Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Fretka a ine domace zvieratka
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
erika16
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 07.07.2009

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 9:10    Predmet: Fretka a ine domace zvieratka Odpovedať s citátom

Zaujimalo by ma ake mate skusenosti zo znasanim fretky s inymi zvieratkami, vela ludi mi pise a pyta sa, ze keby si zobrali malu fretku domov ci by sa znasala z ich psom, mackou atd. Akurat som mala jeden mail, ze maju doma zajacikov. Hoci nemam osobnu skusenost, myslim si,ze by to bola katastrofa a fretka by ich zadusila. Ved je to dravec a bola vyslachtena na durenie zajacov z nor. Takze som ich hned na to upozornila. Ma niekto skusenost, ze by sa fretka skamaratila zo zajacom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 9:20    Predmet: Odpovedať s citátom

pochybuji. To by byla jen vyjímka potvrzující pravidlo. Myslím, že zajíc by byl stresovaný. Jedině, že nebudou spolu a nebudou je nikdy pouštět společně a kamarádit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 9:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajac a kralik zasadne nie, moze sa stat, ze ano, budu sa kamaratit, ale jedneho krasneho dna sa napr. fretka samica rozhodne, ze by bolo vhodne dat mladatam cerstvu potravu a zapoluje si (bez ohladu na to, ci ma alebo nema mladata, pudy neoklames).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 9:42    Predmet: Odpovedať s citátom

...ku "svačinke" pre fretky ešte pridám okrem zajacov a králikov aj morčatá, potkaníky a myšky Wink

Môj freťák si morčaťa vôbec nevšíma...ale aj tak by som priamy kontakt neriskovala!
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 9:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Fretka s hlodavcami a ani vtakmi sa spolu kamaratit nebudu. Mozno len na chvilu, kym fretka neusudi, ze sa chce hrat na lovnu zver. Tak ako Maja napisala, pudy sa nedaju obalamutit. Fretka so psom a mackou sa mozu skamaratit, ale ja by som ich bez dozoru urcite nenechala. Tu moze nastat opacny jav a moze pes zautocit na vecne dobiedzajucu fretku. Macka mi z toho vychadza najvhodnejsia kombinacia, lebo vie fretke utiect.
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 9:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono tiež záleží na veľkosti psa. Veľký pes môže fretke ublížíť aj nechtiac, len vlastnou váhou. Na druhej strane, kombinácia freťák a čivava by mi prišla bezproblémová....samozrejme za predpokladu, že zveri sú na seba navyknuté (odskúšané na mojom freťákovi Laughing ).
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana, pri civave, yorkshirovi a inych krpartych plemenach neviem, ci by nebolo treba skor psa pred fretkou ochranovat! Laughing
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 10:04    Predmet: Odpovedať s citátom

cami, york je teriér jak vyšitý...tam by som moc nespoliehala na to, že sa do fretky nepustí Wink
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamosov york fretky ignoruje, ale urcite by som ziadnu fretku a ine zviera nenechala bez kontroly spolu, clovek nikdy nevie, ci jedna alebo druha strana nieco nepodnikne.
Návrat hore
erika16
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 07.07.2009

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som moju tiez nepustila ku ziadnemu inemu zvieratu. Minule som citala v jednej knihe o fretkach, ze fretka zabila vlciaka. Pes bol na nu agresivny, tak mu skocila do tvare a vyskriabala oci, pes zraneniam podlahol. Preto mam nervy, ked idem na veterinu a v cakarni je nejaky " punto " a ked vidia fretku, tak ironicky povedia ze fretka nieje jeho vecera.
To sa mi stalo uz viackrat. Vtedy mam take nervy.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: