Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

ako spriatelit novu fretku s tou ,starou,?
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dasi
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 27.01.2009

PríspevokZaslal: Streda 13.Jan. 2010 23:00    Predmet: ako spriatelit novu fretku s tou ,starou,? Odpovedať s citátom

Ahoj,rada by som vas poprosila o radu.vcera sme kupili miminko fretky,samicku,ma len 7tyzdnov.uz jedneho fretaka mame,ma rok,je to velky maznak.problem je v tom,ako ich spriatelit?pre zaciatok som ich dala oddelene,von ich pustam oboch naraz.ked su spolu,mala lezie za Yukim,ten ju tak akokeby hryzka do sije,objima ju packami.niekedy vsak asi hryzne silnejsie,mala pisti,vtedy ich oddelim.alebo ju zdrapi a taha nevedno kam.
snazim sa Yukimu venovat ako predtym,aby neziarlil,blaznime sa,ale bojim sa,aby malej neublizil.tiez neviem ako sa taketo miminka hraju.nereaguje na hracky,lezie ku mne,zahryzne sa do tricka a zuzle.poradte nam.
Yuki,Milly a Daša.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Streda 13.Jan. 2010 23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

z popisu mi příjde, že je dospělý samec nekastrovaný a s mladou fretkou se chce pářit, proto jí tak kouše, objímá a tahá pryč.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Jan. 2010 10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

daj si vyhladat zoznamovanie fretiek...najdes toho kopec...
hlavne pomaly a nenasilne, nic netreba uponahlat. 7 tyzdnove mladatko je este male.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dasi
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Jan. 2010 18:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,yuki je praveze kastrovany,tak neviem,preco ju taha..nieco si tu natukam o tom zoznamovani.inak,dnes ked bola mala vonku,stale akoby nariekala,beha za mnou,alebo za yukim.zobrala som ju na ruky,tisko sa prihovarala a hladkala.trosku sa upokojila a nasledne ma pohryzla..aj ked je v klietke tak je akoby neuroticka,zuzle peliesok a ked sa tam naciahnem zacne pistat a jedovito hryzd vsetko naokolo..ako by take 7tyzdnove mladatko malo vyzerat?je strasne drobucka,bojim sa,ci nam ju majitelka nepredala priskoro,ci by este nemala byt pri maminke...
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Jan. 2010 20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.fretka.sk/o-fretkach/rast/
skús kuk aj tu, sú tam fotky malých freťov.
vek môžeš odhadnúť aj podľa zúbkov, ked sa jej začnú meniť.
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Jan. 2010 20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

dasi, ak má teraz (podľa predajcu) 7 týždňov, tak je to buď vrh v atipickej dobe, alebo druhý vrh v roku u samice. Takže skutočne môže byť i mladšia....neviem odkiaľ si ju kúpila.
Menia sa jej už zuby? Vie jesť granule?
Návrat hore
dasi
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Jan. 2010 22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Zubky som jej pozerala,ma ich drobucke.maly ked sme ho kupili mal tusim vacsie..granulky papka,ale teraz ma napada,ze ked sme ju priniesli,tak vykakala hovienko,ktore bolo nie hnede,ale take mliecno nazelenane.ci nie od materskeho mlieka.ci to nebude mat dopad na jej povahu v buducnosti..akurat dopapkala a konecne sa zavrtala spinkat,musim povedat,ze mi dnes dala dobre zabrat,aj sme sa trosku hrali(ona hryzla mna a zupan)aj som ju poriadne vyskrabkala.dieta nemam,ale mam pocit,ze je to nieco podobne..
Návrat hore
dasi
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Jan. 2010 22:22    Predmet: Odpovedať s citátom

dobra stranka,dakujem Smile
Návrat hore
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Jan. 2010 22:26    Predmet: Odpovedať s citátom

nemyslím si, že by ta stolice byla z mateřského mléka. čím jí krmili? jinak já si letos brala mimčo po mém samci vě věku nějakých 7-8 týdnů a taky byla pořád "nespokojená" a hledala matku a sourozence a pořád brečela...

Návrat hore
dasi
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Jan. 2010 22:30    Predmet: Odpovedať s citátom

vobec neviem,mame ju od jednej pani z ciech.a kolko to trvalo?ako si sa k malej chovala?co zabera?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: