vubec nemohla sundat - ona tlamu od krve a ja zatmeni pred ocima od bolesti Smile
Ale casem se to zlepsi, fretka se uklidni..

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 8:49    Predmet: Odpovedať s citátom

presne napisane, s babami uplne suhlasim...

u len dodam k tym hubkam na make-up, na ne POZOR!!! mne Luna tiez jednu ukradla (dodnes neviek kedy sa jej to podarilo) ked bola este skvrna a potom sa nam zacala davit, nastastie ju vyzvracala, ale ked si tak predstavim, ze by sa nevyzvracala a upchali sa jej crievka, maaama mia, radsej si to ani nepredstavujem... Takze pozor na taketo nestravitelne pre fretku ,,pochutky"!
Člen SKCHF

Založený: 13.10.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 13:00    Predmet: Odpovedať s citátom

vsade mozne je pisane ze sa fretky trestat nemaju..ale to mas take ako ze nemozes bit deti..su proste hranice odkial pokial..podla mna kazde decko si zasluzi poriadnu na zadok ked nieco vyvedie a nedajboze ked naschval..rovnako si myslim je to aj u fretky..jasne ze ich nemame mlatit..ale podla mna ked fretka nieco vyvedie tak si zasluzi po tej svojej ritulke..mne sa to osvedcilo pri viky..od malicka som jej presne zakazovala konkretne veci..ked neposluchla dostala cez zadok a samozrejme ze som na nu zasycala ked to nepomohlo a vymyslala zase tak este jednu cez zadok a v doprovode so sycanim som ju zatvorila do klietky..casom to uz nebolo potrebne naucila sa co smie s co nie(aj ked fretka je fretka Smile ) ale naucila sa na zdvihnuty ukazovak a sycanie..ale je rozdiel ked vyvedie nieco za co v podstate nemoze..napr ked nechas niekam volny pristup alebo nieco zakazane mas v dostupnej vzdialenosti tak ze fretka si jednoducho za tym pojde..to je zvedavost..a myslim ze vtedy fretka nepochopi pretoze vtedy je to vina nas majitelov ze sme si nedali pozor a ponukli sme jej tu prilezitost..takze vtedy jednoznacne vravim netrestat..teda je to len moj nazor..
a co sa toho poblaznenia za jedlom tyka..viky ma tak kusla do krvi prvy a posledny krat ked mala asi 2,5 mesiaca a zacitila hotdog..vtedy vyvadzala jak sialena..ale ustalo to..naucila som ju jest z ruk a tak ked jej dam nejaku maskrtku a ona mi s nou chce ujst tak si ju dam opat na ruky vtedy zostane trochu strnula ako keby jej to chcem zobrat ale potom pochopi ze len chcem aby jedla z mojich ruk..
dufam ze som pomohla..
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

V suvislosti s jedlom, ja som len raz skusila dat Lare oliznut z prsta jogurt....hned som v nom mala kvalitne diery Laughing Tak ma to nacas preslo...ale ako rastla, tak sa mi zdalo, ze by uz mohla vycitit rozdiel medzi mojim prstom a jedlom, resp. medzi lizanim a hryzenim, a cuduj sa svete, kedykolvek jej teraz dam oliznut nieco z prsta, tak to naozaj iba pekne olize Wink Takze asi to ide tym vekom....
No a co sa zobrania tyka, tak pri Lare sa jest nedalo, lebo sa skriabala do taniera, odkedy vyrastla, tak vie aj vyskocit na stol, a 20x ju zlozim, tak tam 21x vylezie....s tym som sa nejak nepohla...iba ak je jedlo velmi nedostupne umiestnene, tak po chvili pochopi, ze sa k nemu nedostane, tak iba stoji na dvohc labkach, kuka kuka, vyvaluje tie koraliky....a bud nieco dostane alebo ju to po chvili prejde....

Inak, ked uz sme pi povahe fretky, neviete co sa da robit s odnasanim granuliek? Lara ma vzdy plnu misku, ale aj tak nedokaze jest pri nej....a granule su potom vsade po rohoch, medzi kablami za telkou, v rohu pri tlaciarni, za postelou, za skrinou, vsade, a nie ze par, ale riadne kopy do dvoch dlani....A ona velmi dobre vie, ze to nesmie, uz sa naucila nabrat do papulky, hodit ockom po mne a potom prikrcena uteka s nimi prec ako o zivot. A ked sa nahodou pohnem za nou, tak este aj syci a je zlostna. Velmi ma s tym rozculuje, lebo vobec netusim ako ju to odnaucit a tie granule su dost drahe na to, aby takto rozobrala cele balenia Confused Confused
Neviete co s tym?
Návrat hore
Luciffa
Člen SKCHF

Založený: 13.10.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 13:57    Predmet: Odpovedať s citátom

vies co mocca tak tento problem mam aj ja odkedy mam lindu..sice je pravda ze granulky neroznasa po celej izbe a v klietke su vsade..a ked jej dam maskrtu tak ju supne niekde pod skrinu kde sa nedostanem..viky mi toto nikdy nerobila ta si len vybrala par granuliek mimo misku a tam ich chrumkala ale linda je uplne iny pripad..ona zavlecie vsetko a vsade..ale tiez som nedosla na to ako ju to odnaucit..
Brumka
Člen SKCHF

Založený: 19.10.2007

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nas Jack granulky neprenasa ale len pamlsky. Po novom mu zachutila mrkva a kalerab.

Teraz k Jackovej povahe. Fretak neznasa hladkanie, vidno to aj ked mu davame pastu, vadi mu to ale pre pastu to vydrzi. Skratka nieje to maznak. Vzdy ked mu dame ruku kusne a dost silno. Teraz ked je v ruji je este horsi ako bol. Vcera mal svetlu chvilku, nikde sa v byte nevycural. Mozno bola chyba ze sme si ho zobrali ako 4mesacneho.Co vyvadza len ked uvidi vodu alebo ze ho berme do kupelne na rukach. Mozno ma len taku povahu. Ale mame ho radi aj ked to nieje maznak ako sme chceli.
dasi
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 29.Jan. 2009 21:05    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za rady,aspon mam aku-taku predstavu,co mozem od fretulky cakat a ako sa k nej chovat .dnes som mala v praci tazky den,no ked som dosla domov,ten moj tajtrlik mi spravil taku naladu..tiez si odnasa pamlsky,najlepsie niekde pod gauc.a dufam,ze to bude mazlik,vzdy ,ked sa uz dlho hrame a je unaveny,nechava sa vyskrabkavat do zaspinkania.koncim,yuki mi hrabe v kochliku..
Návrat hore
dasi
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 30.Jan. 2009 23:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj,este by som sa rada opytala,aku pastu to tu spominaju chovatelia?naco je a kde sa da kupit?a este,ake hracky lubia fretulky?pocula som,ze piskacie,ale tie ignoruje a ked som mu kupila plysovu zirafu,dvakrat do nej kusol a nechal ju tak.parkrat som mu kupila lopticku pre macky,ale tu zakazdym uplne zlikvidoval a tiez z nej okusoval tu penu,tak ich uz radsej nekupujem.inak,da sa v takomto utlom veku predpokladat povaha fretky?viem,ze bude aj puberta a vsetko,ale ten moj mi pride ako strasny maznak,velmi je bystry,rychlo chape,aj ked obcas vyvadza.nezacne z neho vekom byt kusavec,alebo by sa to prejavilo uz teraz? Laughing
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

Prejdi na: