Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Bueno
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ady&Bueno
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 11.06.2009

PríspevokZaslal: Pondelok 27.Júl. 2009 23:44    Predmet: Bueno Odpovedať s citátom

cawte fretulaci

Bueno sa narodil 23.5.2009 v CHS Pinky Aplle (lenka6)

dna 25.7.2009 o 23:00 prisiel Bueno do svojho noveho domova
......... a vsak vratme sa o 4h nazad
cca o 19:00 sme Buena prevzali od domacich a mal nastat kludny prevoz (KE - BB)
v prepravke bol makucky pelisek v ktorom som si myslel ze prespi celu cestu (ako som sa len mylil)
tak sme vyrazili a samozrejme ze sme sa snim chceli chvilku mazlit takze sa otvorila prepravka a Bueno znej vyletel s otvorenou papulkou po prvm prste ktory zbadal
po par minutach boja boli brat a jeho kamos krvavy takze som zastal pri krajnici a zapojil sa do toho aj ja
taaakze samozrejme sa uslo aj mne peknych par hryzov a ako zvlasnou nahodou sa potom Bueno stiahol sam do prepravky
v podstate nam nezostalo nic ine nez zastavit v najblizsom motoreste a ulahodit nasim ranam pod studenou vodou
po zasomrani servirky ze tu nieje liecebna poulicnych bitkarov (ked videla nase ruky) sme boli nuteny si nieco objednat
nooo a po skonzumovani toho cohosik sme sa zas pustili na cestu a prepravku uz nik znas viac nemal snahu otvorit
po nejakom tom case sa z prepravky zacala sirit zvlastna aroma co nas uistilo ze si Bueno pri tom vsetkom strese a malom priestore ulavil do pelisku
takze sme cca 2.5h museli stravit cuchanim tych ....
prijazd domov - 23:00
uvitanie rodicov bolo akesi mrzute s pokrutenymi ksichtami ked zacitili aky zapach sa siri z prepravky po predsieni
taakze bez dlhych cavikov sme vosli do "Buenovej" izby a pustili ho do pripravenej klietky
to co sa nachadzalo v prepravke vam snad ani nejdem popisovat lebo uz len myslienka na to my dviha zaludok
smaril som ju hned na balkon - reku ze sa jej budem venovat ked bude cas
Bueno v kliektke
po par minutach nuchania sliedenia si nasiel zachod (ja nateseny ze je nauceny na zachodik) a vsetok zverlit vyhadzal okolo zachodku ( :-"( )
potom prskal a fucal a skakal po celej klietke
spravil som mu taky tunel s plastovych kolienok (vyplnenie rohu c.1) z baumaxu aby mal viac zabavy a nim som mu vyplnil roh nech ho to nelaka na kadenie ale uz ked som videl ze tak nejako don cuva - bolo jasne ze sa don ....
ale este vtom momente ma to nijek neznepokojovalo - ved sa tu len zoznamuje a tak
objavil pelisek (vyplnenie rohu c.2) co mal pripraveny vedla toho tunelika a po par minutach jeho devastovania sa donhooooooo .....
ale cooo - ved ho este stale mam rad
za chcvilku nasiel dekoracny prepileny kokos (vypnenie rohu c.3) do ktoreho si vliezol a krutil sa vnom ako v pracke
chvilu sa zdalo ze asi ide spat lebo uz mu hlava ovisala cez okraj kokosu ale nahle zdvihol hlavu a ja som mu na tej hunatej tvaricke videl vyraz ktory som uz videl pred chvilov 2 krat
hadate spravne - ..... sa aj do kokosa
v podstate pripominam ze zachod (vyplnenie rohu c.4) je stale prazdny
cca za 1.5h dostal odvahu preskumat aj vizsie poschodia
na 1 nenasiel nic a celkom hodnu chvilu mu trvalo nez nasiel odvahu vliezt do tunela na 2 poschodie
tam ho uz cakala miska s granulami do ktorych sa hned pustil len to tak chrumalo
myslel som ze bude mat problem snimi ak bol zvyknuty na nejake ine ale chutili mu (Totally Ferret - Baby)
maly problem vzniko z vodou lebo ako som si vsimol z napajacky pit nevedel takze na volne 1 poschodie som mu polozil misku s vodou ktoru nasiel len co sa zas osmelil vliezt do tunala
potom presla cca 1h ked po klietke nakladol dalsie 4 ....
z tazkym srdcom som sa uz konecne podujal mu to vycistit kedze zachod ostaval stale prazdny
minul som na to 2 cele toaletaky
samozrejme pri cisteni musel byt Bueno v klietke takze kym som to vycistil tak som mal ruky dohryzene a krvave
uffff
no konecne sa schulil v tom jedinom cistom mieste (ani vam snad nemusim vravet ktore to bolo) a zaspal
to uz bolo aj namna dost - ved sa blizila 2h rano
takze som zalahol a chcipnul hned ako som zavrel oci
5:00 rano - show sa zacina
prebudil ma otrasny hurhaj v klietke (kedze ju mam hned vedla postele) a priserny smrad
jak pozeram tak pozeram zas v klietke NASRAAANO vsade kam len oko dohledne a samozrejme zachodik cisty jak krystalova studanka
v tom momente som pochopil ze ako zachod mu sluzi cela klietka - teda az okrem zachodu

ups - som sa rozpisal (tak dalej uz len skratene)

takze nastalo dalsie upratovanie a kedze som uz mal ohryzovania plne zuby tak som najprv vicistil prepravku do ktorej som ho pocas cistenia klietky daval
taaaak - od 5:00 do 21:00 - sa stalo
takychto velkych cisteni bolo 7
pricom som stale reorganizoval usporiadanie vybavenia klietky aby som mu zabezpecil tolko zachodkov aby sa do nich konecne trafil
velke kupania boli 4 a male kupania 2 - a preco ?
no pocas cistenia klietky som ho zavrel do prepravky a tam si samozrejme NASRAL a aby to nebolo malo tak sa vtom pekne vyvalal

nakoniec ma v klietke 3 zachody co tvoria 50% miesta a co myslite ? - SRAKOTY su vsade len nie v zachodoch
zachodky vyuziva ako spalne a reku ze ci si myslim ze si on bude do spalni SRAT
v podstate som za tieto 2 dni minul nanho 5kg zverlitu z 6kg balenia

este som si vsimol ze sa asi boji spat v zavesenej hamake (som ho na nu aj vysadil a on sa cely rozklepany doklepal na okraj a vyskocil na 2 poschodie
ked ho tak pozorujem tak si na hamaku odklada kusky jedla - ale len na okraj aby na ne dosiahol

pri pokusoch o maznanie ... ale co vam budem kecat
ak ste to docitali az sem tak urcite viete ako kazde maznanie dopadlo

ouuu - a snad najpritulnejsi je ked som ho vybral z vane po kupely - teda az do doby ked sa ako tak osusi a cely sa pooblizuje tak vtom momente hlada najblizsi prst na kusnutie

vsetko v skratke: ZERE, SERE, HRYZIE
a to dookola

snad vas to citanie neunudilo k smrti
privitam kazdy napad, poznamku ci vasu odpoved
fotky prihodim az ich budem mat scim spravit

tu je fotecka asi 6 tyzdnoveho Buena
http://picasaweb.google.sk/lenka6.uhorka/MyenIsMum2009#5358317620177311746
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 0:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Bože ako som sa zchuti zarehotala Laughing Laughing Laughing Vitaj v mojom funclube! Teda si majitelom zvieratka v ktorom koluje nešalšovana krv mojej Quinzi Wink Ale to je len krycie meno, inak je to diabol, mrška patvaro atd. Laughing

To čo popisuješ, je klasicke stretnutie nič netušiaceho začiatočníka a prešpekulovanej fretky Laughing

Neboj, hlavne je, aby mal stále plný žaludok, vtedy sú male hrozne agresivne, skus mu davat aj kuracie masko atd. Ked som bola na kontrole bol uzasne socializovaný. Takže tam problem nebude, skôr trucuje, lebo je v novom prostredi,bez fretiek. Chce to pevne nervy a snahu skamaratit sa. Cool

Inak to,že nevie pit z napajačky, je len krycí manever, jeho brat s tým vraj problem nema Wink

Jááj inak to vyzera slubne, mas zmysel pre humor, takže mas aj spravne zvieratko Wink Držím palce a tesím na dalsie Buenove tromfy Wink Laughing Cool

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 0:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing dobře jsem se pobavila Smile je to tak bohovsky napsané, že by to chtělo uveřejnit ve fretkovinách Laughing Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 0:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Takove sladke stvoreni, ze dokaze vsechno tohle? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing u tohohle se vazne nebude nikdo nudit Cool

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 13.03.2009

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 0:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing Chechtám sa až mám slzy v očiach Twisted Evil Bombovo napísané Wink
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 1:02    Predmet: Re: Bueno Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing vitaj medzi nami. pekný úvod denníčka.
Ady&Bueno Napísal:
vsetko v skratke: ZERE, SERE, HRYZIE
a to dookola

si na dobrej ceste byť správnym fretkárom hned si ho prekukol, toto je realita spolužitia s ,,milým,,freťátkom. Laughing Laughing Laughing
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 8:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing vitaj medzi nami a daj zbohom pohodovemu kludnemu zivotu Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anubis
Člen SKCHF

Založený: 02.04.2009

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 8:27    Predmet: Odpovedať s citátom

tak toto neeee, sa mi nechce verit, ze mam doma jeho brata Shocked som stastna majitelka bona, ktory je fakt uplny opak. ako som pisala v denniku, ked sme prisli domov, najprv vsetko onuchal, preskumal, az ked sa mimo klietky zoznamil s pogo, tak som mu dala preskumat aj klietku a prve, co nasiel, bolo wecko! a nalozil tam teda statocne. napajacku pozna, ako hena9 poznamenala, tiez, hned ju otestoval. neboj, bude to dobre, len to chce vela lasky a dufam, ze si zasobeny vitaminovymi pastickami, uhorkami a inymi zmierovacimi lakadlami. inak, skus ho krmit z ruky. sice to stoji par kusancov, ale ked zisti, odkial ide potrava, a ze nekonecnym zdrojom si TY, skor pochopi, ze si kamos.
a odteraz odporucam aj ja - lepsie ako jedna fretka su dve fretky!

vela zdaru!
Anu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 9:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Odporucam Ti, aby si si toto vsetko precital o rok a uz sa na tom budes smiat aj Ty! Vitaj medzi nami! A aj ked sa Ti to teraz mozno nezda, tak mas najuzasnejsie zvieratko na svete. Vidis, uz teraz sa pri nom nenudis!!! Wink
Ale asi si chcel aj par rad pocut, takze:
Co sa tyka zachodikov, skus do nich prihodit nejaky bobek, ktory najdes niekde mimo. Zverlit musi napachnut jeho pachom, aby pochopil, ze tam sa ma vypotrebovat. Aj ja ked dam nasim uplne novy zverlit, tak maju z toho pieskovisko a hraju sa v nom. Preto vzdy, aj ked im cistim zachody, tak po umyti zachodika dam preosiaty stary zverlit a prisypem novy a dobre to premiesam, aby citili svoje pachy v neho.
Asi mas prisposobenu izbu pre fretaka a nemoze si ublizit, ked ho pustis, tak by si ho mohol pustit po izbe na prieskum, kym mu cistis klietku. Samozrejme sledovat jednym ockom, co robi. Je dobre mat aj jeden zachodik vonku mimo klietky a ked vidis, ze sa krci a ide kakat alebo cikat, tak ho hned supnut na ten zachodik. Samozrejme, ze ked sa mu podari do zachodika spravit bobek alebo cik, tak vitaminovou pastickou ho odmenit. Samozrejme ked bude vacsi, tak nebude tolko papat a tolko kakat. Teraz je este malicky a potrebuje rast.
Skus mu dat papat z ruky. On si na Tvoje ruky (ich pach) musi zvyknut. A musi zistit, ze ta ruka mu neublizi, prave naopak, dava mu mnamku a aj ho pohaldi a potuli! Je vystresovany a boji sa, preto utoci. Aj nas prvy fretiak nas u byvalych chovatelov nekusol a len co sme ho priniesli domov, tak kusal asi take 4 dni az do krvy. To je normalne, lebo on je v cudzom prostredi a uplne sam.
Samozrejme pri kusnuti ho treba aj trochu potrestat, aby pochopil, ze sa to nesmie. Za hryz frcka do nosa alebo ho Ty hryzni na za hlavou na krku. Samozrejme nie surovo, ale aby pochopil. A on pochopi, neboj! Fretka je velmi inteligentna a mudra!!!
A snaz sa mu naozaj co najviac venovat. Zvykne si, ze si jeho partak a prestane utocit. Vsetko chce len trpezlivost. Nauci sa na Teba a Ty tiez nahnho a potom budete super kamosi! Wink Wink Drzim palce!!!!
Návrat hore
Ady&Bueno
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 11.06.2009

PríspevokZaslal: Utorok 28.Júl. 2009 15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tu mate dake tie fotecky - sice len 2 ale snad potesia
(na kvalitu sa nestazujte - bolo to fotene mobilom)

http://www.travianally.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/bueno
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: