Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mam ich nechat spolu,alebo uz oddelit?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
erika16
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 07.07.2009

PríspevokZaslal: Sobota 01.Aug. 2009 9:30    Predmet: Mam ich nechat spolu,alebo uz oddelit? Odpovedať s citátom

Nechala som si 2 samcekov jedneho albinika a jedneho sampanskeho z vrhu mojej Cicinky. Maju 10 tyzdnov, ale uz obaja vazia nieco cez 1 kg.
Stale sa hraju, ale zda sa mi,ze ich hranie uz presahuje ramec normalnosti.
Mam pocit,ze uz sa naozaj zacali dost vazne kusat. Dnes ramo som nasla na ich krkoch chrasticky po zuboch.
Teraz neviem, co mam robit. Je lepsie ich oddelit,alebo sa naozaj iba hraju. Bojim sa aby si neublizili. Inac su obaja maznavy radi na rukach, ale ked su spolu tak tak to je hrozny krik a stekot, a knucanie. Vzivote by som nepovedala,ze fretka je taka hlucna.
V akom veku je najvhodnejsie ich oddelit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Luciffa
Člen SKCHF

Založený: 13.10.2008

PríspevokZaslal: Sobota 01.Aug. 2009 10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

tu mas taky isty problem dvoch bratov od malicka..

http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=1769&postdays=0&postorder=asc&start=0

a este taka poznamka..pokial spolu kludne spavaju tak to nemoze byt az take zle ze by si ublizili..
Wink
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 01.Aug. 2009 13:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Erika ber to tak, ze teraz su prtave v obdobi, kedy sa ucia o sile kusania. Ked kusne jeden viac, druhy sa s nim nebude hrat. Ich spravanie sa je uplne normalne. Ovsem ocakavaj ze ked pride ruja, tak to bude total brutal a vtedy bude nutne ich oddelit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
erika16
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 07.07.2009

PríspevokZaslal: Sobota 01.Aug. 2009 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to sa tesim. Teraz prisiel jeden z krvavym krkom. Urcite ich necham vykastrovat hned po prvej ruji. Dufam,ze to potom bude lepsie. Inac neviete mi povedat, ci ma nieco spolocne kastracia s vahou samceka? Mne sa strasne pacia,ze su taky valibuci.Viem,ze sa vaha meni pocas roka v lete troska zhodia a na jesen zas priberu, ale ma kastracia tiez nejaky efekt,ze samcek potom zhodi nejaku vahu alebo naopak naberie?
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 01.Aug. 2009 15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Väčšinou po kastrácii samček už na zimu toľko nenaberie. Môj bol kastrovaný minulú jeseň, zimnú váhu mal ešte rovnakú ako po iné roky, ale na leto mi ako kastrovaný neschudol toľko, ako nekastrovaný....to mával v lete cca 1,3 kg a teraz 1,45...v zime cca 2 kg. Uvidím, koľko teraz priberie na zimu....
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Prejdi na: