Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Moj biely albínko
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
B_U_L_B_Y
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 05.08.2009

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 14:01    Predmet: Moj biely albínko Odpovedať s citátom

Twisted Evil dnes o 10.15 kumne zavital moj prvý fretak biely albín.Meno ešte stale nemam newiem sa rozhodnut. Hned ked prišiel do mojej izbymalsom pocit žemam doma samičku.pchalsami do všetkých dier na ktore som uplne zabudol a hned bol špinavý od prachu a začal kýchat.Tak somho trocha ofukal ,bezal sa napit ale granule nič len donich pozrel.ZAsa začal vymýšlat a išiel nato miesto zasa -jeto pod mojim stolíkom kdemam asi 3-5cm škaru a laholsitam. Malsom čo robit abysomho stade dostal a zasa bol špinavý taksom mu fukol do jeho roztomilej tvaričky-vrajto nemaju radi,a nič.Zasa tam cupotal Crying or Very sad Tak som zobral knihu a vopchalsom jej jutam. A pretala nemala navýber.Dufam žesa namna nebude hnevat Crying or Very sad
asi o pol hodinku išla na wc sama Smile bolsom nehorazne rad.Už mi začala aj jest granule ale nejak siich rozsypala a somjej ich zbieral a prave namna skočila a par mi spadli do misky s vodou a hned ich začala jest Shocked ,kukam aha iba s vodou ma rada granule. A išlasi lahnut no po pol hodine bol zasa čuly a nezbedny Twisted Evil milujemho Very Happy a čolen stal hned sa vykakal a jasne že v klietke kdema zachod nie ale mimo Sad nechapalsom. Robilsi čo chcel Smile ajma kusal ale prežilsom a nechaltoho ale vždy ykedho zoberem naruky alebo od niekal chcema kusnut Sad inak niekdedy akokeby meekal ako koza Shocked nechapemho Sad a iba granule z vodou zamočene je dufam žeto nevadi ale hladkat sa necha asi 2min a potom zasa vymýšla Twisted Evil
Milujem ho
P.S:počkam chvylu nechsinamna zvykne a potom ho budem učit na privolanie a thak ak bude ochotný
P.S2: ešte som zabudol hrabalsa v zachodiku taksom nanho skrikol a pozrelsa a dufam žeto nebral ako keby tam už nikdy nemal ist a preto nešiel na zachod ked musel newiem čosa vnom odohrava a vobec mu nechuti banan melon iba granule s vodou zajtra alebo po zajtra mi pride calopet pasta dufam že tamu bude chutit. Stale je hore on iba pol hod.spí Sad jeto normalne musi si umna zvyknut????
Vdaka všetkým za odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Peggy
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.02.2009

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 14:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ťa tu vítam a gratulujem k malému.Alebo malej?Teraz neviem... Nech ti pripraví veľa nezbedností a nech ťa naučí aké sú fretky potvory.Nech si ťa otestuje Laughing Wink
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

heh diky no jeto on ale newiem ešte akoho budev volat teraz ho volam potkan nezbedny ale uplne ma ma v .... Cool Very Happy
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Bulby ako je starý freťák? možno zato papá namočené granulky, že bol tak naučený. ak má nejakých 8-9 týždňov je to čas kedy sa im menia zuby. preto je pre neho lepšie papať namočené ako súché chrúmať.
zúbky sa mu v priebehu pár dni vymenia a potom mu môžeš dávať aj súché nenamočené, už s novými zubami ich lepšie pochrumká. Wink
samozrejme, že si musí na teba aj na svoj nový domov zvyknúť. on bude skúšať odkiaľ-pokiaľ môže zájsť, čo mu budeš tolerovať. fretky budú hrýzť stále, pri hraní ho musíš naučiť ovládať silu stisku, ked to už bude veľa tak frčka do čumáku. bo sa s ním na chvíľu prestaneš hrať. on si uvedomí /možno/ že to prehnal a poučí sa.
tak teraz len hodne trpezlivosti s ním.
B_U_L_B_Y
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

jj diky moc za radu a ma 2.5mesiaca narodil sa 31.5.2009 a jj je zalty teraz pred chvylou stal napapalsa a začalma olyzovat Shocked prvý x Smile skoro som umrel. Len ma trapi onsa neda ničim podplatit išiel na wc do kuta taksom ho rychlo zobral a dalho na wc a urobilto a chcelsom mu dat banan ale on nič že fujto Sad tak nič chod spinkat dalej. onsa zobudi na 15min. ide sa najest, napit , vykadit a ide spat.dufam žejeto ok žeto robia všetky fretky.
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

to, že sa budí každú chvíľu môže byť aj novým prostredím. predsa sú to iné zvuky ako bol doteraz zvyknutý.
s ovocím a zeleninkou to musíš skúšať čo mu chutí. nie všetky fretky obľubujú všetko. ja to vidím na mojich troch, jedna vôbec nechce nič okrem šťavy z melona, další dvaja zjedia papriku, hrozno... ale iba samec zje aj jablčko.
takže len mu núkaj rôzne mnamkoty, on si už niečo vyberie čo mu bude chutiť.
Peggy
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.02.2009

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Bulby : Charlie robil to isté.Najprv mi okňučal všetko,za súrodencami plakal,potom sa furt budil, najedol atd ako tvoj.Sme sa smiali že kontroluje či má ešte stále misku Laughing
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 16:06    Predmet: Odpovedať s citátom

aha no dakujem všetkým takuž viem že je uplne normalny Smile somsi oddychol. Teraz stale kesami zobudi ide kumne a olyzujemi ruku onje asi samička Shocked milujemho , moj fredo takho asi pomenujem.
P.S:terazsomsa dozvedel že ma 2.5mesiaca a nebol ešte u veterinara jatu žensku zabijem. Ani proti psinke ešte nič nemal takže musim ist čo najskor ku vetovi.Asi nie? najprv psinka a potom neskoršie mu dam proti besnote.A ešte tak rozmýšlam že aj odčervit bymal ist.Sakra totosom nečakal dufam že bude fit Crying or Very sad chudak malý.
Návrat hore
B_U_L_B_Y
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

vraj ešte 2-3 tak predala minulý rok a boly v poriadku teraz su už velký ale teraz nebudem pokojne spat pokial nebude mat všetko čo ma mat
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 21.Aug. 2009 16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Trošku ti nerozumiem, je to samec alebo samička? Samcek ma pipíka na brušku, samička to ma hned vedla zadočka. Wink

Očkovaciu schemu si najdi tu : http://www.fretka.sk/veterinarna-poradna/prevencia.html

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Ďalší
Strana 1 z 15

Prejdi na: