Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

strihanie drápkov
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 10.Máj. 2009 21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Známej sa prave stalo, že si jej fretiak odtrhol pazurik, veľmi mu to krvacalo, postupne sa to ustaluje, ale ešte stále krvička tečie.

Ked sa mu to stalo tak sa od bolesti aj pokakal Sad ...a vraj je nekludny, asi ho to boli.

Upokojila som ju, že z vlásočnice (alebo žilky??) nevykrvaca, len fakt nemam skusenosti, či pazurik, teda to čo tam ostalo nejak zabaliť, zastriekat,alebo čo dalej, má niekto nejaké napady?

Momentalne nevie utekat na pohotovost.... Rolling Eyes

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Nedeľa 10.Máj. 2009 22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

nám sa tiež niečo podobné stalo. odtrhnutý skoro celý pazúrik.
ja som to zbadala, až ked mala krv zaschnutú. tak som jej len ten visiaci zbytok pazúrika opatrne odstrihla, aby si to niekam nezachytila a zas nezačalo krvácať. ranku som jej očistila a dala na to betadinu. ničím som to nezakryla, nechala som to na ,,vzduchu,, nejaký čas na tú nožičku našľapovala opatrne, asi ju to bolelo.
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 10.Máj. 2009 22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som to desinfikovala Betadynou a sa pokúsila zastaviť krvácanie, mám doma taký prípravok, vyzerá to ako pomáda na pery, zolá sa to "zastavovač krvácania", napr. po holení. Ale doteraz som toto riešiť nemusela, takže rada len teoretická.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Piatok 12.Feb. 2010 15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

prerastené pazúriky.
máte niekto skúsenosť s prerastenými pazúrikmi.
mám doma fretičku s týmto problémom. aj po ostrihaní stále divne moc opatrne našlapuje na nožičky. upraví sa chôdza časom? asi si musí zvyknúť na to, že jej tam už nič nezavadzia??
Dodi
Člen SKCHF

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 12.Feb. 2010 16:19    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Může mít ty prstíky deformované, tím, jak měly drápky dlouhé. Jestli se upraví chůze, to nevím, ale deformované prsty si myslím, že zůstanou.
Emka
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 24.01.2009

PríspevokZaslal: Piatok 12.Feb. 2010 17:16    Predmet: Odpovedať s citátom

aj nessie sa odtrhol pazurik vyčistili sme to peroxidom vodíka .. a potom sa jej to zahojilo a narastol jej nový nechtík
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubino
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 13.08.2009

PríspevokZaslal: Streda 28.Júl. 2010 12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

ja osm svojej fretke ešte nestrihal pazúriky a nezdá sa mi že by boli väčšie, ona každý deň vonku niečo hrabe, v klietke aj vo voliére ma konár takže ked chce ísť vyššie a nižšie tak sa zadrapuje do dreva, no myslím si že jej to obrusuje drápky. Ale ak je to nutné nieje problém jej to ostrihať... len aby potom nemala problém s tým lezením
Návrat hore
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Nedeľa 19.Máj. 2013 22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte, prave sa nam stala nehoda...fretka skakala z klietky ako vzdy, len hlasno zakvokala, ale len kratko, a bezala dalej, tak som to nejak neriesila, ze asi zle dopadla. Sla som po cosi do kuchyne, vratim sa, a cela dlazka od krvi!

Vyzera to tak, ze si odtrhla komplet pazurik, nenecha sa ti velmi pozriet, ale vidim tam len dierku :-/
Volala som na pohotovost, ale medzitym jej to prestalo krvacat, tak sme ani nesli.

Treba s tym zajtra niekam podla vas zajst? Uz si lahla spinkat, nekrvaca to, len sa bojim, ako sa to bude dalej vyvijat, ci nehrozi, ze jej to nejak zacne zarastat alebo co...
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Máj. 2013 11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ti poradit, ci ist k vetovi, ale ja by som urcite isla. Aspon pre svoj klud. Ja na vychod z klietky pouzivam kus hrubsej latky. Prehodim to cez otvorene dvierka, aby sa nestala nehoda. Fretakovi ked bol maly sa tam zachytaval pipik. Bez tej handry ani von nechcu ist, co si na nu zvykli. Wink
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Máj. 2013 17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Edi: ja by som to neriešila, u nás už nechtíkov poodpadávalo.... len to kontroluj ak by sa to zapalovalo. Bolo by vhodné jej to trošku zo začiatu dezinfikovať zriedeným roztokom betadine. Ale prstík bude citlivý, tak opatrne len prikladat vat. tampon alebo nakvapkať.

Je možné, že jej vyrastie hrubší nechtík, možno trošku krivší, tak sa potom nezlakni.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

Prejdi na: