Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Fretka a ine domace zvieratka
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To erika: na to ja zvycajne reagujem...veru nie...ono je to naopak...fretky maju radi psov...v miske naporcovanych... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Mária.F
Člen SKCHF

Založený: 03.09.2005

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 12:52    Predmet: Odpovedať s citátom

U nás doma poslúchajú psy fretky.Už okúsili ich zúbky.takže navzájom sa rešpektujú a ignorujú.
Fretky sa rýchlejšie spriatelia s mačkami ako so psami.Hlodavce by som neriskovala.Hena9 by vedela o tom rozprávať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

větě: "fretka vyškrábala psovi oči" nevěřím. To by mu spíš visela zahryznutá na čumáku. Toto bych spíš viděla na novinářskou kachnu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 13:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam so psami taku skusenost, ze sme sa snazili Laru zoznamovat s jednym orechom, inak velmi hravym a velmi priatelskym, ale stalo sa, ze fretke prisla faloska, pes sa v druhej izbe hral s piskajucou myskou, ja som nieco chcela vybrat z klietky a freta mi v momente preklzla medzi prstami von z klietky a trielila do izby ako o zivot po mysku a samozrejme sa pustila rovno do psovych labiek. A ten po nej zacal v sebaobrane cely vyhukany chniapat. Odvtedy som pochopila, ze toto fungovat nebude. Pes je na nu doteraz zvedavy, ale zaroven sa jej boji jak cert kriza a Lara ho ignoruje, ale akonahle sa dostane do blizkosti jeho labiek, tak by si hryzla Wink A na tom psovi vidim, ze sa sice boji, ale pod sebazachovy je predsalen silnejsi, a keby donho Lara skocila, tak by nevahal kusnut, co by bolo pre take male zviera konecne.. A okrem toho, hlavne mladsie psy maju ine sposoby hrania ako by sa fretke pacilo, konkretne tie ich hryzave suboje....Lara nikdy nepochopi ani to, ze psi lizanec je z lasky, zautoci, pes naspat.....

Skusali sme ju dat dokopy aj s mackou....macka sa jej takisto boji, ale takisto ako pes je zvedava. Raz vsak spravila osudnu chybu a ked bola Lara v klietke, zacala do nej strkat labku. Lara kusla, macka este hodinu vrieskala a odvtedy jej staci zacitit Larin pach a uz sa prace....

Ja neviem, vase fretky nie su voci mackam a psom taketo agresivne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 13:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlňák psíkov doslova miluje, ťahá sa za každým čoklom, s malými chlatými sa váľa a hrá Razz Zato chorbne neznáša fretky, každú by najradšej ihneď zabil....
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Johan, ale Vlnak je Vlnak a nie fretka! Wink Laughing Laughing
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve v tejto chvíli tu pri mne behá 5 fretiek, dvaja kocúri a dve fenky. Nikto nemá vyškriabané oči a aj keď sa spolu nehrávajú, tak sa tolerujú alebo ignorujú. Raz za čas náš japan chin Gina ponaháňa nejakú freťulu, ale len tak zo športu.
Rozhodne by som sa bála pustiť svoje fretky so psami, ktoré nepoznám. S mačkami sa znesú, lebo mačka vie v najhoršom prípade utiecť niekde vysoko. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mária.F
Člen SKCHF

Založený: 03.09.2005

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jordi Napísal:
větě: "fretka vyškrábala psovi oči" nevěřím. Wink

to kde bolo napísané?
To je riadna blbosť...Mig (freťák) a Daksi (pes TT) sa spolu normálne naháňajú.
Sú spolu od malička.
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 20:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna si to ta holka zle zapamatala,lebo viem,ze v jednej z tych prvych kniziek bolo,ze fretka sa zahryzla psovi do cumaka a tak nestastne,ze vykrvacal....a nie ze mu vyskriabala oci Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Streda 22.Júl. 2009 20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

U nás našťastie psy pochopili, že si fretky nemajú všímať. Pár krát keď bola Kuma malá tak ju Kira a Pongo kusli do čumáka. A stalo sa nám aj to, že nám fretka kúsok ušla z voliéry a psy hneď po nej. Ak by sa spolu stretli navoľno tak by to fretka neprežila.
Keď žila Dorinka, tak sme mali aj morčáka Rockyho. Dorča si ho moc nevšímala v klietke len sem tam ho išla očuchať.
Aj tak som rada, že naši psy sa nesnažia dostať do voliéry. Teraz keď máme fretčie detičky a Kuma je vnútri tak si často sadne ku klietke a pozoruje ich. Kiru ide z toho rozhodiť.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: