Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ferdinko a Kikinka & Fredánek a Jessienka
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 31, 32, 33

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 13.03.2009

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Júl. 2012 16:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje zlatíčko ..tak strašne mi chýba Crying or Very sad

Už ste sa niekedy stretli s Leptospirózou u fretky ? Takéto podozrenie má momentálne naša vetka a všetky príznaky ,ktoré Ferdinko mal tomu nasvedčujú Sad
Bohužial Kikinka má podobné príznaky ,len to je u nej o čosi pomalšie a začalo to trošičku neskôr ...

Som z toho na nervy ! Mohla to doniesť aj nová malá fretka ? Alebo skôr pes ?
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Júl. 2012 18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

je mi to moc líto, nějak nás potvory opouští Crying or Very sad

pokud vím, tak leptospirozu přenáší především hlodavci - myši, potkani a podobní, nakazit se dá jak přímým stykem - ulovením, zakousnutím, sežráním, tak i nepřímo, třeba kontaktem s močí infikovanýho zvířete, pokud je nová fretka z domácího prostředí, spíš bych to viděla na psa, který se ven dostane daleko častěji, ale zas příznaky by se asi projevili i u něho. jinak leptospiroza je snad přenosná i na lidi, tak pozor..

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 26.Júl. 2012 19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

S tou leptospirozou ma to dosť zaskočilo. Mám fretky vonku a v poslednej dobe k nim chodia myši. Posledné tri dni tam žiadna nebola, dávame na noc schlopce a fretky sú potom v oddelenej časti voliéry. Snažíme sa ich aspoň takto vychytať.
Leptospiroza je prenosná na človeka.
Paji, očkujú sa psy na leptosp. v CZ? Ak je pes zaočkovaný, môže leptospirozu preniesť trebárs na fretky?

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Piatok 27.Júl. 2012 0:38    Predmet: Odpovedať s citátom

většina kombinovaných vakcín složku L nebo lepto obsahuje, takže teoreticky by se psi proti ní očkovat měli
co jsem tak četla, pak je možný, že u některých zvířat (psů), se nemusí vůbec projevit, jiní během 5-9ti dnů umírají, takže přenos by asi možný byl

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 27.Júl. 2012 14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kikinka zomrela dnes,2 dni po Ferdinkovi Crying or Very sad Mala tie isté príznaky a všetko smeruje k leptospiróze ....
Trápili sa až do samého konca ,srdiečka moje Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 27.Júl. 2012 15:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Adina: už som písala na fb. Nemozem tomu verit ... prosím ta, ked nazbieraš síl. Napíšeš ako presne sa ich choroba prejavovala? Viem, že leptospiri sa dajú zistiť z krvi alebo v aglutinačnej reakcii (googlila som) robili sa im nejake testy?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 27.Júl. 2012 17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Heni ,teraz len v heslách ...zvracanie ,hnačka ,horúčka ,nepapali ,nepili sami ...všetko som dávala striekačkou (hrozne moc schudli ,hlavne Ferdinko )...slabosť v nožičkách -prestali chodiť a myslím ,že ich bolelo telíčko (svalstvo)..tak zvláštne naťahovali nožičky Crying or Very sad pokyvovali divne hlavičkou a naťahovali ju ..tiež ako keby ich bolela ..ďalej prestala fungovať pečeň a nakoniec zlyhali obličky ( krv v moči,farba na pásiku bola najzelenšia aká len mohla byť v porovnaní so vzorkovníkom Sad ).......tesne pred... u oboch nastalo divné dýchanie ,fŕkali cez noštek soplík ,takže asi pľúcka .....na testy už nebol čas ,doktorka toto podozrenie získala až keď Ferdinkovi zlyhali obličky ,ale to už šlo strašne rychlo Crying or Very sad a tie testy vraj trvajú dosť dlho ...Kikinka bola na tom o malilinko lepšie ,ale nabralo to rýchly spád po tom ,čo stále nevedela nájsť svojho miláčika Sad

Bolí už len to ,ako toto píšem ,cez slzy nevidím ,ale chcem to napísať ako varovanie ...aby sa to nestalo niekomu inému ....neviem ako sa zmierim s tým ,že do samého konca sa trápili s hnusnými ihlami ..to je posledné ,čo zažili Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Naposledy upravil adina dňa Nedeľa 29.Júl. 2012 13:29, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Piatok 27.Júl. 2012 23:19    Predmet: kikinka Odpovedať s citátom

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Tomu sa neda uverit. Je mi to nesmierne luto.
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Sobota 28.Júl. 2012 11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Adi, viem, ze neexistuju slova, ktore by ti dodali sil, ale som v mysli s tebou! Drz sa!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat hore
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Sobota 28.Júl. 2012 16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem Crying or Very sad
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
Strana 33 z 33

Prejdi na: