Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

veva
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Piatok 20.Jan. 2012 19:37    Predmet: Odpovedať s citátom

tu b BA vide sterilizacia na cca 90€ uz aj s antibiotikami.
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 07.03.2009

PríspevokZaslal: Sobota 21.Jan. 2012 22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

edicia Napísal:
tu b BA vide sterilizacia na cca 90€ uz aj s antibiotikami.

aha no pekne ceny neviem ci nepojdem na injekciu s eby na ukoncenie
Spinkaj sladko :´( bola si mojim druhým JA a mojim liekom na vśetko <3 MILUJEM ŤA ! navždy ! Nidky nezabudnem na to ako si vydýchla poslednýkrat a ja som v rukách držala už len tvoje telíčko :´( Veľmi chýbaš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 22.Jan. 2012 2:09    Predmet: Odpovedať s citátom

na injekci by měla jít tak jako tak, kastrovat v říji by se nemělo.
ale to, co nacpeš za ty roky do ukončování říje už bys měla kastraci splacenou..

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Veva
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Nedeľa 22.Jan. 2012 19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

paja Napísal:
na injekci by měla jít tak jako tak, kastrovat v říji by se nemělo.
ale to, co nacpeš za ty roky do ukončování říje už bys měla kastraci splacenou..

No tak za tri roky som na jej ruju minula 7eur len jeden krat som ukoncovala a to ked mala 6 mesiacov eby a zatial bolo vsetko ok este nejdem ukoncovat este pockam (je vesela papa neni chora len si viac pospinka pri ruji) a kastrovat este nejdem mozno ani ju nikdy nebudem uvidim nemusi byt kazda fretka domaca kastrovana
Spinkaj sladko :´( bola si mojim druhým JA a mojim liekom na vśetko <3 MILUJEM ŤA ! navždy ! Nidky nezabudnem na to ako si vydýchla poslednýkrat a ja som v rukách držala už len tvoje telíčko :´( Veľmi chýbaš
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 23.Jan. 2012 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Veva Napísal:
a kastrovat este nejdem mozno ani ju nikdy nebudem uvidim nemusi byt kazda fretka domaca kastrovana

veva, na toto by som chcela reagovať. Moja najstaršia Kira bude mať v máji 7 rokov. Nie je kastrovaná. Keď bola mladšia, odchovávali sme mláďatká. Tým pádom mala svoj cyklus v pohode. Minulý rok sme jej museli ruju ukončovať 3 krát hormonálkou, z toho posledný krát to bol Pregnyl (Werfachor už nebol u nás dostupný) a ruja jej nie a nie skončiť. Už som mala naozaj o ňu strach. Nakoniec jej predsa len skončila. Takže dnes veľmi ľutujem a vyčítam si, že sme ju nedali v skoršom veku kastrovať. Teraz je to už nebezpečné. Ešte mám skoro 3 ročnú Ellu. Ak ju nedám na jar nakryť, tak ideme na sterilizáciu, aby som si to neskôr tiež nemusela vyčítať a trápiť ju. Takže asi tak.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 23.Jan. 2012 16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

každá fretka sice kastrovaná být nemusí, ale pokud nemá mít mládata, tak proč jí i sebe trápit každoročními říjemi? každá říje fretku vyčerpává, nadbytek hormonů vede k poškozování kostní dřeně a tedy i krvetvorby, že nemá při říji viditelný problémy neznamená, že jí to "neničí" a ne každá fretka při přeříjení má viditelné problémy, bohužel jsem se setkala s několika případy, kdy samice byly zcela v pořádku, žraly, byly aktivní, neolysali a ze dne na den umřely.. u starších fretek je pak taky častý riziko nádorů a cyst na vaječníku. takže proč toto pokoušet a čekat, jestli se nějaký problémy časem dostaví a na jejich řešení už bude pozdě?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 23.Jan. 2012 19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlasim s Pajou. Este by som dodala, ze cim starsia fretka je, tym je vacsie riziko pri operacii-kastracii, pokial by ju predsa musela podstupit kvoli pripadnym zdravotnym problemom.
Veva, neber to tak, ze ta niekto nuti dat fretku na kastraciu silou mocou. Len sa ti snazime poradit. Wink
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Piatok 27.Jan. 2012 9:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Veva, nedá mi, aby som nereagovala tiež.
Neber to prosím v zlom. Ale PROSÍM, prečítaj si to, čo písala Niki, Paja a Cami znova a znova.

Teraz ja.
Obracali sa na mňa aj cudzí ľuďia, ktorí vedeli, že mám fretky a pomaly som začala fungovať ako informačná kancelária, veterinár a bohviečo dokopy. Mám dosť reálnych prípadov, ako to s rujou u fretiek je. Takže slová, že nie každá fretka musí byť kastrovaná ma až dvihli zo stoličky. Prečo????
1. Keby si napísala, že nie každé ZVIERA musí byť kastrované, súhlasím....
2. Fretka neskastrovaná? No, teoreticky možno, ale prakticky???? Fretka nežije vo voľnej prírode už tak dlho, že tá génová chyba či čo to je so samičkami a ich rujou je bohužiaľ strašiak každého normálneho a seriózneho fretkára.
3. Len dva prípady z môjho okolia.
Krásna šikovná maznavá samička. Nie a nie aby ruja prešla. Ale majitelia nie a nie ju dať kastrovať. Raz som im pomohla tým, že sme ju nechali nakryť mojim rujným samcom, gravidná síce nebola, ale aspoň sme ukončili ruju. Neskôr to nechceli, pre mláďatká. A ruja zas nie a nie skončiť. Na moju radu volali veterinára, že potom hormonálka. Veterinár (asi len cez kravy) im povedal, že im ju nepodá, lebo v bežnej prírode sa s tým ako fretka vysporiada? No mala som dosť, mne osobne by toto nepovedal, lebo by to nerozchodil. Keď som mu zavolala ja, že chcem to a to, tak bez reptania došiel a dal. Pochopil, že so mnou sa o fretkách hádať neoplatí. Vedela som viac než on. Ale k majiteľom. Nakoniec pochopili, že kastrácia ich neminie a dali malinkú sterilizovať. Našťastie, bol ten najvyšší čas. Keď som ju totiž videla, už to začínalo byť chronické. Teraz je malá čiperná, v pohode a všetci si pochvaľujú. Toto bol ten dobrý prípad. teraz ten druhý...
Volala mi známa, že majú fretku samičku ale že je nejaká divná. Neboli to majitelia, ktorí by boli kdekoľvek registrovaní a chodili na internet čítať kadejaké info. No na jednom fóre na mňa natrafili, tak sme sa skontaktovali. Moje zdesenie po preskúmaní bolo obrovské. Ich fretka bola podľa mojich zistení v ruji minimálne pol roka!!!! Podľa toho čo mi vraveli som išla do vývrtky. naliehala som, prosila, ale neviem, či z finančných dôvodov alebo akých, možno si mysleli, že čo ja, čo ich budem poučovať, veď oni najlepšie vedia, ako sa o fretku starať... Až jedného dňa mi pani s plačom zavolala, že mali počúvnuť... Umrela... Hádaj prečo....

Viac k tomu nemám čo dodať.
Ospravedlňuje ťa to, že začínaš. Každý sme nejako začínali, ale ak svoje zvieratko ľúbiš, nedovolíš, aby trpelo. Vidno, že ju máš rada, ale nespoliehaj sa na to, že ak to prešlo raz, prejde aj druhý. Bodaj by si mala pravdu. Ale realita je bohužiaľ iná. Následky ostávajú - viď Nikin príspevok.
Je to na Tebe...
Poradíme, vysvetlíme, ale inak za Teba nič neurobíme.
Pekný deň všetkým.
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 01.Feb. 2012 23:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavluska Napísal:
Veva, nedá mi, aby som nereagovala tiež.
Neber to prosím v zlom. Ale PROSÍM, prečítaj si to, čo písala Niki, Paja a Cami znova a znova.

Teraz ja.
Obracali sa na mňa aj cudzí ľuďia, ktorí vedeli, že mám fretky a pomaly som začala fungovať ako informačná kancelária, veterinár a bohviečo dokopy. Mám dosť reálnych prípadov, ako to s rujou u fretiek je. Takže slová, že nie každá fretka musí byť kastrovaná ma až dvihli zo stoličky. Prečo????
1. Keby si napísala, že nie každé ZVIERA musí byť kastrované, súhlasím....
2. Fretka neskastrovaná? No, teoreticky možno, ale prakticky???? Fretka nežije vo voľnej prírode už tak dlho, že tá génová chyba či čo to je so samičkami a ich rujou je bohužiaľ strašiak každého normálneho a seriózneho fretkára.
3. Len dva prípady z môjho okolia.
Krásna šikovná maznavá samička. Nie a nie aby ruja prešla. Ale majitelia nie a nie ju dať kastrovať. Raz som im pomohla tým, že sme ju nechali nakryť mojim rujným samcom, gravidná síce nebola, ale aspoň sme ukončili ruju. Neskôr to nechceli, pre mláďatká. A ruja zas nie a nie skončiť. Na moju radu volali veterinára, že potom hormonálka. Veterinár (asi len cez kravy) im povedal, že im ju nepodá, lebo v bežnej prírode sa s tým ako fretka vysporiada? No mala som dosť, mne osobne by toto nepovedal, lebo by to nerozchodil. Keď som mu zavolala ja, že chcem to a to, tak bez reptania došiel a dal. Pochopil, že so mnou sa o fretkách hádať neoplatí. Vedela som viac než on. Ale k majiteľom. Nakoniec pochopili, že kastrácia ich neminie a dali malinkú sterilizovať. Našťastie, bol ten najvyšší čas. Keď som ju totiž videla, už to začínalo byť chronické. Teraz je malá čiperná, v pohode a všetci si pochvaľujú. Toto bol ten dobrý prípad. teraz ten druhý...
Volala mi známa, že majú fretku samičku ale že je nejaká divná. Neboli to majitelia, ktorí by boli kdekoľvek registrovaní a chodili na internet čítať kadejaké info. No na jednom fóre na mňa natrafili, tak sme sa skontaktovali. Moje zdesenie po preskúmaní bolo obrovské. Ich fretka bola podľa mojich zistení v ruji minimálne pol roka!!!! Podľa toho čo mi vraveli som išla do vývrtky. naliehala som, prosila, ale neviem, či z finančných dôvodov alebo akých, možno si mysleli, že čo ja, čo ich budem poučovať, veď oni najlepšie vedia, ako sa o fretku starať... Až jedného dňa mi pani s plačom zavolala, že mali počúvnuť... Umrela... Hádaj prečo....

Viac k tomu nemám čo dodať.
Ospravedlňuje ťa to, že začínaš. Každý sme nejako začínali, ale ak svoje zvieratko ľúbiš, nedovolíš, aby trpelo. Vidno, že ju máš rada, ale nespoliehaj sa na to, že ak to prešlo raz, prejde aj druhý. Bodaj by si mala pravdu. Ale realita je bohužiaľ iná. Následky ostávajú - viď Nikin príspevok.
Je to na Tebe...
Poradíme, vysvetlíme, ale inak za Teba nič neurobíme.
Pekný deň všetkým.

fajn velmi pekne dakujem mozno ju dam kastrovat ale musi najst spolahliveho veterinara a je tu niekto z Oravy ci vsetko BA ??????????
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 01.Feb. 2012 23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Veva: samozrejme, že su tu fretkári z celého Slovenska.
No najbližšie k tebe asi v Dolnom Kubíne, a tam je aj veľmi dobrý veterinár.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 7 z 9

Prejdi na: