Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

OCHRANA TULENOV-dolezite!!!
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> OFF TOPIC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pipa
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 02.10.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Feb. 2009 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

zuzka Napísal:
mna aj tak najviac dojal clanok co som dnes citala na inernete,kde nejaky asi sedemrocný chlapec uýral male steniatko............
kam tento sve speje,ked už male deti robia taketo veci?
aketo videa ani pozerat nemozem,mne staci ked o tom citam. Crying or Very sad

ja som videla take videa tiez.. a nebolo mi to vobec jedno.. dokonca som dala peticiu proti jednemu umelcovi.. lebo co som s clanku pochopil tak nasiel na ulici psika a pouzil ho ako zozaujmenie jeho vystavi zaviazal mu nohy ako na krizi a vseci ludia s toho mali zabavu a nehali ho tam az kym nezomrel od hladu..Keby som toho chlapa dostala pod ruky.. tak by mal problemy.. aj napriek tomu ze som od neho o kopu mladsia.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Embarassed

je hrozne co ludia v dnesnej dobe robia.. este o 3 roky dozadu som sa dostala na novu skolu a prve co som sa dopocula ze spoluziaci su kupili potkana v zverimexe dali ho sacku a podpalili ho.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

To Hena9 : ja mam tiez rada kone a vsetko okolo nich a je to hrozne.. ja by som nedokazala zabit myslim nic zive teda okrem mucha komarov Laughing Twisted Evil Crying or Very sad Twisted Evil Twisted Evil
Evil or Very Mad Evil or Very Mad

°°•moje lásky •°°
† ♥Lesanka♥ † ,♥Kami♥,♥Vickey♥ a ♥Nessie♥

http://picasaweb.google.sk/Pipendorka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lenka6
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.03.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Feb. 2009 22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

pipa ..ja dokonca nezabijam ani musky ani komare a uz vobec ne pavuky, este ked su vo vani, tak ich radsej vyhodim vonku, ako utopit...kazdy zivot sa ceni, ci uz je pre teba skodlivy alebo ne Rolling Eyes
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Feb. 2009 22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľudstvo je hrozne kruté, tiež často rozmýšlam ako pomôcť. Už asi rok som mala hrozné nutkanie zobrať si psíka z útulku ešte ku Kume. Stále som chodila na útulkáčske stránky a snažila sa manželovi jemno zdeliť túto moju úchylku. Nakoniec som našla jednu veľkú výzvu na týraných husky v Čechách. Rozhodla som sa skoro hneď aj keď sme nemali doma nič nachystané na ďalší prírastok. S kamoškou sme si išli pre dve husky do Českého Krumlova. Bol to hrozný pohľad na tie vystresované a utýrané dušičky a vychudnuté tielka. Ani sme neváhali a zobrali sme si Nukku. Nič neľutujem aj keď zo začiatku sme mali dosť starostí (Kuma s Nukkou sa tĺkli). Teraz spávam kľudnejšie a som rada, že som mohla aspoň malou kvapôčkou prispieť k záchrane aspoň jedného zvieracieho života. Myslím ale, že sa to neskončilo a že časom možno pribudne ďalšie nádnerné a nevinné stvorenie (muž ma potom asi pošle liečiť sa)
Takže, netreba nič vzdávať, netreba si hovoriť, že sama nič nemôžem. Čím viacej sa nazberá dobrých ľudí, tým viacej spolu dokážu. Viem, že vrchnosť sveta takéto "banality" nezaujímajú a len my obyčajný prostý ľudia môžeme niečo podniknúť. Treba sa o to pokúsiť.
Vždy keď pozerám nejaké video o týraní zvierat, zdá sa mi že ma to posilňuje.
Návrat hore
lenka6
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Feb. 2009 22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tak niki, to si urobila veelmi dobry skutok, je to velke plus pre teba aj pre havinka....a o tych skutkoch to mas pravdu aj malilinky napad a sucit dokaze zachranit zivoty tychto psikov,atd.
nam dnes odysli dva psiky- gulka a cecilka...uz ich asi nikdy neuvidiime, jednoducho vadili ocovi, a ked som prisla domov uz nam ostal len jeden... Crying or Very sad

a s tym pomahanim v utulkoch som raz videla inzerat ze ci sa nenajde dobra dusa a neprinesie granulky, ryzu alebo cestoviny, tak mi vnuklo napad. raz alebo dva krad do mesiaca, zobrat kamosky, poskladat sa a nakupit nieco, odniest to tam...a aspon budeme vediet ze sme urobili nieco uzitocne Wink
Návrat hore
Pipa
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 02.10.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Feb. 2009 22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som chodievala do utulku vencit teda ked nic viac som nemohla.. Embarassed nemam na to financie.. a boli tam hrozne neochotny ludia.. ta baba trepla ze nema voditka a mala ich tam kopy.. hnusna zakomplexovana koza.. (pardon) ale naco si pytaju pomoc a pod ked sa potom takto spravaju ? Exclamation Question Evil or Very Mad Mad

°°•moje lásky •°°
† ♥Lesanka♥ † ,♥Kami♥,♥Vickey♥ a ♥Nessie♥

http://picasaweb.google.sk/Pipendorka
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 27.Feb. 2009 9:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pipa to máš pravdu, už som počula o nepríjemných ľuďoch v útulkoch. Ale nie všetky babizne sú také. Ja som zatiaľ dala nejaké matrace a granule len do dvoch útulkov. Viem, že je to málo ale aspoň dačo.
Návrat hore
Alena
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 05.10.2008

PríspevokZaslal: Piatok 27.Feb. 2009 13:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To co tu piseteje je nieco strasne a to s tym umelcom to co ma znamenat?Ved to je trestne,tak to nechapem teda Shocked ....a to kto bol,co bol a ako to,ze niekto povolil taku vystavu a este sa na to chodili pozerat! Nejak sa mi tomu nechce verit a kedy to bolo?

Návrat hore
lenka6
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 12.Mar. 2009 23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

taaakze vam zasielam dalsie oznamy zo SZ, kto by sa rad zapojil moooze, my (košice) uz na tom pracujeme, a kazda pomoc sa ziijde. Wink
Milí dobrovoľníci,

mnohí ste sa aktívne zapojili do kampane na ochranu tuleňov prostredníctvom petícií a listov ministrovi ŽP a europoslancom - ďakujeme. Keďže sa blíži dátum, kedy Európsky parlament bude rokovať o zákaze obchodu s výrobkami z tuleňov bez výnimiek, rozhodli sme sa s vašou pomocou verejne vyjadriť nesúhlas s postojom kanadskej vlády a zasadiť sa o prijatie celoeurópskeho zákazu dovozu a predaja výrobkov z tuleňov.
Pozývame Vás na verejné zhromaždenie, ktoré sa bude konať v piatok 13. 3. 2009 o 15:30 na námestí SNP v Bratislave, a na ktorom:

budeme informovať verejnosť o krutosti voči tuleňom prostredníctvom infostánku, letákov a videoprojekcie
budeme podpisovať petície za prijatie celoeurópskeho zákazu dovozu a predaja výrobkov z tuleňov, ktoré odovzdáme ministrovi ŽP, našim Europoslancom a európskemu komisárovi Jánovi Figeľovi
v závere sa z nám. SNP všetci presunieme pred Ministerstvo ŽP, kde odovzdáme ministrovi Jánovi Chrbetovi symbolického plyšového tuleňa a opäť ho požiadame o podporu zákazu obchodovania so všetkými výrobkami z tuleňov v celej EÚ. Očakávame aj účasť známej osobnosti.
Jedná sa o spoločnú akciu slovenskej a českej Svobody Zvířat - v tento istý deň sa bude konať podobné zhromaždenie aj v Prahe.
Budeme potrebovať niekoľko dobrovoľníkov, ktorí budú rozdávať letáky okoloidúcim; prihlásiť sa môžte odpoveďou na tento mail (prosím uveďte aj svoje telefónne číslo, aby sme sa vedeli čo najrýchlejšie dohodnúť). Petície, ktoré sa budú na mieste dávať podpisovať zúčastneným a okoloidúcim, vám posielam aj v prílohe tohto mailu. Ak môžte, vytlačte si ich a dajte popodpisovať ľuďom vo vašom okolí. Odovzdať ich potom môžte priamo na akcii alebo poslať poštou na adresu: Sloboda Zvierat, Mlynske Nivy 37, 82109 Bratislava.

Príďte aj vy vyjadriť svoj nesúhlas so zbytočným utrpením!

Teraz pár ďalších bodov s prosbou o vašu pomoc:
Svoboda Zvířat zverejnila na svojej stránke e-petíciu, prostredníctvom ktorej aj vy možte opätovne vyzvať Europoslancov (tentokrát českých), aby podporili úplný zákaz komerčného lovu tuleňov (Klik sem - každý podpis sa rozpošle všetkým českym europoslancom).
Bolo by dobré, aby sme upriamili na lov tuleňov aj pozornosť médií, ktoré často môžu svojou činnosťou zaktivizovať širšiu verejnosť, a následne aj zákonodarcov. Ak by ste chceli pomôcť touto cestou, napíšte mail alebo list novinám a televíziám s otázkou, či budú informovať o love tuleňov (niekoľko kontaktov: noviny@joj.sk, tipy@ta3.com, spravodajstvo@markiza.sk, spravodajstvo@rozhlas.sk, redakcia@novycas.sk, plusjedenden@pluskari.sk, pravda@pravda.sk, redakcia@sme.sk, plus7dni@7plus.sk, domred@tasr.sk, sita@sita.sk, ctk@ctk.cz, tvba@tvba.sk, spravy@stv.sk)
Na záver mám pre vás potešujúcu správu. Medzi kanadskými politikmi sa našla prvá lastovička, ktorá otvorene podporila zákaz komerčného lovu tuleňov. 3.3. predstavil senátor Mac Harb návrh zákona, ktorý by ukončil komerčný lov týchto krásnych zvierat. Návrh je úpravou existujúcej legislatívy o love v Kanadských vodách a povoľuje lov tuleňov iba Inuitom - pôvodným obyvateľom predmetných kanadských provincií. Svetové organizácie na ochranu zvierat dúfajú, že tento návrh v Kanade vyvolá celospoločenskú debatu, ktorá by premenila prianie väčšiny Kanaďanov aj svetovej verejnosti ukončiť tento krutý lov v platnú legislatívu na ochranu tuleňov. Správu si môžte prečítať tu.

Zatiaľ však krutému lovu, ktorý sa v Kanade o pár týždňov opäť začne, nič nestojí v ceste a pomoc každého z nás je stále preveľmi potrebná. Tulene a my budeme vďační za každý ďalší podpis a každý ďalší mail. Kľudne pošlite tento mail aj svojim známym (spolužiakom, kolegom), ak máte pocit, že by ich to mohlo osloviť.

Vopred vám ďakujeme za všetku vašu pomoc. Vidíme sa v piatok! Smile

Petra
0904 276 619

tu su prilohy: peticie:

http://www.subory.sk/download/268022/Peticia.Figel.doc
http://www.subory.sk/download/268024/Peticia.MEPs.doc
http://www.subory.sk/download/268026/Peticia.MINISTER.ZP.doc
Návrat hore
lenka6
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 18.Mar. 2009 23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

preposialam dalsi mailik od SZ, a nebolo by naskodu, keby sa nejake dobre dusicky podpisali a podpirili tuto myslienku... Wink

Zdravím vás milí dobrovoľníci,

verejná akcia na podporu tuleňov je za nami, srdečná vďaka všetkým, ktorí sa zúčastnili ako dobrovoľníci, spoluzhromaždenci, alebo prišli podpísať petíciu. Na našej stránke si môžte pozrieť minigalériu z akcie, SME o akcii informovalo tu.

Už 1.4. sa bude v Bruseli rozhodovať, či budeme mat na ďalšie desaťročia deravý zákon, ktory tuleňom nepomôže, alebo konečne aj Európa schváli legislatívu, ktorá ich skutočne ochráni (ako je tomu napr. v USA). Už máme preto iba pár dní, aby sme presvedčili čo najviac svojich volených zástupcov o tom, že slováci - európania kožušiny z tuleních mláďat nepotrebujú a požiadali ich, aby zahlasovali za úplný zákaz obchodovania s tuleními výrobkami v EÚ. Keďže o zákaze sa bude rokovať na viacerých úrovniach, je potrebný "útok" na všetkých relevantných frontoch. Vaša pomoc v posielaní listov a podpisovaní petícií je neoceniteľná - vy ste tá verejnosť, ktorej záujem môže zachrániť tulene pred krutým a zbytočným lovom. Preto by sme vás chceli ešte raz poprosiť o vašu podporu nasledovnými spôsobmi.
Všetky tri petície, pod ktoré sme zbierali podpisy na piatkovom zhromaždení, sme zavesili aj SEM; môžte si ich stiahnuť, vytlačiť a dať podpísať ľuďom vo vašom okolí. Potom ich stačí poslať na adresu SLOBODA ZVIERAT, Mlynské Nivy 37, 821 09 Bratislava.
Na changenete ** je opäť možné požiadať ministra ŽP Chrbeta, aby podporil úplný zákaz obchodu s tuleními výrobkami v EÚ.
Naši českí partneri zo Svobody zvířat zriadili na svojej web stránke jednoduchý spôsob posielania e-mailov všetkým českým eurposlancom. Aj vy ich môžete TU* vyzvať, aby pri hlasovaní podporili úplný zákaz, bez výnimiek. Hlas každého eurposlanca bude dôležitý a preto aj každý váš hlas europoslancovi (hoci aj českému) bude dôležitý tiež.

Nakoniec info o rozhodnutiach výborov EP: Okrem výboru pre vnútorny trh, ktorý schválil úplny zákaz, úplný zákaz tiež schválil výbor pre životné prostredie. Výbor pre medzinárodný obchod sa nevedel dohodnúť na jednotnom stanovisku. A výbor pre poľnohospodárstvo schválil výnimky pre "humánne zabíjanie". Takže zatiaľ 2:1,5 pre nás :=)

Ďakujeme za vašu podporu a držme si palce, aby nám apríl priniesol dobré správy pre tulene.

Majte sa krásne

Petra

PS: krátke zhrnutie toho, čo všetko ste vy, naši dobrovoľníci, svojimi podpismi už pre tulene spravili:

V rámci kampane na dosiahnutie zmeny postoja Ministerstva Životného prostredia SR k otázke ochrany tuleňov ste posielali listy:
1. štátnemu tajomníkovi Jaroslavovi Jadušovi,
2. vedúcemu odboru ochrany prírody MŽP Ladislavovi Ambróšovi,
3. ministrovi ŽP Jánovi Chrbetovi.

Ďalej
4. ste oslovili Europoslancov, ktorí v Európskom Parlamente budú mať možnosť priamo zahlasovať za úplný zákaz
5. a podpisovali petíciu adresovanú komisárovi Figeľovi (Európska komisia je jedným z "bojísk" o úplný zákaz)

Ďakujeme.

*http://www.protisrsti.cz/zachrante-tulene/poslat-protestni-formular.htm
**http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=404615
Návrat hore
lenka6
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 18.Mar. 2009 23:52    Predmet: Odpovedať s citátom

este je tu jedna zaujimava...peticia, zato aby sa nerubali stromi v Košiciach-Barci.
Je to hroozne, jeden krasny cisty park, dokonca chraneny, som tam studovala 4roky, denne skrz neho, a oni to tam cu zrusit.. Crying or Very sad Crying or Very sad
Je to tam kraasne, tak kto ma zajem, moze podporit protest...budem rada Exclamation Rolling Eyes
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> OFF TOPIC Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

Prejdi na: