Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Postrehy o fretkach
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 18.05.2009

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Máj. 2009 17:47    Predmet: Postrehy o fretkach Odpovedať s citátom

V tejto teme chcem napisat co som si vsetko vsimol odkedy mam fretiacika a bol by som vdacny za Vase nazory a skusenosti, ktore mate a podelite sa o ne - vdaka Very Happy[/b]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Máj. 2009 17:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem napisat, ze nepatrim k najskusenejsim chovatelom fretiek [fretiacika mam len kratko], ale uz som choval rozne zvieratka ale fretka sa mi lubi zo vsetkych najviac Very Happy a to mam mladatko 4 mesacneho samceka Montyho. Chcem napisat par postrehov a uvital by som moznost si precitat par rad od skusenejsich chovatelov na moje problemy alebo na veci , ktore mozu nastat pri dalsom chove fretky.
Návrat hore
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Máj. 2009 18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna fretka nestoji viac cloveka ako pes ci macka, ba dokonca by som povedal ze menej. Co som si vsimol tak zaklad je jeho byvanie - poriadne pekna voliera nech sa v nej citi dobre...co je podla mna asi aj najdrahsia polozka na fretke... ja to mam zariadene tak, ze mam pre neho vycelenenu aj celu izbu, ktora je dost priestranna, do ostatnej casti bytu moze len na rukach Smile
Najdolezitejsie co treba si myslim, ze je trpezlivost a spravne ju vychovavat. Cital som niekde, ze fretka ak neposlucha treba dat frcky do nosika ale podla mna je to hlupost lebo to berie nie ako trest ale skor ako drazdenie a snazi sa utocit aspon ta moja ale ked urobi nieco zle a suchnem mu po zadku taku, ze to chudacik aj citi tak uz to dalej nerobi...a co sa tyka frciek tak potom mi kycha a drazdi ho nostek a bal by som sa aby som mu nenarusil trebars cuch...
Myslim si, ze zalezi aj na stasti ci sluzi zdravicko fretke a pod. potom netreba tolko veterinara a zbytocne naklady ale co uz zivot je niekedy taky...ja by som mojho Montyho kastrovat nedal len ak by to bolo uz neznesitelne co by vyvadzal... ja som dost trplezlivy, niekedy ma sice hneva, ze to neda tam kde ma ale pred zachod a musim mu ich cistit niekedy aj 2 x do dna...[a to ma 2 zachodiky] niekde som cital, ze fretky sa neprejedaju ale mne sa zda, ze ten moj papa za troch hehe a stale dzamka [ davam mu roznorodu stravu , na obed ma vzdy masko a striedam od kuracieho cez hydinove a rybacie, ide sa uplne zblaznit za macacim mlieckom, pastekou a pod. tiez davam ovocie a pod zeleninu aby mal vitaminky a na ranajky a veceru mu davam granule aby nemal zase moc riedke vylucky, raz mi chudak hnackoval lebo sa dostal k rozkom a zub. paste hech mi povytahoval z ruksaka ... a super mi pomohli babany Smile , predtym ako som ho nemal som cital, ze fretocky dlho spia co je pravda ale snazi sa mi prisposobovat a ked som na byte tak sa chce so mnou hrat, najviac sa s nim vyblazni asi moja priatelka a to ho predtym nechcela Smile takze len v klude chcite fretky okolie si ich oblubi Very Happy za celu dobu co mam Montyho ma este ani raz neposkriabal nieto silno uhryzol zato priatelku minule az do krvi ale to kusok urobila chybu...ale niekedy zakusne viac ako ma vtedy dostane po zadku cim silnejsie kusne tym viac po zadocku schyta a zabera mi to. Co mi najviac tak vadi je, ze strasne sa mota pod mohy a ja som dost velky a tazky musim si davat pozor ale uz som ho dlho neprisliapol Very Happy a dalej sa snazi hryzt ponozky a je v tom dost neoblomny niekedy ho necham ale akonahle zacne namiesto jazycka pouzivat zubky ujde sa mu po zadku a potom ho to prestane bavit a najde si nieco ine Smile kazdu vec co necham v izbe nechtiac pohodenu si vsimne cize viacej upratujem ako kedysi a taktiez skor vstavam haha
Kupem ho specialnym samponikom pre fretky a uz si aj zvykol ale neznasa cesanie haha. Mne nesmrdi kupem ho asi raz za 5 az 7 dni ak sa obcika tak ho umyjem len vodou lebo mi chodi do postele a tam ho zacikaneho nechcem... Vela ludi mi povedalo, ze fretka smrdi menej ako pes... Je dost tichy a vsade lezie tak izba musi byt dobre zabezpecena... len by som rad uvital ak by mi niekto poradil, ako ho naucim prist na meno? - musim pouzivat odmenu? Alebo ako ho naucit aby daval do 2 zachodikov co ma a aby nevyhladaval ine, ak som v izbe stale dava do zachodika a ak v nej nie som tak niekedy da inde... je mi to take zvlastne Smile
Návrat hore
Anubis
Člen SKCHF

Založený: 02.04.2009

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Máj. 2009 18:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj!
to je super, ze mas taky zaujem o sledovanie spravania fretiek, ale podla mna, to, co si tu zacal pisat patri skor do dennika, nez zakladat novu temu. vsetky otazky, ktore si tu dal, su uz rozobrate v roznych temach, staci pohladat. vela zdaru a pevne nervy pri vychove!
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Máj. 2009 19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No zajimave nazory Smile

Hlavne to s tou kastraci, jsem se celkem pobavila.. Myslim, ze az poznas co je rije, zmenis nazor - kort, kdyz se i ptas, jak ho naucit chodit dobre na zachod Smile

Kolik ten prcek vazi, ze si myslis, ze se prejida? Smile hledala jsem nejake vahy, tak tady je jedna: samecek 1,3kg - 13tydnu

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 22.Máj. 2009 18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

fuuuuha tak to je nejako moc nie? 1,3 kg na 13 tyzdnov ja som cital, ze dospela fretka samcek vazi okolo 2,5 kg moj ma okolo 4 mesiacov a vazi asi 800g jest mu chuti a na zachod chodi aj 4az7 krat za den na velku myslim, a papa uplne vsetko co mu dam a skor ma stravu pre fretky...no viem co znamena ruja pre psa a pod. a vela ludi napisalo ake je tazke sa starat o fretku ale podla mna je to aj tak ovela lahsie ako o psika...bol som snim teraz na hodku vonku a zaspal mi na rukach tak som snim siel domov a teraz spi ked som siel so psom tak skor vencil on mna haha a ked som prisiel domov este ma otravoval aby sme sa hrali ale zase mam dost casu na ine veci fretka je idealne zvieratko aj ked som zvedavy na tu ruju a pubertku ale chcel by som sa vyhnut kastracii ja to moc neuznavam mozno zohnam niekoho kto ma fretku samicku a dam ho pripustit mozno sa trochu ukludni ci nie? Very Happy
Návrat hore
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 22.Máj. 2009 18:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Anubis > vdaka uz som si to pozeral no kazdy radi nieco , tak poskusam - hadam zaberie v priemere tak kazdu 5 potrebu da mimo a vacsinou ak ma uz asi par krat pouzity zachodik - ako je dost velky a ma ich az dva a cistim fakt aj 2x denne a niekedy ma jeden uplne cisty a da inde no ak to urobi daam mu to ocuchat a po zadku a myslim, ze sa to lepsi aj s kusanim som tak uspel a ked som bol s nim na prechadzku tak som ho mal na velkom dvore travnatom pusteneho a chodil stale za mnou sa mi to pacilo Smile ze je si tak navykol len sa bojim ho navolno pustit kde uz nie je otvorene priestranstvo alebo zbadam psa tak ho hned beriem aj ked minule zahnal psa 4x tak vacieho ako on a to ma len 4 mesiace betar Very Happy ale inac sa vie aj pekne zahrat s mladym vlciakom ako minule sa mi to pacilo Smile
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 22.Máj. 2009 18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

No ukludní sa na chvílku, ked bude mat samičku pri sebe Cool No ked odíde, bude to ešte horsie Confused

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Cahalisy73
Anonymný

PríspevokZaslal: Nedeľa 25.Okt. 2009 18:18    Predmet: Postrehy o fretkach Odpovedať s citátom

nechcem to spravit, je to mozne, ale presne na to sluzia programy ako subdownloader a oscar a pod. Aj FPS tam nebolo doteraz, az ma nakoniec presvedcili aby som to tam dal aj ked vnutorne s tym nesuhlasim
Návrat hore
verca
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 05.10.2009

PríspevokZaslal: Nedeľa 25.Okt. 2009 19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ja som si na tanierik nakrajala uhorky a sadla som si za pocitac a hocikedy som ju zavolala a a k prisla tako som jej trocha dala:) a potom aj behalôa za mnou po izbe a dostala zase uhorku:) teraz na meno popcuva:) ale ked vie ze nic nemam tak na mne kasle:)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: