Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Monty
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 18.05.2009

PríspevokZaslal: Pondelok 25.Máj. 2009 21:53    Predmet: Monty Odpovedať s citátom

Pred mesiacom som kupil fretika - dal som mu meno Monty - odvtedy nas zivot je dost vesely Very Happy
nepatrim k najskusenejsim chovatelom fretiek preto sa stale nieco nove ucim a rad zavitam na tuto stranku po dobre rady Wink [fretiacika mam len kratko], ale uz som choval rozne zvieratka ale fretka sa mi lubi zo vsetkych najviac Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 25.Máj. 2009 21:55    Predmet: moje doterajsie skusenosti :o} Odpovedať s citátom

Podla mna fretka nestoji viac cloveka ako pes ci macka, ba dokonca by som povedal ze menej. Co som si vsimol tak zaklad je jeho byvanie - poriadne pekna voliera nech sa v nej citi dobre...co je podla mna asi aj najdrahsia polozka na fretke... ja to mam zariadene tak, ze mam pre neho vycelenenu aj celu izbu, ktora je dost priestranna, do ostatnej casti bytu moze len na rukach
Najdolezitejsie co treba si myslim, ze je trpezlivost a spravne ju vychovavat. Cital som niekde, ze fretka ak neposlucha treba dat frcky do nosika ale podla mna je to hlupost lebo to berie nie ako trest ale skor ako drazdenie a snazi sa utocit aspon ta moja ale ked urobi nieco zle a suchnem mu po zadku taku, ze to chudacik aj citi tak uz to dalej nerobi...a co sa tyka frciek tak potom mi kycha a drazdi ho nostek a bal by som sa aby som mu nenarusil trebars cuch...
Myslim si, ze zalezi aj na stasti ci sluzi zdravicko fretke a pod. potom netreba tolko veterinara a zbytocne naklady ale co uz zivot je niekedy taky...ja by som mojho Montyho kastrovat nedal len ak by to bolo uz neznesitelne co by vyvadzal... ja som dost trplezlivy, niekedy ma sice hneva, ze to neda tam kde ma ale pred zachod a musim mu ich cistit niekedy aj 2 x do dna...[a to ma 2 zachodiky] niekde som cital, ze fretky sa neprejedaju ale mne sa zda, ze ten moj papa za troch hehe a stale dzamka [ davam mu roznorodu stravu , na obed ma vzdy masko a striedam od kuracieho cez hydinove a rybacie, ide sa uplne zblaznit za macacim mlieckom, pastekou a pod. tiez davam ovocie a pod zeleninu aby mal vitaminky a na ranajky a veceru mu davam granule aby nemal zase moc riedke vylucky, raz mi chudak hnackoval lebo sa dostal k rozkom a zub. paste hech mi povytahoval z ruksaka ... a super mi pomohli babany , predtym ako som ho nemal som cital, ze fretocky dlho spia co je pravda ale snazi sa mi prisposobovat a ked som na byte tak sa chce so mnou hrat, najviac sa s nim vyblazni asi moja priatelka a to ho predtym nechcela takze len v klude chcite fretky okolie si ich oblubi za celu dobu co mam Montyho ma este ani raz neposkriabal nieto silno uhryzol zato priatelku minule az do krvi ale to kusok urobila chybu...ale niekedy zakusne viac ako ma vtedy dostane po zadku cim silnejsie kusne tym viac po zadocku schyta a zabera mi to. Co mi najviac tak vadi je, ze strasne sa mota pod mohy a ja som dost velky a tazky musim si davat pozor ale uz som ho dlho neprisliapol a dalej sa snazi hryzt ponozky a je v tom dost neoblomny niekedy ho necham ale akonahle zacne namiesto jazycka pouzivat zubky ujde sa mu po zadku a potom ho to prestane bavit a najde si nieco ine kazdu vec co necham v izbe nechtiac pohodenu si vsimne cize viacej upratujem ako kedysi a taktiez skor vstavam haha
Kupem ho specialnym samponikom pre fretky a uz si aj zvykol ale neznasa cesanie haha. Mne nesmrdi kupem ho asi raz za 5 az 7 dni ak sa obcika tak ho umyjem len vodou lebo mi chodi do postele a tam ho zacikaneho nechcem... Vela ludi mi povedalo, ze fretka smrdi menej ako pes... Je dost tichy a vsade lezie tak izba musi byt dobre zabezpecena...
Návrat hore
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.09.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 25.Máj. 2009 22:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Monty, vitaj medzi nami Smile už sa tešíme na tvoje lumpačiny Smile

K tomu kúpaniu - tak často by si ho kúpať nemal, lebo sa mu tým strašne vysušuje pokožka. Fretky by sa mali kúpať tak raz za 6-8 týždňov, pravda, niekedy je potrebné aj častejšie, keď sa zašpiní, napr. pri prechádzke.
A počkaj, keď príde do ruje, to si ešte len užiješ "srandy" Laughing Ja som dávala môjho Eda kastrovať pred 3 týždňami, tiež som dosť trpezlivý a flegmatický človek, ale čo ten predvádzal, to bolo nad moje sily - smrdel ako týždeň zdochnutý cap a k tomu ešte strašne výrazný pach moči, lebo všetko, ale naozaj všetko bolo označkované... a kúpanie? zbytočné úsilie, na druhý-tretí deň smrdel priam tak isto. A teraz mám doma voňavého plyšového medvedíka Very Happy
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 25.Máj. 2009 23:19    Predmet: Vdaka pekne :o} Odpovedať s citátom

Tak vdaka pekne za uvitanie Smile necakal som, ze niekto tak skoro napise Very Happy Ty uz zrejme fretocky chovas dlhsie ze? no vela ludi sa ich vraj v puberte a tak zbavuje ale ja to chcem brat dost zodpovedne a rozhodne to nemienim urobit mam 26 a rozhodne sa nicoho len tak nevylakam a stojim si za svojim Wink
no ja viem, ze s tym kupanim je to tak, ze ho kupem castejsie ako by som mal lebo aj to si zistujem ako casto by sa mal kupat ale ked on mi zaspava ked nie som doma v posteli a niekedy spime aj spolu haha tak musim ho kupat aspon raz tyzdenne ale chcem si zistit ci nahodou nie su nejake masticky na tu pokozku ako su pre ludi na zvlacnenie raz mal malicky take nejake male potnicky a stale sa skrabal tak som mu nato daval taku regeneracnu mast sice pre ludi ale zabrala mi a uz sa neskrabe a co som pozeral, ze mu aj zmizli tak ma to potesilo len mam kusok obavu, ze sa mu spinia uska ci tam nieco nema mu ich raz za 4 dni kvapkam special kvapkami do usi a cistim ale chcem sa dat nato pozriet veterinarovi pre istotu a ozaj sampon pouzivam special pre fretky a tam pisu , ze aj zvlacnuje pokozku ale je mozne ze ju ma kusok suchsiu no musim si s tym nejako poradit lebo nemozem ho mat dlhsie ako tyzden bez kupania...
a ma dost uz aj teraz trapi ta kastracia ja by som sa chcel tomu dost vyhnut a by som mozno mal aj rad mlade od neho casom hech Sad a som aj cital, ze vraj moze pri kastracii uhynut to by som asi dost niesol lebo by to bolo kvoli mne... hadam to nebude take zle inac rozmyslam, ze by som zaobstaral aj samicku mohla by si mi prosim poradit chcel by som adoptovat ale nie zo zverochovu ako je Montik aj ked musim povedat ze je uplny rozdiel co mam doma teraz a cim bol ked prisiel kusal od nervoch a daval kde prislo teraz nato, ze ho mam len cez mesiac je uplne super nekuse mazna sa dokonca chodi za mnou bez voditka Very Happy ked tak citam niektore prispevky tak mam doma uplny ideal ked pridem domov pride ma privitat pyta sa na ruky alebo sa chce hrat no parada Smile dost casto ho beriem uplne hocikam okolie je z neho nadsene som rad, ze ho mam.
a ozaj k tej samicke chcel by som samicku ale nie tchoroviteho vzhladu ako je Monty ale inej nech je to pestre Smile ci niekto neponuka na odkupenie alebo adoptovanie ci ako by som to mal spravne nezvat Smile prosim Ta porad mi ak mozes ja tu moc este nikoho nepoznam... Crying or Very sad a ozaj ako s Tvojou fretkou alebo fretkami? mas nejake pikosky? Smile
Miro
Návrat hore
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 13.03.2009

PríspevokZaslal: Pondelok 25.Máj. 2009 23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Mirco aj Monty!!!!!!Oboch vás tu pekne vítam Wink Dobre si sa rozhodol ,fretka je úžasné zvieratko Smile A ten nápad so samičkou ti schvaľujem....ja som si tiež k vtedy ročnému freťáčkovi tchoríkovi kúpila samičku albínku Razz No a ďalší rok sme to akosi nevystriehli a mali sme miminká ,ale nakoniec sme neľutovali Wink
A čo sa týka toho kastrovania freťáčka ,to uvidíš až časom. Prajem ti ,aby si to riešiť nemusel. Ja som si tiež najprv myslela,že môjho drobca takému riziku nevystavím,ale bohužiaľ som ho musela dať v dvoch rokoch (a tuším 3 mesiacoch vykastrovať). Okrem toho ,že nám smrdel dom tak,že sme sa museli včas neohláseným návštevám zapierať , tak sme obe freťulky museli od seba na niekoľko mesiacov oddeliť ,lebo ju stále kmásal až mala stále krvavé šrámy ,ktoré sa nestačili hojiť. Ferdíkova ruja trvala takmer pol roka ( čo je u samcov úplne bežné)...........
No a v neposlednom rade mi môj Ferdík schudol z krásnych 1850g na niečo málinko cez 1000g. Po kastrácii už bohužiaľ zostal malinký ....teraz máme 1050g. Vyzerá skôr ako samička. Embarassed Dlho som si nadávala,že som to neriešila skôr,ale tiež som sa oňho veľmi bála Sad
Takže držím ti palce a prajem veľa krásnych zážitkov s freťáčkom. Very Happy
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Utorok 26.Máj. 2009 0:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj Monty vítame ťa tu medzi nami.
čo sa týka kastrácie samcov - oni ju lepšie zvládajú ako samičky. je to jednoduchsí zákrok. ak veto nespraví chybu nemal by freťák uhynúť.
v téme zaujimavé inzeráty sú nejaké odkazy na inz. fretiek. aj teraz je na bazoši jedna fretka z Ružomberku v ponuke.
no ak chceš samičku k svojmu montymu ona bude musieť byť od neho oddelnená. samčiskovi v ruji je jedno či samička je v ruji bo nie. bude jej robiť zlotu. náš leon je už od decembra v ruji, je sám v kuchyni- no ked sa dostane k babám, len ich zdrapí za krk a ťahá kam sa podarí.
čo sa kúpania týka to ho moc často kúpaš, skús robiť väčšie prestávky medzi kúpaním takých 10dní aj viac. moje babule tiež spávajú v posteli a kúpavam ich 1x mesačne. síce sa nemajú kde zamazať, vonka chodia zriedka a ked idú len čumia z tašky.
na záver ti želáme kopec pevných nervov, on ešte príde do puberty a ruje. Wink
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.09.2008

PríspevokZaslal: Utorok 26.Máj. 2009 9:38    Predmet: Odpovedať s citátom

No ak chceš ďalšiu freťulu, tak skús pozrieť aj sem: http://www.infocenter.sk/index_inzerath.php?sectionpage=1 ... ale je to tak ako písala ambera, že keď bude Monty v ruji, tak ich budeš musieť mať oddelených, a keď nebude poruke žiadna samička, urobí si ju aj z teba Very Happy
Neboj, ani ja tu v podstate naživo nikoho nepoznám, iba jedného kamaráta Wink Ale keď potrebuješ radu, alebo sa chceš posťažovať, čo ti Monty zase vyviedol, tak tu je to pravé miesto Wink všetci sme tu rovnakí šialenci do fretiek Laughing
Ja mám doma jedného samčeka, volá sa Edo a teraz niekedy v júni bude mať 1 rok. Mám ho od augusta 2008. Bratranec si kúpil Fredyho a sesternica Doda o mesiac skôr a mne sa tieto zvieratká tak zapáčili, že aj ja som si kúpila. Ak ťa zaujíma viac o našich troch smradochoch, mrkni na náš denník Edo, Dodo a Fredy /ktorý v podstate píšem iba ja, lebo segrenka net nemá a bráchanko na takéto veci nie je Very Happy /. Mám tam aj nejaké odkazy na fotky Wink
Witch
Člen SKCHF

Založený: 11.05.2005

PríspevokZaslal: Utorok 26.Máj. 2009 10:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Vitaj medzi nami smradochmi Laughing
Fretule su uzasne zvieratka, venujem sa im uz 9 rokov.
K tym nakladom, je fakt ze je o stasti,ci budes mat fretulu chorlavejsiu, alebo nie. Ak je chora tak tam sa naklady vedia pekne splhat do zavratnych vysok, tak pre istotu sa treba pripravit aj na to.
A bez voditka by som ho radsej vonku nepustala, staci moment nejakeho zlaknutia a uz ho nemusis najst.
Tak sme zvedavy na Vase vesele historky. TAZzzz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 26.Máj. 2009 11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Monty a Mirco, vitajte na fore!!!! Tesime sa na Vase zazitky!
Dufam, ze Monty pocas ruje nebude kupany kazdy den, lebo je to zle na kozu a aj tak to nepomaha. Bud pojde z perin prec alebo sa naucis s tou vonou zit. Ono to casom aj tak nebudes citit. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MircoPoprad
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 29.Máj. 2009 1:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Adina> vdaka pekne za privitanie Smile no ten moj je mladucky este ma len ani nie 5 mesiacov a ma cez 800g nie je to malo? Teda dufam, ze ma tolko lebo nemam ani jeho vek uvedeny lebo ho nevedeli ked som si ho kupoval som bol stastny , ze ho vobec mam Smile a miminka by som aj chcel raz aspon skusit ale uvidime este nemam tu samicku ale uz mam par moznosti ako sa k nej dostat Smile
A hech s tou kastraciu sa asi zacinam zmierovat lebo kazdy kto ma fretku mi to vravel kto chova v byte hlavne Sad a to uz ako spat Ferdik nepriberie ci ako? Ten moj papa dost aj kadi tak hadam nema malo kil na svoj vek a dufam, ze Ti priberie Wink a maj sa pekne zatial Smile

Ambera> dakujem tiez za privitanie ale sa Vas tu nazbieralo co ma aj potesilo Smile
Viem, ze samicky to maju horsie s kastraciu lebo je to vnutorne ako len smik a je to Smile samicku ked budem mat by som chcel ponechat a nedavat pod noz. A vdaka pekne uz mam nejake zdroje odkial sa dostat k samicke co ma potesilo Smile mam ale dilemu tak mozno poradis ale napisem to tak aby mi mohlo poradit viac ludi cize to napisem pre vsetkych lebo mozno tento odsek akurat nikto necita okrem Teba - neviem Smile a urcite ich nechcem mat oddelenych budu mat jednu velku volieru 3 poschodovu meter a pol vysoku a tam budu Montik asi bude musiet aj tak ist pod noz ... tak bude kludny no uvidi sa a maju na hranie aj celu izbu, ktora nie je ani mala...a viem ze vela kupem ale mam sampon kde pisu, ze zvlacnuje pokozku a chcem mozno nejaky krem alebo nieco take na zvlacnenie zohnat zajtra sa popytam niekde v obchode pre zvieratka ci nieco take nemaju... ale vies ja s nim chodievam kazdy den skorovon a rad spava na mojej deke ktora je taka hunata aj teraz tam spi a rano ma chodi budit do postele takze musim ho castejsie ako je obvykle co uz... ale sledujem ci mu to nerobi nejako moc zle myslim ,ze som v tomto dost pozorny a hehe dik za prianie no viem, ze pride ale podla mna nebude divokejsi lebo aj tak je dost divoky ale je aj maznavy taky z kadeho rozku trosku sa mi paci ked v noci ked som za compom a ide na zachodik tak sa zastavi pri mne necha sa pohladkat a ide znovu spinkat Surprised} a Ty mas albinku? Je pekna Smile inak mam moznost jednu mat aj ja - zadara od jednej milej baby tak zvazujem Smile

Mida> vdaka pekne za odkaz Smile pozriem nan ale uz mam nejake zroje odkial si asi samicku zadovazim a nechce sa mi uz spekulovat lebo clovek cim viac moznosti ma tym viac spekuluje Smile no to ano ked bude v ruji ale ked bude miskovany tak ich nebudem musiet mat oddelenych ze nie? Ci ano? Sad a pozriem dennik urcite ale teraz uz je dost neskoro pojdem spat ale zajtra juknem na to som zvedavy Smile tak zatial sa maj pekne Smile

Witch> hehe vdaka tiez pekne za privitanie som rad, ze taka stranka je Wink ti ktori vlastnia fretky su ako taki motorkari haha robia sa stretnutia a tak – sa mi to paci Smile a pekne dlho sa im venujes to som este ani dospely nebol haha mam 26 ale myslim si, ze sa hodim na chovanie fretky haha no ja som zase veterinara ani nevidel Smile ale planujem v dohladnej dobe ist Montyho mam este len kratku taha ani nie na 2 mesiace...a co uz ak bude treba som zarabajuci clovek tak by nemal byt problem Smile no ale ani ja zase nepustam len ked je otvorene priestranstvo alebo mi nema kam ujst na otvorenom priestranstve by som ho dobehol ale on skor cupka k nasim noham a nahana nas ako mi jeho Smile v tom sa mi paci Smile a nejake historky hadam pridu Wink som si vsimol ,ze sa rad hraje so psikmi aj s velkymi Smile su z toho dost mimo haha

Cami> Vdaka pekne tiez je to fajn forum , vela priatelskych ludi...no kazdy den isto nechcem ak to bude hrozne co uz dam ho na zakrok ...a nedokazem ho nemat na perine lebo ja ju tam mam ip a je to v jeho reviru Smile na postel si vide ako nic//// on ma dovolene behat po celej izbe aj ked nie som doma a ked bude mat samicku tak mu bude veselsie Smile a teraz mi nesmrdi vobec len tak malinko ako kazde zvieratko ... najviac smrdi jeho moc to ano a ked sa zacika ja ho neokupem celeho len cast kde sa zamocil Smile a myslim, ze sa mu to aj paci ked ho ocistim ale isto to budem musiet riesit ak zacne nejako brutalne smrdiet , viem ze vela ludi si pochvaluje a nema s tym problem tak verim , ze to aj ja poriesim Smile toho sa moc neobavam Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: