Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vyhadzuje VODU!čo robiť?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peggy
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.02.2009

PríspevokZaslal: Utorok 06.Okt. 2009 7:22    Predmet: Vyhadzuje VODU!čo robiť? Odpovedať s citátom

Neviem ako vaše fretky ale Charlie-ktorí práve prežíva pubertu si veľmi vyskakuje.Okrem silnejšieho-nie hravého- hrýzenia začína robiť pekné blbosti.Len čo mu dám vodu začne ju prehnane piť a pri tom prudko mykne hlavou a fľaša mu vyletí von,celý deň je teda bez vody,kedže nikto nieje doma,a tak isto v noci.Neviem čo s tým,zvyčajne počkám kým fľašu vyhodí a dám u tam zas lenže jemu je jedno či už vypil polku fľaše,on spraví všetko preto aby ju vyhodil.Príde mi že aj v lete pil menej oproti tomuto Confused Ked bol malý tiež sa to sem tam stalo ale sem tam,teraz to robí pravidelne,fľašu má pripevńenú a tú trubičku alebo čo to je prestrčenú lenže jemu nerobí problém proste vyhodiť tú trubičku a to potom fľaša vysí ale zvonku,tvári sa že mu je to jedno.Lenže neviem či je dobré nechať ho tak bez vody ked nieje nikto doma- čo je nejakých 8 hodín a potom cez noc.Lenže nemá mu to kto dať späť,čo s tým mám robiť?Ako ho to odnaučiť?? Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 06.Okt. 2009 8:07    Predmet: Odpovedať s citátom

priviazat flasu este aj dajakym dratom...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 06.Okt. 2009 8:39    Predmet: Odpovedať s citátom

A co keby si tu flasu so spagatom priviazala tak, ze s nou nepohne? Fretka by nemala naozaj byt bez vody. Aj ked moji piju zasadne z ruky nad umyvadlom, obcas neodolaju ani napajacke.
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 06.Okt. 2009 9:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som mala okolo klecoviny (mreží) urobené "očko" zo širšej gumy a do neho som natesno zasúvala fľašu napájačky. Ten kovový piest zas držal napevno zasunutý meszi dvoma napnutými rýchlosvorkami. Z vnútra klietky sa prakticky nedalo s napájačkou vôbec pohnúť.

A možno by som mu dala na čas mojej neprítomnosti 2-3 napájačky, alebo k tomu ešte misku z vodou....snáď by potom nevylial všetko....aby neostal bez vody.
Návrat hore
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 06.Okt. 2009 9:13    Predmet: Odpovedať s citátom

ja tiez rozmyslam nad napajackou lebo stinky ma novu zalubu vo vylievani vody len sa bojim, ze si na nu nezvykne ani on ani luna :-/// ale musim to vyskusat ...
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 06.Okt. 2009 9:22    Predmet: Odpovedať s citátom

pri napájačkách treba kontrolovať, ako z nich fretka pije, či si o ten kovový piest nederie predné zuby. Dosť fretiek si ich takto zodralo, kým sme prišli na to, že dôvod sú práve napájačky.
Návrat hore
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 06.Okt. 2009 11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

jj toto som tu citala a preto nad tou napajackou stale vaham...
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 13.03.2009

PríspevokZaslal: Utorok 06.Okt. 2009 13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nám sa presne toto stalo preto som dala fretkám misky : Ferdík s Kikčou majú takú väčšiu ťažšiu dovnútra zaoblenú ,takže ju tak ľahko nevylejú a Fredánek s Jessienkou majú dve menšie závesné ( plastovú určenú do prepraviek a takú kovovú ) . Ale v čase dlhšej neprítomnosti ,napríklad ,keď sme tento víkend boli na svadbe ,im pridávam ešte pre istotu napájačku .
Super medium
Super medium

Založený: 18.07.2008

PríspevokZaslal: Streda 16.Feb. 2011 22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

vyhadzuje vodu?..ja by som stym nemala nervy Very Happy..kupit napajacku a hotovo ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ebulo
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 13.05.2013

PríspevokZaslal: Piatok 28.Mar. 2014 10:27    Predmet: voda Odpovedať s citátom

Nas ebuso to tiez robi. Ten najprv skrabe do misky a skrabe kym neviskrabe pol misky. A s napajackou je to tiez zaujimave. Tu odskrabe az dva metre od klietky. Uz ju odstrlil aj ku mne do postele Smile a to uz je po puberte rok Very Happy
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Prejdi na: