Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ferdinko a Kikinka & Fredánek a Jessienka
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 13.03.2009

PríspevokZaslal: Streda 25.Mar. 2009 19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tak Laughing má ich totálne obžužlané,ale úplne čistučké ,narozdiel od Kikinky,ktorej ich nemá kto čistiť Wink ...ona si normálne chytí jeho hlavičku aj drápkami,ale to sa Ferdík naštve a potom je z toho bitka Laughing Laughing

Naposledy upravil adina dňa Utorok 31.Mar. 2009 14:08, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 30.Mar. 2009 13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No dnes sme boli s Kikinkou na injekcii na ukončenie ruje( konkrétne dostala Pregnyl a ešte jej pichla aj antibiotiká). Kikinka sa na výlet autom strašne tešila,stále sa pozerala z prepravky von oknom...,ale samozrejme ma musela mať stále na očiach. Po ceste ma zastavili policajti a musela som aj vystúpiť ...no to bola docela kovbojka .Normálne sme sa nasmiali aj s tými policajtmi,lebo moja freťulka vyvádzala,ako keby ma chceli ukradnúť Laughing Laughing Laughing No keď som znovu nasadla do auta ,tak sa ukludnila ,ale takmer ma už nespustila z očí Wink Bola strašne zlatá,ako malé dieťatko. Razz Razz .No a ďalšia kovbojka nastala v ordinácii,teda vlasne už v čakárni.Najprv bola v pohode.Dala som si ju na vodítko,aby si trochu pobehala,ale strašne sa mi driapala hore na ruky,až si tam aj sama pekne po rifliach hore vyliezla a to už bola pokojná. Pekne z výšky si pozorovala ľudí aj zvieratká ,čo prichádzali do čakárne a tvárila sa ako hrdinka. Lenže keď sa otvorili dvere do ordinácie a pani doktorka nás pozvala ďalej,tak mi bosorka tak rýchlo vliezla pod bundu a dokonca aj pod tričko,že som vôbec nestihla zareagovať. Musela som ju nasilu vydolovať aj ma riadne poškrabala. Twisted Evil Hrdinka bola fuč! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Myslím,že aj ľudia v čakárni sa celkom pobavili . Rolling Eyes Wink
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 03.Apr. 2009 22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No v dnešný deň budeme oslavovať druhé narodeniny.Stali sme sa totiž registrovanými freťulami,takže už existujeme aj inde ,než len v srdiečkach našich páníčkov Wink Laughing Laughing Laughing http://fretka.kom.cz/main/registr.php?fretka=1940 http://fretka.kom.cz/main/registr.php?fretka=1941
...len tam musím poslať nejakú peknú fotečku,aby ste videli aký som chlap...." jsem malej, ale šikovnej!" Vážim síce iba 1,20kg,ale vo vystrájaní mi to vôbec neprekáža,skôr dávam paničke aj Kikinke ešte viac zabrať! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Baby na mňa proste nemajú!! Laughing
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.03.2008

PríspevokZaslal: Piatok 03.Apr. 2009 22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

jeej, tak vsecko najpeknejsie k narodkaaaaaam. t.zn. ze male potvorky dostanu aj volake maskrty??? Wink
inaac pjekne fotecky na stranke maas..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Sobota 04.Apr. 2009 21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujemeeeee Laughing Laughing Laughing A dúfam,že sa mi čo najkôr podarí doplniť ďalšie. Wink Keď má človek fretulky,tak akosi má stále čo fotiť. A j keď veľakrát nestíham ,kým chytím foťák,už je to fuč Wink Wink Wink No a maškrty samozrejme dostali,lenže chúďatko Ferdík si ich zatiaĺ moc neužíva,lebo mu nastali krušné dni.Neviem ,či má konkrétne ECE ,ale má hnusnú zelenú slizovitú hnačku ,takže som s ním bola včera u veta( poslednú dobu sme tam akosi často!) a má ATB a samozrejme aj diétu,takže maškrtiť sa nemôže Twisted Evil A akoby to nestačilo ešte som ich musela od seba oddeliť ,čo oni vôbec nechcú pochopiť a stále sa dožadujú toho,aby mohli byť spolu,hlavne Kikinka ,ktorá je väčšinu dňa navolno a Ferdík zase prespí celý deň v druhej klietke,ktorú som si musela kúpiť minulý rok ,ked sme mali miminká.Ešte že ju máme.Dúfam,že mu to čo najkôr prejde. Vôbec mi nechce papať,ba dokonca ani piť! Musím mu dávať každých pár minút piť striekačkou,no a na to sa strašne jeduje a prská.Potvorka jedna malá!!! Rolling Eyes A jesť mu dávam len tak z prsta aj to spapá len tak trošičku,aby sa nepovedalo. Twisted Evil
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.04.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 05.Apr. 2009 17:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď nechce papať, kúp Convalescence support. Je to prášok, z ktorého sa zarába kašička. Nám to postavilo vyslabnutého fretiaka na nohy, lebo tiež nechcel papať pri ECE. Držíme palčeky, aby ste sa rýchlo vyzdraveli.
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Nedeľa 05.Apr. 2009 20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujeme za prianie i za radu. Určite si to zoženiem,čo najskôr Rolling Eyes Už mi chýba ten môj malý šibal.Teraz je stále len taký unavený a ospalý,chúďatko moje Crying or Very sad
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 05.Apr. 2009 20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

adina, pokiaľ by si chcela freťáčka vyšetriť na ECE, tak len na VFÚ Brno.
Ak môžem navrhnúť, tak dávať freťáčkovi Plerasan V a dlhodobo, je to na podporu imunity, na prírodnej báze.
Návrat hore
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Nedeľa 05.Apr. 2009 21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana ,tiež som si hovorila,že by som mu mala začať niečo dávať,lebo poslednú dobu je stále nejako chorý a na antibiotikách. Asi by som mu mala podporiť tú jeho pošramotenú imunitu,lebo bude chúďatko stále na nejakých liekoch. Ono sa to ale ukáže asi až po dlhšej dobe užívania ,však? Dúfam,že to aspoň trošku chutí,lebo teraz sa na mňa stále hnevá ,keď mu dávam striekačkou atb ,samozrejme zmiešané s vodou. Keď som mu to dala do misky,tak sa toho ani nedotkol a radšej nepil. Už mám celé ruky doškrabané,čo sa tak strašne tomu bráni.
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 05.Apr. 2009 21:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Adina, prvé 3-4 dni som musele dávať freťákovi Plerasan V nasilu zo striekačky, potom už vyslovene čakal, kedy mu ho dám. Plerasan V na podporu imunity si dovolím doporučiť...môj freťák ho dostáva denne (preventivne) už druhý rok, nikdy nebol chorý (virozy), i keď bol diagnostikovaný ako prenašač ECE nikdy nemal problémy, bez problémov zvládol 2 chirurgické zákroky (odstránenie cýst na prirodzení a kastráciu)
Podávanie Plerasanu V ale nemá jednorazový účinok, je treba ho podávať dlhodobo.
http://www.pleuran.sk/index.php?s=37&lg=1&art=37&PHPSESSID=d0c029794c8b3be1e9699a501860f56d
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Ďalší
Strana 3 z 33

Prejdi na: