Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Dve rôzne zvieratka v dome
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 01.Feb. 2009 11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavluška, u nás je 5 fretiek, 2 fenky a aj dvaja kocúri. Skúšali na seba všelijaké finty a občas sa aj navzájom ponaháňajú, ale všetci spolu dokážu žiť v jednej domácnosti a tolerovať sa. Práve fretky a mačky sa u nás znášajú najlepšie. Mačka dokáže v prípade núdze vyskočiť na miesta, kam sa fretky nedostanú. Tie to časom prestane baviť a všetci si zvykli byť spolu. Žiadne krvavé kúsance od fretiek ešte nikto zo zvierat u nás doma nemal. Ale je pravda, že naše fretky sú také vymaznané zlatíčka. Až na Lea, ktorý stále skúša, či si do nás nebude už môcť kusnúť. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Nedeľa 01.Feb. 2009 13:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som videla video, kde sa znasala fretka s levicatom....

Len nechapem, vsetci pisu, ze fretky su ake hrave a ako sa rady zoznamuju s ostatnou zverinou....a Lara ta ia onucha a tvari sa, ze si ich nevsima....nema nijaku chut sa s nimi zabavat alebo ich provokovat Sad
Mame doma teraz uz aj "adoptivnu" macku, doniesla som jej ukazat Laru a Lara ju onuchala a sla si po svojom...ani jej nenapadlo, ze by ju trochu pootravovala abo co äa tak som sa tesila Twisted Evil ) a macka, ta zas iba stahovala usi a uz dvihala packy pre pripad nudze....pritom tiez nema ani rok...a je to samicka...a clovek by si myslel, ze kukne na fretku a zacuduje sa, kde sa taky velky potkan berie vedla nej Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dasha
Člen SKCHF

Založený: 27.08.2007

PríspevokZaslal: Streda 04.Feb. 2009 13:40    Predmet: Odpovedať s citátom

mno, odpoved si musis dat sam. Kazda fretka je ina osobnost, kazde zviera je individualita. Ja mam dva psy, jeden fretky ma rad a dokaze sa s nimi pekne hrat, druhy ich neznasa, je z nich nervozny a ked ho otravuju, ceri na ne zuby a zahana sa po nich.
Fretky su tvory zvedave, psy ich zaujmu, malej sa paci, ze do nich moze vrtat a provokovat (ako aj nas) a starsi fretak Duffy si vacsinou ide po chvilke po svojom. Nejak mu to zily netrha.
Odpoved univerzalna nie je. Daju Ti ju Tvoje zvery.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Anubis
Člen SKCHF

Založený: 02.04.2009

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Apr. 2009 18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte!

Ja som sa k fretke dostala nahodou, ale ako milovnik zvierat som si nastudovala dostupnu literaturu (hlavne toto forum) a sla som do toho. Pogo je zo zverimexu, teda, stravila tam 2 tyzdne, inak je od chovatela, ale neviem od koho. Kolega ma jej sestru, tak priblizne viem, aka bola jej zivotna put. O tom sa ale asi zmienim v inej teme. Co tu chcem napisat je, ze zavisi od povah zverov. Jednoznacne a bez vynimky. Mam psicu, ktora ma cca 4 roky, je to maznak, ale je pravda, ze trochu ziarli. Pogica-opica (cca 7 mesiacov, po prvej ruji) ju denne provokuje a vcera to skoncilo velmi neprijemne. Sice vsetci prezili, ale bolo to o chlp! Drsnejsie sa hravali uz predtym, ale teraz to prehnali a Pogo skoncila so zlomenym spicakom, otrasom mozgu, spuchnutou celustou a chvilu som si myslela, ze aj so zlomenymi vazmi. Neviem, co sa presne v tej mele stalo, ale teraz si chvalabohu drzia odstup. Tot moja skusenost, jednoducho, opatrne!

Anu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pipa
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 02.10.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Apr. 2009 20:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Anubis na to si dávaj veľký pozor mne pes zabil moju Lesanku a bol to hrozný pohlad vidieť ako mi umierala.. Crying or Very sad Crying or Very sad

fakt si dávaj veľký pozor..

°°•moje lásky •°°
† ♥Lesanka♥ † ,♥Kami♥,♥Vickey♥ a ♥Nessie♥

http://picasaweb.google.sk/Pipendorka
Návrat hore
Vivien
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 07.10.2012

PríspevokZaslal: Utorok 09.Okt. 2012 20:39    Predmet: fretka a morča Odpovedať s citátom

Ja mám doma fretku aj morča, samozrejme každá v zvlášť klietke, fretka si morča nejak extra nevšímala, až dodnes. Vyliezla morčaťu na klietku, a ono mu začalo ohryzávať pazury, akoby to bolo nejake drievko. Samozrejme nič sa nestalo, lebo fretku som pred mäsožravým morským prasiatkom ochránila. O minutu neskor fretke visel chvost zvrchu klietky nadol, tak aj chvost som už vytiahla morčaťu z papule, inak by zrejme fretka prišla minimalne o chlpy ... Shocked Mimochodom to morča je extrémne krotké, v živote nikoho neuhryzlo, takže pozor na divé morčatá, niekedy vedia prekvapiť Very Happy
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 09.Okt. 2012 20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vivien, hlavne treba davat pozor, aby sa fretka k morcatu nedostala, lebo by sa pomer sil obratil a z masozraveho morcata by sa stala obet.
Návrat hore
Vivien
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 09.Okt. 2012 20:58    Predmet: fretka a morča Odpovedať s citátom

Nie, nie, to nehrozi, netreba sa bat, len som bola zvedavá na vzájomné reakcie spoza mreží a morča ma teda šokovalo Razz
Návrat hore
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Streda 10.Okt. 2012 17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Vivien, inak bacha aj na mreze Wink Tiez sme to hrali na istotu s dvoma fretkami, kazda z inej strany mrezi, az jedna raz skoncila s krvavym nufakom...
Návrat hore
Vivien
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 10.Okt. 2012 17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Klietky nemaju vedľa seba, výnimočne som im dovolila sa oňuchať cez mreže, keď bola fretka navoľno, inak sa tam k morčaťu nedostane Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: